Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem fizet gyerektartást,...

Apám nem fizet gyerektartást, anyám pedig nem kéri számon. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Minden hónapban szűkösen jövünk ki a pénzből, minden hónapban idegeskedés, hogy honnan szerezzünk x ezret. Anyám mégsem kéri számon apámon a gyerektartást aki lelépett. Elegem van ebből a helyzetből. Az a havi 20-30 ezer forint hatalmas segítség lenne. Anyám csak kiabál velem ha felhozom, meg maaaajd mondja neki
2021. jan. 26. 16:12
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
54%
De hány éves vagy ?
2021. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%

Mit akarsz az 50 ezer forinttól? -ból?


Lehet végrehajtást kérni - elég macerás. Lelépős apák ellen ma, Mo-on nem éri meg. Ez a jogi környezet.


Kell a pénz? Anyádat akarod szívatni? Apádat akarod szívatni?


Nos, ha nem anyádat alkarod szívatni, akkor nagykorúságod elérése után (18 év), magad próbálkozz a faterról pénzt legombolni (nem gyerek. , hanem rokontartás keretében.)

2021. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
82%

Lehet csak ennyi kapcsolatot sem akar apáddal.

Így legalább nem is akar beleszólni az életetekbe.

Néha egy nehézség könnyebbség is egyben.

2021. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is hasonló volt a helyzet. Felnőtt koromban tudtam meg, hogy mivel anyám szándékosan akadályozta a láthatásokat így érdemtelenné vált a gyerektartásra és hogyha nagyon ugrál még őt meszelték volna el. Szegény fateromat persze olyan szinten szidta emiatt is, hogy azt leírni nem lehet. Sajnos túl későn jöttem rá, hogy nem apám volt a hunyó az egész történetben.
2021. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
50%

"Felnőtt koromban tudtam meg, hogy mivel anyám szándékosan akadályozta a láthatásokat így érdemtelenné vált a gyerektartásra..."


Ekkora orbitális kamut hogy lehet leírni?????

Nincs olyan, hogy valaki érdemtelen a gyermektartasdijra. A gyermektartásdíj ugyanis kiskorú gyermekre jár, ami evidenssé teszi, hogy önmagát eltartani képtelen. Ez esetben pedig NINCS érdemtelenség. Más mese?

2021. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
49%
Nézz csak nyugodtan utána, ha nem hiszed el. Egy dolog, hogy te mit gondolsz és egy másik a valóság. Az, hogy ez az igazságérzetedet sérti elhiszem, attól még így van.
2021. jan. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
77%
Jó módosítanék. Nem ok-okozati összefüggés, de anyám tudván tudta, hogy a láthatás akadályozása bűncselekmény. Ezért, ha a tartásdíjért harcolt volna a másik oldalról is megvizsgálták volna ezt a történetet.
2021. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
69%

A dolog fonákja mindössze annyi, hogy a láthatás és a gyerektartás egy percig sem függ össze. "Szegény faterod" beadott neked egy mesét, te meg szimplán benyelted.

A láthatás jog. A gyerektartás kötelezettség.

Ha annyira vágyott volna a veled való kapcsolattartásra, akkor utánament volna a dolognak, kiharcolta volna. Sőt, megfordítom a történetet: ha annyira akarta volna a veled való kapcsolatot, akkor magától is fizetett volna, hogy ezt is felmutathassa, hogy lám, ő nem hanyagol el.


Fizetni nem fizetett, a láthatási jogot leszarta. Csak pont ugyanúgy anyukádra kente, mint ahogy fordítva anyud meg őt szidta.

2021. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
67%

36!


Minek nézzék utána?


1. A gyermektartásdíj a kiskorú gyereknek jár.

2. Nem létezik olyan, hogy egy kiskorú gyermek érdemtelen a tartásra.

3. A láthatás jog, a tartásdíj kötelezettség, közül nincs egymáshoz. Olyannyira nincs, hogy pl a tartásdíjat az a szülő is koteles fizetni, akinek a szuloi feluygeleti es kapcsoalttartasi jogat megvobta a birosag.

2021. jan. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
64%

Nem mondtam, hogy jogilag köze van egymáshoz, illetve javítottam. Tudtam én, hogy sok a funkcionális analfabéta, de hogy ennyire, az meglep.

Faterom nem tömte a fejem semmivel, ezt honnan veszed?

2021. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!