Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ha a gyerek...

Mit lehet tenni ha a gyerek haragszik a szülőkre meg a testvéreire?

Figyelt kérdés

KB 3-4 talán 5 éve kezdődött. Bonyolult lesz, úgyhogy ha valami nem tiszta kérdezzétek és kiegészítem a történetet.


Adott az első gyerek aki olyan dolgok miatt haragszik a szüleire ami szerintem/ szerintünk (kisebb testvérek) nem kéne.

Hibáztatja mindenért őket, ha valami rosszul sikerült az életében az a szülei hibája. Az hogy lettek kisebb testvérei az is az ők hibájuk, minek lettünk (én meg a kisebb, 2en későbbi gyerekek vagyunk). Ránk azért mert így nem jutott rá elég figyelem meg pénz. Pedig a szülők próbálták egyenlően adni, az ajándékokat is... Meg hogy mindig dolgoznak, heti 7 napot és a pénzt úgy sajnálják, annyira beosztogatják, meg a fejlesztésbe költik. Bár szerintem ez már az ők dolguk, és ezért se értem meg őt.


Voltak játékaink, jó ruhaink is, meleg volt, majdnem mindenkinek külön szobája, eljárhattak bármerre, nem éltünk nagy lábon de szerintem meg volt mindenünk, és én pl szerettem a gyerekkoromat. Persze voltak idegesítő beszolások, pl mikor költözök már el. De igazából én ezt is megértem mert ha már felnövünk csak az a normális hogy elkezdjük a saját életünket.


Ő neki volt először saját szobája is, míg én a kisebbel laktam együtt sokáig. Haragszik hogy amikor elkoltozott az ő szobájába be költözött a legkisebb. Ők se beszélnek már 1-2 éve. Én kB 1eve már hogy semmit.


Egyszer megprobaltam vele erről de ő csak kioktatásnak vette. Azt próbáltam mondani neki hogy ez már túlzás, nem kéne ennyire haragudnia, lehetett volna sokkal rosszabb gyermekkora is, rosszabb körülmények között. Azóta nem beszélünk. Nem tudom mi változtatta meg ennyire, nem volt ilyen azelőtt. Haragudott mindig is de nem vitte ennyire túlzásba. A szüleiket nem hívja anyanak meg apának... Pedig nem tettek semmi rosszat, nem akartak sose rosszat neki. Meg van nekik is a stílusuk, ők azok akik nem bírnak leülni és nem dolgozni..


Amikor még beszéltem vele nekem is rosszul esett amikor én azt mondom hogy apa/ anya akkor ő a nevét mondja mert nem nevezi annak. Nekem ez nem normális, de szeretnék jóba lenni vele, de nem tudom hogy elkezdni ismét, mivel nem akarom hallgatni ahogy szidja őket, miközben mindig segítenek neki. Még mindig van hogy meg keresi őket ha vmi baj van, kéne segítség pénz vagy megszerelni vmit. De amúgy máskor nem, egy szót se váltanak. Szülőknek is rosszul esik, ők se értik. Mindig segítették pénzben is, még jobban mint bármelyikönket. Nem tudom mit mondhatnék neki hogy újra normálisan beszéljen és ne ilyen legyen.

Nem kioktatni akarnám de már lehet az lenne ha ebbe bele mennék?? Bánt minden egyes nap ha eszembe jutt, csak 1 testvérével van jóba, vele szokott is találkozni, és ha valami kell a szülők házából ami még ott maradt akkor nem ő megy érte hanem megkéri őt hogy vigye el neki. /4 en vagyunk testvérek/


Valami segítség? Tipp?

Hagyjam inkább? Neki kéne előbb lépnie?


Erre is gondoltam már hogy neki kéne előbb mert amíg ő nem látja be addig mindig vissza jutunk oda hogy hibáztatja őket, minden kis sérelmet felhoz, amit már rég el is felejthetett volna már... Szülők már nem változnak mert ők olyanok már, idősebbek, de nekem meg a másik 2tesonak semmi baja nincs velük.

Hagyjam még?



2020. dec. 1. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni. Van az a típus, aki egész életében másokra mutogat, nézz csak itt szét a gyakorin. Volt egy időben egy fazon, aki rendszeresen azon dühöngött, hogy micsoda mocsadékok a szülei, mert nem toltak lakást alá a tizennyolcadik szülinapjára, különben is minek szül az aki nem tud mindent a gyereke segge alá tolni, egyébként is mi az hogy nem kérik a már meglévő gyerek engedélyét az új születéséhez, hisz ezentúl rá kevesebb pénz jut... (lehet hogy a tesód volt?) Az a baj ezzel a fajtával, hogy sohasem lenne elég. Ha lakást kapna, az lenne a baj hogy miért nem kapott mellé pénzt is. Ha pénzt is kapna, azon sírna, hogy a görény szülei nem vettek neki a lakás és a pénz mellé autót is. Az örök elégedetlenekkel, akik sosem azt látják mennyi mindenük van, csak az létezik hogy mi nincs, nem lehet mit kezdeni sajnos. Soha nem lesznek elégedettek. Soha nem lesznek békével a saját életükkel.
2020. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Semmit se tenyél, nem is tehetsz. Nem tudod megváltoztatni a gondolkodását. Lehet higy az bántja hogy nem született bele a gazdagságba, úgy érzi hogy neki minden jár. Ha nem jön össze valami akkor mást hibáztat. Vannak ilyen emberek. Valószínű hogy az élet más területén is ilyen, ilyen lesz a párkapcsolatával, ilyen lesz a munkahely én is. Szüleid et sajnálom mert nekik mindig a gyermekük marad, ezért mindig szeretni fogják ezt a hálátlan embert.
2020. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
A ilyen erős személyiségváltozás pszichés betegség megjelenését is jelezheti. Nálunk is volt a családban, és azzal kezdődött, hogy az illető mindenkivel összeveszett. Ez akár a kifejlődő paranoia kezdeti állapota is lehet. A család akár észre sem veszi, hogy a rokon átbillent a normalitás határán, olyan lassan, fokozatosan történik.
2020. dec. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lett neki tehetösebb baráti köre? Barátja ? Akik miatt így megváltozott?
2020. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Péklapát, bele az arcába, azt lehet tenni. De azt is minek. :/
2020. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Szüleid elrontották a nevelését, ő egy ....... . Szóval fölösleges neki hajbókolni mert vérszemet kap. Nálunk öcsém ilyen mint legkisebb. Szeret szenvedni és olyan sérelmeket gyárt amit külsős idegenek (akiket ő ismer vagyis max felé elfogultak) sem igazán értenek, jobb híján bólogatnak minthogy sokadszorra visszakérdezzenek “ hogy mi van? Ez most miért is baj? Stb”
2020. dec. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Aligha a szülők rontották el ha a többi gyerekük normális. Csak és kizárólag az adott ember felelős a saját viselkedéséért.
2020. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem pszichés zavar. 3-5 éve kezdődött, korábban nem volt nyoma. A skizofrénia is lassan fejlődik ki.
2020. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Volt korábban is hogy haragudott, sérelmeket hozott fel, de nem ennyire.
2020. dec. 1. 19:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre hogy az embereknek mindig van egy olyan rossz tulajdonsága ami idővel ahhogy öregszik még jobban kiütközik. És mindig van egy időszak az ember életében amikor rádöbben hogy "bas..meg ez a felnőtt élet?" ahogy most nem jönnek neki úgy a dolgok ahhogy ő azt szeretné még többet hibáztat másokat. Pedig azt írtad külön él. Tehát most már senki mást nem hibáztathat csak saját magát, mert ő hozza a döntéseit.
2020. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!