Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Az anyám nem...

Mit csináljak? Az anyám nem normális!

Figyelt kérdés
Kezdhetném a legelején de akkor irhatnék egy könyvet is,szval "röviden" ennyi: 17 éves voltam mikor anyám egy vállalkozás céljából bátyámat belevitte egy 28millió forintos lakáshitelbe, ugy hogy a bátyám még iskolába járt és csak ösztöndíjat kapott. Valahogy elintézte nem tudom hogyan h a bank jóváhagyja ezt.Mindezt ugy hogy a bátyám nevén volt a kölcsön és ő is volt a tulajdonos, anyám nevén a haszonélvezeti jog. Mindenkinek bemesélte hogy igy jo lesz mert majd lesz egy jol működő vállalkozása és csak igy élhetünk meg stb... Aztán betöltöttem a 18 at és a születésnapomon lelépett valami pasassal elvitte a pénzt,kocsit,és a vállalkozásból származó pénzt. Így apámnak kellett átvenni a vállalkozást és ujra felhozni a minuszból működőképesre hogy tudja fizetni a lakáshitelt hogy a bátyámnak ne legyen ebből problémája. Mikor már minden ugy működött hogy helyre álltunk apunak köszönhetően anyát közbe kidobta az a pasas mert anya lehuzta egy csomo pénzzel őt is.Erre visszakönyörögte magát hogy szeret minket meg h megváltozik stb... És akkor édesapám vissza engedte ami élete legnagyobb hibája volt.Anyám uj vállalkozást nyitott nem tudom hogy sikerült neki, de mivel az ottani összes bevételt elverte az itt hagyott vállalkozásból amit apu vezetett pénzt akart kisajtolni. Ugy próbált pénzt kisajtolni apuból hogy fenyegetőzött h megöli magát meg h a mi hibánk h nem jutott előre az életben, vagdosni kezdte magát de csak épp annyira h nagyobb baja ne legyen és folyamatban hivta magára a mentőket minket megalázva, akik már nem hittek neki de nem tudtak vele mit csinálni.A haszonélvezetére hivatkozva fenyegette aput hogy ha nem ad neki pénzt akkor ki költözteti a vállalkozást abból a házból. Folyamatos veszekedések évekig mert kiszipolyozta lelkileg az egész családot. Majd talált magának egy ujjabb férfit akit le tud huzni,és 21 edik születésnapomon lelépett ujra. Feljelentette apámat aznap h megverte és azért kellett eljönnie onnan, holott apám nem is tartozkodott otthon akkor mikor elment. Igy a tárgyaláson édesapám nyert,anyámat 10000ft ra büntették meg. Ja és mielőtt lelépett a vállalkozásában lévő egyik ügyfelét 6millio forintal lehuzta. Ebből lett neki egy ügye 6 millios sikkasztás miatt. Hozzáteszem egy idős bácsit vett rá arra h felujitás miatt mennyen be vele a bankba és vegyen le 6millio forintot.Majd ezzel az összeggel le lépett. Tárgyalása is volt ahol 2év börtönbüntetést kapott 4 évre felfüggesztve. Igy szabadlábon van és nyitott egy ujjabb vállalkozást annak a férfinek a nevére akihez hozzáköltözött hogy igy védett legyen ha támadnák. Közbe e mellett a férfi mellett tart egy csomo szeretőt amiről a pasas nem is akar tudni, probáltam figyelmeztetni h ne mennyen bele anya terveibe mert hoppon marad egy csomo tartozással, de anyu ugy meg vezette h nem hallgat senkire. Tudom h nem kéne a pasassal még szóba állnom sem de sajnálom mert tönkre fogja tenni el fogja venni az életét és ugyan ugy fel éget maga után mindent mert anyám egy bűnöző. És előre ugy meg tud tervezni mindent ,beépül mindenhova templomba jár h a köszség és a polgármester azt higgyék róla h jo szándékú pedig ez csak a beépülése része. Most apám vállalkozásából akarja átvinni az ügyfeleket akik nem tudnak mit csinálni mert anyám a haszonélvező a házon és állitólag bárkit kitehet onnan. A legegyszerűbb az lenne ha kibérelnénk egy másik helyet ahol a vállalkozás működne, de ha anyámra otthagyuk a házat ő nem fizet ott semmit se a törlesztőt se semmit, igy a testvérem fizetéséből vonják majd le. Most apám azért harcol hogy a ház amit eddig apu fizetett valahogy átkerüljön ezáltal a nevére haszonélvezettel együtt. De a bank nem akar bele menni. Szval nem tudom mit kéne tennem h ennek az egésznek vége legyen, apám kikészült teljesen idegileg vérnyomása miatt 2szer is korházba került, bátyám aggódik a munkahelye miatt, én meg nem tudom hogy tartsam össze a megmaradt családot h ne menjünk teljesen tönkre.Egyedül én vagyok a támasz az apámnak és a testvéremnek de már én sem bírom sokáig.Ez a nő bemocskolta a nevünket,túl hamar fel nőttünk miatta tönkretette az életünket. És még mindig fenyegetőzik. Miért nem csukják már le a sok rossz tette miatt amit elkövetett, embereken ment végig, életeket tesz tönkre , egy bűnöző!
2014. jún. 27. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
A ház kinek a tulajdona? Kitől van haszonélvezete anyádnak?
2014. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bátyám a tulajdonos, és anyámé a haszonélvezeti jog, így csinálták meg a szerződést a ház megvételekor.
2014. jún. 27. 12:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a haszonélvezőnek nagyobb joga van mint a tulajdonosnak.
2014. jún. 27. 12:39
 4/10 anonim ***** válasza:

1: szörnyű ez a helyzet, részvétem.

2: ez a rövid?

Nem sok mindent lehet tenni. Felejtsétek el őt, tagadjátok ki. Mást nem lehet csinálni.

2014. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Apám már elvált tőle, de anyám nem nyugszik amig az ő szavaival élve: tönkre nem teszi az egész családot. Lelki terrorbe tart mindenkit. Bátyámat sajnálom a legjobban semmi élete nem lesz, ugyanis anyám arra hajt h a házból magyarul a megélhetésünket költöztessük el és ő nem fogja fizetni a házat bátyám meg a fizujából nem tudja igy csak azt éri el h bátyámtól élete végéig vonják a kölcsönt ami nem kis összeg, igy családot sem tud alapitani semmihez nem tud kezdeni. És apu a vállalkozása mellett egy üres házat nem fog tudni fizetni akármennyire is segiteni akar bátyámon a kettő együtt nem megy.
2014. jún. 27. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ez a bosszú csak azért mert apámnak sikerült ugy elválni anyámtól h nem kellett fizetnie ezért semmit mert mindent apámnak itéltek, anya viselkedése miatt.
2014. jún. 27. 12:51
 8/10 anonim válasza:
SZERINTEM, FEL KELLENE JELENTENI.SAJNOS, én is majdnem ilyen vagy hasonlo helyzetben vagyok....!!!!!!!
2014. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fel is jelentjük,és reméljük h a hatóságok most már tesznek is valamit az ügy érdekében, mert ennyi mindent nem lehet megúszni, lehetetlen.
2014. jún. 27. 14:07
 10/10 anonim válasza:
Sok sikert!Azt megkérdezhetem hogy miért mindig a szülinapodon lépett le?Azért pedig elismerésem hogy ti mennyi mindent kibírtok!
2014. júl. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!