Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg jogos ENNYIRE kiakadni...

Tényleg jogos ENNYIRE kiakadni, hogy odavágja az egész zacskót a konyhába, csak mert nem vettem fel a telefont és neki kellett feljönnie? 19L

Figyelt kérdés

Szép napot!


Van az apám, aki tegnap éjszakás volt futárként. Este 10-kor hívott engem, de én éppen a fürdőben voltam, a telefonom meg a szobámban, nem hallottam. 5 perccel később hívtam vissza, de akkor ő már toporzékolva jött fel és nyitotta a lakás ajtaját. Elkezdett ordibálni, szidni, sértegetni, hogy hülye **ökér vagyok, neveletlen. A zacskóban lévő kaját, amiben volt dobozos kínai is, amit mellesleg nem ér kértem, hogy hozzon, oda*aszta a konyhába, és örülhetek, hogy nem hozzám, mert legutóbb szintén hasonló sztorinál felvágottat vágott hozzám, és mondta, hogy örülhetek, hogy nem a lábost. Miután még odavágta és kiömlött minden a padlóra, elviharzott.


Csak szerintem ez a világ legkisebb problémája, amit felnagyít, vagy tényleg ekkora világvége, hogy így reagál rá, amiért nem egyből vettem fel azt a nyamvadt telefont?


2021. márc. 5. 11:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
81%
10 -es ezt tőled kérdezem! Most akkor szeretni a lányát vagy nem ? Ha szeretné akkor normálisan kommunikálna a saját gyerekével és nem úgy mint valami egy kétt agysejtel rendelkező degenerált f*Sz !! Szerintem tipli!! Eddig nem változott ez után sem fog. Én biztos nem élnék ilyen emberel . Van egy kis jó kedved és ha neki nincs akkor a lányának sem legyen ????
2021. márc. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
79%

Szeritnem nem kell lemenned kutyába, csak mert "ő nevelt fel".


Engem is apa nevelt, szeretem, de bizony tett olyat, amiért majd' egyéven keresztül 100% ignoráltam.

Nem balhéztam, egyszerűen csak nem mentem haza meglátogatni, míg be nem látja, hogy hibázott, szmét volt és elnézést nem kér érte.


Amint ez megtörtént - plusz komolyan elbeszélgettünk - ismét nyitott voltam és vagyok felé.

2021. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Thispain ***** válasza:
70%
Ez igaz, viszont a kérdező apja nem biztos, hogy teljesen önszántából ilyen. Ennek kiderítéséhez, és kijavításához egy pszichológus szükséges véleményem szerint. A lány helyében felvenném telefonnal, hogy mit csinál az apja néha, aztán megmutatnám neki. A reakciójából kiderül, hogy szereti-e a lányát, és meg akarja-e oldani a problémát, vagy nem. Ha nem, marad a kiiktatás bármilyen módon.
2021. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Thispain ***** válasza:
29%
Elfelejtettem hozzátenni, hogy #11.
2021. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
58%
Amiért a kérdező nem mer ki állni magáért mert milesz ha... Akkor terrorban élsz ? IGEN mert nem "lehet" saját Velényed és nem is adhatsz neki hangot
2021. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
45%

Egy ember nem egyszerűen jó vagy rossz, hanem vannak jó és rossz tulajdonságai. Én elhiszem, hogy a kérdező apja szereti a lányát. Inkább az érzelmi intelligenciájával vannak gondok. Nem veszi észre saját magát, nem tudatosítja a saját érzéseit. Sajnos ez elég gyakori még ma is. Ezzel együtt nincs szó rosszindulatról, ártó szándékról. Nem hiszem, hogy komoly remény lenne arra, hogy a kérdező apja megváltozzon, pláne arra, hogy pár éven belül.


Ideális lenne - amennyiben apukát nem lehet pszichológushoz, önfejlesztésre küldeni - ha a kérdező tudna pszichológushoz menni, és tanácsot kérni, hogyan kezelje jól ezt a helyzetet. Hogyan kezelje most, hogyan kezelje majd, ha már elköltözött, és majd akkor, mikor az apját meglátogatja az első babájával és - az immár nagypapára - pont rájön az "ötperc"...

2021. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
19%
Nem az apának, hanem a kérdezőnek van szüksége pszichológusra, mert engedi, hogy így tapossanak rajta, és még ideológiát is keres hozzá.
2021. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
35%

Stílus, fusztráció... Van ilyen.

(- Apa. Nem halottam, éppen fürödtem.)

2021. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
80%
Én apám is idegbeteg volt. Egyszer érzés nélküli hangon közöltem ha így folytatja nemhogy engem nem fog látni amikor felnövök de még az unokáját sem. Tartottam is a szavam, ordíthat amennyit akar, de éreztetni kell vele hogy mindennek van következménye és nem sima ordítás lesz az.
2021. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
84%
19-es, és végül mi van most, hogy felnőttél, hogyan tartod be a szavadat?
2021. márc. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!