Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudja túlélni a szülő...

Hogyan tudja túlélni a szülő a huszonéves gyermeke hirtelen halálát? Vannak erre módszerek? Van ötletetek erre?

Figyelt kérdés
Hogyan kell ezt a mély gyászt túlélni, hogyan kell ebből kimászni?

2021. febr. 15. 06:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
99%
Nincsenek erre "módszerek", pláne nincsenek "ötletek". Valakinek hosszú idő után sikerül talpra állni, másnak egy élet is kevés hozzá.
2021. febr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Megfelelö pszichológus segítségét kérni, ha egy év után sem tud valamennyire beletörödni.
2021. febr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
89%
Közhely, de igaz. Idő... mindig ott lesz, csak egyszerűen enyhül...
2021. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Soha. Felfogni fel lehet ( kell tudni) egy idő után,de elfogadni soha. Mindig olyan lesz,mint egy eleven seb a szíven. Mindig. Ennél rosszabb nincs egy ember életében.

Kérdező,te vagy éritett? Mert akkor nagyon sajnálom és sok erőt kívánok az elfogadhatatlant felfogni. <3

2021. febr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy. Idővel sem lesz könnyebb,ez örök életben fájni fog.
2021. febr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonymousreview60 ***** válasza:
88%

1. Elsőnek a pszichoterápiát javaslom.

2. Emellett vannak gyászcsoportok is. Most a Covid miatt sok alakult.

2021. febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem én. Rokonom. Azt hittem,azért nem tudok segíteni,mert nincs gyerekem. Ezért kérdeztem, hátha tudtok segíteni.Végignézzük ahogy belehal.
2021. febr. 15. 08:25
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Legyetek vele sokat. Ne adjatok tanácsokat, hallgassátok meg, ha beszélni akar, ha nem, csak legyetek ott.

Ha nagyon aggasztónak tűnik az állapota, tényleg érdemes szakembert keresni. De ha viszonylag friss a gyász, érthető, hogy nagyon mélyen van szegény.

2021. febr. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Egyszer egy orvosnővel beszélgettem erről. Ő kétgyerekes anyuka. Egyik betege huszonévesen gyógyíthatatlan volt. A fiatalember szüleinek egyetlen gyereke volt. Az anyjának elmondták őszintén, hogy a fiát nem lehet meggyógyítani. Nem fogadta el. Azt mondta, hogy az élete innentől értelmetlenné válik. Ahogy a doktornő mondta, erre ő sem tudott mit mondani, mert a helyében ugyanúgy érezne. Ha van másik gyerek, akkor legalább van még kiért élni.

Szóval, ha rokonodnak van másik gyereke, akkor mondd neki, hogy a másik gyerekének szüksége van rá, ezért nem szabad belesüppednie a gyászba. Ha a másik gyerekének netán van gyereke, akkor legyen az unokájával sokat. A kisgyerekek (és a velük való foglalkozás) gyakorlatilag gyógyító hatással vannak ilyen esetben.

Ha nincs másik gyereke, akkor nekem sincs ötletem.

2021. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem annyira ritka az ilyesmi sajnos, és régebben, mikor nagyobb volt a gyerekhalandóság, szinte mindenki átélte az egészen kicsi gyerekek, babák elvesztését is, és ezt valahogy az élet természetes velejárójának tartották. Manapság ez már nem olyan gyakori szerencsére, de bőven akad rá példa ahhoz, hogy lehessen következtetéseket levonni. A tapasztalat azt mutatja, hogy idővel fel tudnak belőle épülni az emberek, ha nagyon nehezen is. Valószínűleg ez az elképzelhető legnagyobb veszteség az életben, de még ez is túlélhető. Évek elteltével lehetséges újra a normális élet, létezés.
2021. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!