Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy ha valamit nem úgy gondolok/nem úgy csinálok, ahogy ő gondolja annak nem az az egyetlen és kizárólagos oka, hogy ő pont az ellenkezőjét gondolja?

Figyelt kérdés
Konkrétan úgy tesz mintha az én összes gondolatom és tettem azon alapszana, hogy ő mit gondol és akkor pont annak az ellenkezője.
2020. nov. 16. 08:53
 1/4 Snapette ***** válasza:
100%

Ha engem kérdezel, sehogy.

Ismerős a probléma, már vagy 25 éve megy nálunk, és még nem tudtam megfejteni, hogy miként lehet az ellenkezőjéről meggyőzni őt/őket.

Mikor gyerek voltam, sosem lehetett házi kedvenc, mert az nem tömbházba való szerintük. Ezt én el tudtam fogadni, meg tudtam érteni. Mivel én kertesházban lakom, és a lányom is akarta, ezért van macskánk. Természetesen anyum meg van győződve arról, hogy azért van macskánk, mert ő utálja őket, illetve azért, mert szerinte az baromság, tehát én direkt ellenére teszek.

Ez csak egy példa, van még egyéb is.

Szerintem ez a fajta gondolkodás merev, és nem tudja elfogadni, hogy más világnézet is van azon kívül, ami az övé.

Valahogy pedig különbséget kell tudni tenni a valóság és a vélemény között: az, hogy a föld kerek, az egy valóság, és aki szerint nem az, az tényleg buta, de az, hogy ki milyen módon él, hány állatot tart és mit tesz a szabad idejében, az megfelel az illető véleményének a jó életről, és nem buta, vagy barom csak azért, mert én nem élnék úgy.

Vannak, akik ezt nem fogják. Ezzel nem tudom, ha lehet valamit tenni.

2020. nov. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon fogod tudni meggyőzni őt, sőt, az évek múlásával csak egyre rosszabb lesz. Próbálhatod szépen is, csúnyán is, semmi nem fog hatni. Vannak olyan szülők, akik csak a saját igazságukat ismerik, saját magukhoz mérnek mindenkit, és minden csak úgy jó, ahogyan azt kigondolják. Az én anyukám is ilyen, mindenkit megszól, hogy X. miért így él, Y. miért ezt vagy azt csinálja, Z. milyen szarul csinálta meg ezt vagy azt a munkát stb. Az a baj, hogy minél jobban ellenkezel, annál rosszabb lesz. Szerintem engedd el a füled mellett ezeket a megjegyzéseket, ha teheted.
2020. nov. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező anyukád kombinál, nem tudsz mit tenni ellene.


Mindent szépen el lehet magyarázni, de ahhoz anyukádnak is nyitnia kéne.

2020. nov. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mivel a jelenség csak az ő fejében létezik, sehogy nem tudod megértetni. Bemeseli maganak hogy ez így van és kész. Csináld amit jónak látsz, ő meg vagy elfogadja vagy nem.
2020. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!