Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudja túlélni a szülő...

Hogyan tudja túlélni a szülő a huszonéves gyermeke hirtelen halálát? Vannak erre módszerek? Van ötletetek erre?

Figyelt kérdés
Hogyan kell ezt a mély gyászt túlélni, hogyan kell ebből kimászni?

2021. febr. 15. 06:28
1 2 3
 21/30 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

#16: "Gyereket nem pótol senki és semmi, másik gyerek sem." Ez így van. Az öcsém félévesen halt meg. Én voltam olyan 2 éves. Anyám a "Gyereket! De azonnal!" jegyében öcsémet 3 éves koromban szülte. Ergó nulla gyászmunkát végzett anyám. Beszédes, hogy faterom öcsémre sokáig "Kettes szám" néven hivatkozott. Én meg sosem feleltem meg anyámnak, mégha nem is mondta ezt szóval, sőt, az ellenkezőjét mondta, de csak 30 után láttam be, hogy nem teljesítem az elvárását. Minden meghalt gyereket el kell gyászolni, hogy ne mérgezz később a családot.

#17-be meg felesleges belekötni. Ez sok természeti népnél így volt, csak szerencsére az oltás megváltoztatta. Tehát a ngyobb gyermekhalandóság a "természetes". Csak mára nem ez a norma.

2021. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Yoda m. ***** válasza:
65%

Talan a leghatékonyabb módja a "kimászásnak", ha azokkal törődik, akik életben maradtak.

Azzal, ha ilyenkor padlót fog, (s évekig is elhúzódhat) ... azzal se a gyászolt gyermekének nem segít, se önmagàn... viszont saját - ,s többi, még életben lévő családtagjai - sorsán sokat tud rontani.

Ezt tapasztalatból mondom. Nem egy elmés kitaláció.


Az ERŐ legyen Veletek!

2021. febr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel láttam.egy nőt a temetőben. A szokásosnál letörtebb volt. Ránéztem a sírkőre...17 éves fia volt...már jó rég. Ilyenkor az is borzasztó, hogy a gyerek frlnevelése a szülő legfontosabb feladata,vágya és mindig kísérti,hogy mi lett volna ha még most is itt lenne. Azt hiszem, célok nélkül vegetálás lenne az élet már. De célokkal, tovább lehetne lépni. Egy másik gyereke felnevelése, egy család nélküli állami gondozott támogatása( nálunk volt egy ilyen idős házaspár akik nagyszülői szerepet vették fel), sorstársakat felkeresni,csoportot. Bármi is az Új Kezdet, a meglépéséhez hatalmas plusz energia kell, akarat. Van aki a házastársa után hal, mert onnantól nem lát semmi értelmet az életében. Nem öngyilkos lesz, hanem leépül.
2021. febr. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Feldolgozni nem tudja, bár a sokk akkor a legerősebb amikor megtudja, de évtizedek múlva is szomorú lesz ha szóba kerül és érzi a hiányát. Ha házas volt az elhunyt akkor őt keresse meg, hiszen aki elveszíti a házastársát de anyósa, apósa él, velük fűzze szorosabbra a kapcsolatot. Hiszen mindkettőjüknek fontos volt az elhunyt. Egyiknek szerelemből, másiknak szerelem eredménye és generáció tovább adás szeretetéből. Ez köti össze őket. Ha nem házas akkor nincs ötletem. Én sem vagyok házas úgyhogy csak következtettem. Inkább kérdezzen meg egy olyat aki hasonlót élt át.
2021. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
25 - Te nem vagy normális
2021. febr. 26. 19:07
 26/30 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy néhány komment törölve lett.Szerencsére (gondolom) mielőtt elolvashattam volna. Köszönöm mindenkinek, aki jelentette/töröltette !
2021. febr. 26. 20:25
 27/30 anonim ***** válasza:
36%
Muszáj itt ocsmánykodnod?
2021. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Most korlátolták a fiókomat. Nem tudok kérdezni, válaszolni, privátot írni, és értékelni. Most ezt miért kellett?
2021. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a cenzúra híve, de azok után ne csodálkozz, amiket írtál ide! Oké, ez egy anioním oldal, sok a kamu és poén kérdés, de talán pont ebben a témában marhára nem kellett volna trollkodnod! Megérdemelted!
2021. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
És azt sem tudom meddig tart ez? Én csak a véleményem mondtam el. Remélem fogadni tudok azért választ vagy üzenetet
2021. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!