Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ezt csinálja...

Normális, hogy ezt csinálja az anyám?

Figyelt kérdés

Régen azt hittem mindenkinek ilyenek a szülei, de mivel már 17 vagyok rájöttem, hogy közel sem... nincs otthon magánéletem, anyám nem tud kopogni, és nem is fog, mert nem akar, viszont nem engedi hogy zárjam azt ajtómat. Sehol, még a fürdőben se engedi. Átnézi a táskáimat, kabátomat, minden zsebemet, rendszeresen turkál a szekrényemben. Nincs semmi rejtegetni valóm, de előle ha akarnék se lehetne elrejteni semmit, mert mindent átnéz a szobámban. Állandóan rendezkedik nálam, sose találom meg hova teszi a cuccaimat. Átnézi a facebookomat, hogy kikkel beszélek, ha nem engedem neki addig nem hagy békén amíg nem engedem neki, mert azt mondja, hogy biztos rejtegetek akkor előle valamit. Azt mondja nem nézi meg a beszélgetéseimet, csak hogy kikkel beszélek, de persze mivel nem ismeri szinte egyik barátomat se belép a chatekbe és elolvassa az összeset és számonkéri rajtam. Ha meg el akarom tőle venni a telefonom, akkor meg szimplán elveszi, és nem adja vissza egész nap, és elveszi a laptopom is. Állandóan ordibál velem a semmiért, mindenbe beleköt. Régen azt is mondta, hogy csak azért vagyok itt, mert félt abortuszra menni, csak egy véletlen vagyok. Van, hogyha összeveszünk (vagyis ő ordít velem kb a semmin, én meg nem válaszolok neki) akkor még meg is tép vagy megüt. Ő holtig állítja, hogy ilyen egy normális szülő, és hogy nekem milyen jó dolgom van. Persze azért is veszekedik velem, hogy miért nem megyek sehova, ha meg elkéretszkedek valahova, megy a veszekedés, hogy nem mehetek. Mit gondoltok tényleg normális, vagy csak nekem nem tűnik annak?

17/l



2020. nov. 1. 17:03
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
60%
Üss vissza. Strandpapuccsal, hogy meg ne sántuljon, ahogy a népmese mondja.
2020. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
75%
Költözz el otthonról amint lehetséges.
2020. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
33%
Tegyél fel egy olyan chat-alkalmazást, amelyet nem ismer, az ikonját rejtsd el valahogy valamilyem mappába és ezentúl azon folytassátok a kommunikációt a barátaiddal, mondd meg hogy azon szeretnél beszélgetni. Üzenet érkezésekor hangot ne adjon, értesítés zárt képernyőn ne jelenjen meg... Bár ha éppen használod és meglátja akkor nem tudom mit lehet tenni.
2020. nov. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az erőszakra nem erőszakkal kéne válaszolni. Ha visszaütnél, mint ahogy páran javasolták, nem javulna a helyzet.

Szerintem próbálj meg beszélni anyukáddal, mondd meg neki, hogy több önállóságra meg magánéletre van szükséged. Hallgasd meg őt is.


Ha ezek után nincs változás, vagy eleve elutasítja az értelmes kommunikációt, akkor azt tudom javasolni, mint itt sokan mások, költözz el amint tudsz. Ha van lehetőséged, kezdj el dolgozni, hogy minél hamarabb anyagilag is függetlenedj tőle, és érettségi után költözz el albérletbe/kollégiumba. Ha szeretnél továbbtanulni, lehet érdemes másik városban lévő egyetemet választani.

Ha most vagy 17, akkor már nincs sok hátra az érettségiig. Addig meg legyen pl két facebook felhasználód, vagy használj másik chat appot, ezt az előttem szólok jól összefoglalták. És próbálj meg minél kevesebbet konfrontálódni anyukáddal.

2020. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
62%

Egyelek meg 23-as de okos vagy!

Már most csípom ahogy beszélsz. Hiába... aki értelmiségi ember, az értelmiségi. Csók Neked, innen ahol vagyok!

2020. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, gondolom nekem szántad ezt a kedves kommentet. Megkérdezhetem, hogy mégis mi problémád volt a hozzászólásommal?
2020. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
A 23. hozzászóló én voltam, én azt írtam, hogy másik chat-programot tegyen fel, lehet nekem írta a válaszadó, amit írt.
2020. nov. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
34%
Bocsánat! A "kedves kommentet", valóban a 24-es valaszadonak szántam. Nincs vele probléma. Egyetértek, és sugárzik az intelligenciád. Tetszett
2020. nov. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
25%
Csinalj egy "miért idegesitò az anyám" fb-csoportot és hídmeg. Hátha észreveszi magát. Amúgy menekülj!
2020. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
26%
Imádkozzatok közösen :)
2020. nov. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!