Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak most, hogy...

Mit csináljak most, hogy jöjjek ki jól ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Próbálom rövidre fogni, de elég bonyolult a helyzet.

A szüleim nagyon szeretnék, ha a barátnőm itt aludna nálunk. A faterom mondogatja is, hogy most aztán én is férfi leszek, stb... Csak az a baj, hogy én ezt egyáltalán nem szeretném. Már 6 hónapja "együtt vagyunk", de már kezd nagyon elegem lenni. Úgy kezdődött, hogy egy buliban kissé ittasan rámozdultam még a nyáron. Előtte nem ismertük egymást, csak a suliban láttam néha. Aztán utána írogattunk, és rájöttem, hogy nekem egyáltalán nem jön be. Nem is néz ki jól, és gyakran idegesít is. Próbáltam finoman levakarni, de mindig poénnak vette, nem foglalkozott vele. Mikor már egy pár hete húzódott a dolog, akkor megelégeltem és meglehetősen nyersen közöltem vele, hogy részemről ennek vége. Tudom nem kellett volna, de nagyon ideges voltam már emiatt, sajnos nem gondoltam át rendesen. Akkor nagyon szomorú lett, onnan sírva is ment haza. Másnap küldött egy képet, hogy vágások vannak a csuklóján. Én akkor nagyon megijedtem, féltem hogy bajom lesz a dologból, hogy nagyon bocsánatot kértem, és úgymond "visszamentem hozzá". Gondoltam pár hétig még kibírom, flegmázok vele, hátha lassan megun majd. Es ha nagyon muszáj akkor elmondom a dolgot a szüleinek.

Aztán jött a digitális oktatás. Az nekem nagyon jó volt, mert a suliban sem kellett látnom.

Egy pár hete aztán már tényleg meguntam, hogy mindig hívásozni akar, meg van egy lány is, aki nagyon bejön és szeretnék vele összejönni. Szóval gondoltam most majd valami kamu szöveggel pl. "úgy érzem valami elmúlt", "én ezt a karantént nem bírom tovább", stb. végre finoman tudok vele szakítani. El is hívtam találkozni, de ott közbe jött valami.

Egy téren találkoztunk, és hát valahogyan pont arra ment anyám munkából hazafele... És akkor odajött beszélgetni, és ő meg a barátnőmként bemutatkozott neki. Akkor úgy gondoltam inkább halasztom a dolgot. Már ez is baromi kínos volt, hát még anyám utólagos faggatása...

És akkor elujságolta itthon a faternak is. Én meg hiába próbáltam előadni az igazat, csak mondják, hogy "nem kell ezt szégyellni", meg hogy "más dicsekedne vele".


Szóval jelenleg ez a tényállás. Mit tegyek most? Elég kilátástalannak látom a helyzetet. Nem szeretnék túl radikális sem lenni, mert akkor meg mindenki szemében én lennék a bunkó. Köszönöm, ha végigolvastad, bocsi, hogy hosszú lett!


17/F


2021. febr. 8. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljon a lány, szakítsatok ha nem akarsz vele lenni. Ez így neked nagyon nem jó, és hosszútávon neki se. Szüleiddel ne foglalkozz, és más véleményével se.
2021. febr. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, de én ezt csak végső megoldásként szeretném. Így is elég rosszul érzem magam, hogy eddig játszottam a lány érzéseivel.

A szüleimnek nem a véleménye foglalkoztat, hanem nem tudom, mit mondanék nekik, mi van?

2021. febr. 8. 19:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ezt a lány is tudja, nem fogja őt meglepetésként érni.

A szüleidnek nem kell semmit mondanod. Kamasz vagy, a barátnők jönnek-mennek. :)

2021. febr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a szüleidnek megmondanám, hogy ne éljék bele magukat a dologba, a lánnyal nem jöttök ki annyira jól, te nem érzed a szerelmet, valójában be fogod fejezni a kapcsolatot. A lányt újra elhívnám találkozni, ahol elmondanám neki, hogy sajnos elmúlt, nem szeretnéd folytatni, stb. és, hogy tudod, hogy ez neki rosszul esik, sajnálod is, de nem szeretnéd áltatni, ezért el kell engednetek egymást. Még azért mondd el neki azt is, hogy nem ő a rossz ember, csak nem egymáshoz valók vagytok. Ezután pedig, ha van ilyen, megkeresném egy barátnőjét, és leírnám neki, hogy szakítottunk, mert nem együtt láttam a jövőt, de aggódok a lányért, ezért megkérném, hogy figyeljen oda rá. Ha tudom, hogy ő is tudott a vágásokról, akkor konkrétan azt is leírnám, hogy ettől félek. A lány és barátnői szemében nyilván te leszel a szemét, ez kamaszkorban így megy, ne várj mást, de egyébként semmi baj nincs azzal, hogy ha egy kapcsolat nem működik, és szakítanál.

Az, hogy eddig hitegetted, és csak azért voltál vele, mert ez tűnt a könnyebbik útnak, nyilván nem szép, de ezt nem is kell reklámoznod. Te is tanultál belőle, többször nem fordul elő.

2021. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de legyen már benned annyi hogy megmondod neki hogy vege es lezarod.

Tiltsd le ha mashogy nem erti meg, hany eves egyebkent? Mert nagyon gyerekes viselkedés hogy a masikat vagasokkal zsarolom meg hasonlok...

Ez egyikotoknek sem jo, neki lelki sebeket okozol, Te pedig amugy sem vagy boldog ebben a kapcsolatban. Ha joban vagy a szuleiddel magyarazd el nekik hogy mi a helyzet.

Nekem is volt ilyen ismerosom, ne hagyd hogy zsaroljon. Max irj a szüleinek ha ujra eszrevenned hogy vagdossa magat, de amint kilepsz a kapcsolatbol semmi kötelezettseged nincs

2021. febr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szolj a vagdosasrol valakinek, aki megbizhato felnott, szegeny lanynak elkel a segitseg,komoly lelki gondja lehet. Szakits vele, mert ez nagyon egeszsegtelen es egyikotoknek sem jo. En egyebkent elmondanam a szuleimnek az egesz sztorit igy oszinten. Leultetnem oket es megkernem, hogy teljes csendben hallgassanak vegig,mert komoly dologrol van szo. Az oszinteseggel mesz a legtobbre.
2021. febr. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A szuleiddel legyel oszinte. Még tudnak segiteni is, hogy lerazhasd a lanyt es oket vagasokkal nem lehet zsarolni, es esetleg ez utobbival kapcsolatban is tudjak mit tehetnek.
2021. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!