Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg jogos ENNYIRE kiakadni...

Tényleg jogos ENNYIRE kiakadni, hogy odavágja az egész zacskót a konyhába, csak mert nem vettem fel a telefont és neki kellett feljönnie? 19L

Figyelt kérdés

Szép napot!


Van az apám, aki tegnap éjszakás volt futárként. Este 10-kor hívott engem, de én éppen a fürdőben voltam, a telefonom meg a szobámban, nem hallottam. 5 perccel később hívtam vissza, de akkor ő már toporzékolva jött fel és nyitotta a lakás ajtaját. Elkezdett ordibálni, szidni, sértegetni, hogy hülye **ökér vagyok, neveletlen. A zacskóban lévő kaját, amiben volt dobozos kínai is, amit mellesleg nem ér kértem, hogy hozzon, oda*aszta a konyhába, és örülhetek, hogy nem hozzám, mert legutóbb szintén hasonló sztorinál felvágottat vágott hozzám, és mondta, hogy örülhetek, hogy nem a lábost. Miután még odavágta és kiömlött minden a padlóra, elviharzott.


Csak szerintem ez a világ legkisebb problémája, amit felnagyít, vagy tényleg ekkora világvége, hogy így reagál rá, amiért nem egyből vettem fel azt a nyamvadt telefont?


2021. márc. 5. 11:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nem emiatt reagált így, hanem mert tele van a töke mindennel. Ez nem a te hibád, de sajnos rajtad csattan az ostor. Ő azt látja, hogy éjszaka is futárkodik, te meg arra nem vagy képes, hogy a telefont felvedd. Nem tehetsz róla, az ő élete szar és rajtad tölti ki a feszkót.
2021. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%
Kérdés alanya = idegbeteg szülő + stressz
2021. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%
Egyet értek az első válaszadóval , Sajnos rajtad vezeti le a feszkot ... Ne hagyd neki én meg mondanám neki hogy tisztelettel beszéljen velem viszont ha nem hat semmit énis ilyen stílusban küldeném őt el a Picsab*
2021. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Megtehetném, de akkor tényleg hozzám vágna egy lábost.


Így is csöndben voltam, és csak annyit kértem, hogy ne kiabáljon (nyitva volt az ajtó). Erre is csak szidni tudott, hogy de, kiabál. Életem során 3 pofont kaptam összesen, ha olyan állapotban mondanám neki, hogy tisztelettel beszéljen velem, a lábos kevésbé fájna a pofonnál, amit kapnék.


Egyszer elviharzottam veszekedés közben, anno kb 3-4 éve, és az sem volt nagy dolog, már nem is emlékszem miről volt szó, csak a stílusa nem tetszett, de nekem persze nem lehetett igazam. Elviharzottam otthonról, ő véletlenül kizárt engem, mert kulcs nem volt nálam, a füle rossz, szóval nem hallotta, hogy kopogok és csöngetek. Amikor reggel bejutottam, a szobámat felforgatta, az asztalomról mindent lesöpört a földre, géppel együtt, fiókjaimat kihúzta és kiborított mindent a földre, egy nagy kupacba.


Hülye lennék olyankor visszaszólni, amikor hülyeségem felkapja a vizet.

2021. márc. 5. 11:27
 5/30 Thispain ***** válasza:
84%
A kérdező jól látja, hogy ez a világ legkissebb problémája. Az apja nagy valószínűséggel szinte keresi, hogy min balhézhatna még. A kérdező két dolgot tehet jelenleg. Vagy kiiktatja az apját, vagy elhívja egy pszichológushoz, és elolvassa az "Emberi játszmák" című könyvet, hogy megnézze, van-e hasonlóság.
2021. márc. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Nyugodt állapotában már mondtam neki, hogy rajtam vezeti le a feszültséget, de szerinte nem. Ő nem így érzi. Amikor eltörtem egy 300 forintos bögrét, ami mellesleg az enyém, és imádom a bögréket, szóval van még 10+ valamennyi, tíz percen keresztül magyarázott nekem, de ezt úgy, hogy azért is szidott, mert én nem háborgok vele együtt, hanem "lexarom stílusban" vagyok az egésszel. Miért? Mert csak egy bögre, ezért nem fogok idegeskedni. És mert nem idegeskedek, rögtön belexarok az egészbe, és ez nem a bögréről szól, hanem az odafigyelésről és annak hiányáról...
2021. márc. 5. 11:32
 7/30 Thispain ***** válasza:
30%

#4 Másik javaslat:

Ha legközelebb elmegy dolgozni, hagyd bent a zárban a kulcsot, és ne engedd be, amikor hazajön, hadd tanulja meg a leckét. Ha továbbra is erőszakos, hívd a rendőrséget

2021. márc. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Mindentől független, egyedül, ő nevelt fel, segítség nélkül. Egy idióta tud lenni, de akkor is az életét adná értem és próbál segíteni... amikor nem jön rá az 5 perc. Nem tehetem meg, hogy megleckéztetem. Ő ezeket, még ha ma majd nekem is esik szavakban, mert jön a kioktatás, általában 5-10 perc alatt túllép a dolgon, mintha mi sem történt volna. Persze, nem esik jól, de ő nem az a típus, aki bármit tanulna, hogy amit csinál, az rossz.
2021. márc. 5. 11:36
 9/30 anonim ***** válasza:
74%

Költőz el! Vissza se néz!!

Így nem lehetsz majd sosem boldog. Talán érdemes ezzen elgondolkodni ...

2021. márc. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Thispain ***** válasza:
72%
Ha egyedül nevelnél fel egy gyereket segítség nélkül, éreznél jogot arra, hogy időnként így viselkedj vele szemben?
2021. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!