Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nem fizet gyerektartást,...

Apám nem fizet gyerektartást, anyám pedig nem kéri számon. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Minden hónapban szűkösen jövünk ki a pénzből, minden hónapban idegeskedés, hogy honnan szerezzünk x ezret. Anyám mégsem kéri számon apámon a gyerektartást aki lelépett. Elegem van ebből a helyzetből. Az a havi 20-30 ezer forint hatalmas segítség lenne. Anyám csak kiabál velem ha felhozom, meg maaaajd mondja neki
2021. jan. 26. 16:12
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
87%

23!


Ne beszelj már baromságokat. A kérdező nem kérhet gyeermektartasdijat, csak az anyja. Az apara a vilagon semmit nem fognak raterhelni, ha ah anya nem igenyli, és nincs is elmaradt tartásdíj, ha sosem kert.

2021. jan. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
15%
Valószínűleg apukád nem is az apukád. Anyukád félreprütykölt és ennek az eredménye vagy.
2021. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
17%

Magyarországon minden 3.-4. gyerek nem a férjtől van.

Nálatok is ez lesz a helyzet, vagyis anyád a hunyó ezért nem kéri el a lóvét a szerencsétlen pasastól akit évekig lehúzott és te az apádnak tartasz.

2021. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
81%
Ezt milyen milyen statisztika alapján írtad? Amúgy meg szerintem ne gyárts elméleteket. Tudok én is ilyen esetről, de ez nem azt jelenti hogy a kérdezőnél is ez van. Lehet hogy az anya csak fél az exétől esetleg a családjától. Vagy teljesen más miatt, ezt nem tudhatjuk.
2021. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
88%
Nos, én sem kerek tartásdíjat a gyerek apjától. Még a terhesség alatt meggondolta magát és lelépett. Anno bepereltem. Megítélték a tartásdíjat, nem fizette. Indíttattam ellene végrehajtást. Nem volt semmi a nevén, nem volt bejelentett munkahelye. Kérvényeztem állami megelőlegezést. Amikor beidézték a rendőrségre-a gyámhivatal automatikusan feljelentést tesz állami megelőlegezés igénylése eseten kiskorú veszélyeztetése miatt- átutalt pár ezer forintot, ezzel megszüntetve az eljárást. Ezt eljátszotta párszor. Meguntam. Xarok rá. A ygerek már majdnem felnőtt. Sokszor jó lett volna az az extra tartásdíj, de a nyugalmam többet ért.
2021. jan. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
55%

A fene se kérjen tartásdíjat, ha nem akar fizetni. Megítélnének 15 E FT-ot, és törlesztené részletekben. Nem ér az annyit, kedves kérdező. Hasonló helyzetben lévő anyaként azt mondom, hogy inkább mellékkeresetet vállalok és/vagy meghúzom a nadrágszíjat.


Nem tudjuk, hogy te hány éves vagy. Azért legalábbis középiskolás korú szerintem. Bírj ki még egy kicsit, ne savazd anyádat.


18 éves kor után amúgy is rokontartás van. 18 év+1 naposan menj be a lakhelyed szerinti gyámhivatalba, add elő az ügyed. Szerintem kiokosítanak/hozzásegítenek, hogy te, saját jogon kérhess ROKONtartást a fatertől. Ha megítélik, akkor visszamenőlegesen megkaphatod 18 éves korodtól. (És ha ez esetleg nem akaródzik, akkor gondolj bele, hátha anyád is ezért nem akarja.)


De most mondd: megéri? Agylobot kapni egy szaros tízezresért?!

2021. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 Savlekotő ***** válasza:
88%
Utolsó te magadból indulsz ki ugye?
2021. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

1. Hány éves vagy?

2. Anyukád úgy van vele , mint ahogy itt írják. Nem akar évekig pereskedni.

2021. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

50 ezer forintot már megítéltek

csak nem fizeti

2021. jan. 26. 21:27
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

32

Aha persze.

2021. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!