Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megsértődnek, ha...

A szüleim megsértődnek, ha nem nézek velük filmet??

Figyelt kérdés

Ha nézünk közös filmet, én nem mindig szeretnék, inkább egyedül szeretem nézni a filmeket. Erre a szüleim megsértődnek, hogy: hát persze, soha nem néz velünk...stb.

Mi a franc???

Ez a legnagyobb gondjuk, hogy nem nézek velük olyan filmet amit nem szeretnék.

Miért gond, ha nem magam nézem???

Ez nem normális szerintem.

Mit csinalnjak?


2021. jan. 16. 20:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg nekik, hogy önálló személyiség vagy önálló akarattal. Mondjuk ezt mondani se kéne...

Illetve a filmet erőltetők hozzáállását se értem: a szülőknek (az elvileg felnőtteknek) tényleg olyan nehezükre esne a gyerek kérését tiszteletben tartani?


Legrosszabb esetben ajánlj fel egy alkut: hetente 2x megnézel velük egy filmet. Ha ebbe nem mennek bele még ennyit se kapnak

2021. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van. Mármint, nem minden nap kell filmet nézni, de alkalmanként, és én sem szeretem. Az sem érdekel senkit sem.


Viszont, én azért nem szeretek velük filmet nézni, mert folyton beszélnek alatta. Attól kezdve hogy kielemzik a tájat, a szereplők ruháját, kinézetét, "ez a színész ismerős valahonnan, nem az az izé az izéből", neki nem áll jól ez a haj, egy másik szín jobb lenne, meg ilyesmik. Gyakorlatilag végig kommentáljak az egész filmet. Emiatt nem hallják a párbeszédeket a film elején, majd a közepétől indul a panaszkodás hogy hát ők ezt nem értik, ez most miért csinálja ezt, miért megy oda, ez meg ki. Mindezt elég hangosan, mivel ugye a filmet tőlük nem hallani.

Már ezerszer kértem őket hogy film nézés közben ne beszéljenek már folyton, vagy legalább akkor tegyék halkabban. Mindig az a válasz, hogy de azért beszélnek, mert jó a film. Szerintem meg, ha jó a film akkor nézed és nem beszéled végig, hogy aztán meg arra panaszkodj hogy semmit se értettél ebből a sz*rból. Mert minden film után ez van.

Oké tudom hogy vannak jelenetek ahol nevetsz meg egy-két szó persze kicsúszik néha, de az nem olyan, mint a két órás filmből egy óra ötvenhat percet végig beszélni.


Igazából nem érdekli őket, hogy nem szeretek velük nézni filmet, mert engem zavar a folyamatos beszéd, és ha már elkezdek nézni egy filmet, akkor az érdekel és arra akarok figyelni. Én is látom, hogy szép a táj, és ha érdekel hogy melyik ország az, megnézem neten utána. Én is látom, hogy az festett haj, nem természetes. Stb.

Ha beszélgetni akarnak, beszélgessünk, én nem vagyok ellene, de akkor ne filmet nézzünk. Ebből mindig sértődés van, meg hogy én nem akarok velük időt tölteni stb. Pedig egyszerűen csak annyit szeretnék, hogyha leülünk nézni egy rohadt filmet, akkor nézzük azt a rohadt filmet, és öt perc után ne akarjak felállni kikapcsolni, hogy akkor most beszélgessünk és filmezzünk ha kibeszélgettük magunkat.

2021. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem is értem, hisz a filmnézés általában egy csendes tevékenység (részvétem, 12-es), tehát nem mindegy hányan ülünk csendben a tévé előtt?


Ha meg muszájból megnéz velük egy filmet, az komolyan örömet okoz a szülőknek? Hogy végigszenved valamit?

2021. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
22%

13-as:nem a szenvedése okoz a szülőknek örömet, hanem az együttlét öröme, a közös program élménye...

Kérdező! Legközelebb válassz te filmet és olyat, ami érdekel! De társasjáték ötletét is fel lehetne vetni, vannak jók!

2021. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%
De ha a másik nem akar veled időt tölteni, akkor az nem öröm.
2021. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%
15-ös:igen,ez a szomorú, hogy a saját gyerekük nem akar velük..!
2021. jan. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi van ha velük akar lenni, csak nem így?

Pl. Egy erdei gyors sétát jobban értékelne a kérdező, mint egy "kussban ülünk 2 órán keresztül, mikor lenne jobb dolgom is" programot?

2021. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"ez a szomorú, hogy a saját gyerekük nem akar velük..!"


Olyan embernek kell lenni, akivel mások szívesen töltenek időt.

2021. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

17.

Pontosan! Velük szeretek lenni, jó társasjátékozni, kimenni az erdőbe, kirándulni, egyedül csak filmet nézni nem szeretek. Akkora bűn ez?

2021. jan. 17. 16:19
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Sőt, szerintem ezt nyugodtan mond meg nekik, hogy szeretnél velük minőségibb időt tölteni. ❤ Remélem megoldódik
2021. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!