Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak számomra lehangoló...

Csak számomra lehangoló hétvégente látni a "hétvégi apukákat" a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Valahogy szinte minden hétvégén üzletekben, kirándulóhelyeken, parkokban apukákat vagy anyukákat látok egyedül a gyerekkel/gyerekekkel, de egyre kevesebb normális családot,ettől valahogy mindig elszomorodom. Vajon tényleg lassan ez lesz a normális?
2020. okt. 15. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudsz róluk semmit. Ha annyira érdekel, menjél oda egyszer egy ilyen apához vagy anyához és kérdezz rá, beszélgess el velük. Ez olyan mint, amikor iphone 12 emberkéket látok, akkor most ők gazdagok, céges teló, hitelt vettek föl, több hónapon át száraz kiflit esznek, ajándékba kapták...stb 1000 oka lehet, annak is ami a te kérdésed. Inkább foglalkozzál a saját életeddel és ne máséval.
2020. okt. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Az apukák lehet egész héten dolgoznak, így hétvégén szeretnének a gyerekükkel tölteni időt, anyuka pedig épp nem a közös programot válassza, hanem pihen vagy olyan dolgot csinál amit gyerekkel nem tud.
2020. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Ja, csak az a normális család, akik mindenhova együtt járnak?
2020. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Az én "normális" családom a következőképp nézett ki gyerekkoromban: alkoholfüggő szülők, rendszeres veszekedések, megcsalások sorozata. Egészen kiskoromtól kezdve, már óvodás koromból is vannak ilyen emlékeim. Kamasz voltam, amikor apám végleg elhagyott minket, azóta nem beszéltünk vele, nem tudjuk, mi van vele. Egyszer már felnőttként megkérdeztem anyát, hogy miért nem vált el már kicsi koromban. Az indoka az volt, hogy úgy gondolta, a gyereknek az a jó, ha mindkét szülője vele van, de hozzátette, hogy már rég megbánta.
2020. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem lehangoló! Sőt! Ez azt jelenti, hogy minden hétvégén, második hétvégén csinálnak közös programot. Sok nem elvált se csinál semmit a gyerekével. Sok elvált meg szinte eltűnik.
2020. okt. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az a lehangoló, hogy mennyire ítélkeznek az emberek mások felett ismeretlenül, engem ez szomorít. :/


Mi pl. felváltva járunk a gyerekkel szombatonként programozni, a másikunknak az az "énidő". Lehet sokáig aludni, vagy lustálkodni, hobbizni, sorozatozni. Egyedül. Otthon. Nyugiban. :)

A vasárnap közös családi nap, nekünk ez így nagyon bevált.

2020. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
En is elszomorodom, ha ilyeneket látok. Eszembejut, hogy én is így nőttem fel. Es igen, egyre inkább ez lesz.
2020. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én amúgy itt nem azokra gondolok ahol együtt van a család és mondjuk anyuka otthon van, apuka meg el megy a gyerekkel bevásárolni. De sok olyat látok ahol tudom, hogy elváltak a szülők és az apuka csak ilyenkor látja a gyereket
2020. okt. 15. 19:08
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Honnét tudod az összes embert ismered akinél azt látod csak anyuka vagy csak apuka van a gyerekel? Én pl rendszeresen egyedül mentem lányomnak programozni mert férjem pihent a hétvégén.mi még jól éreztük magunkat a lányomal.
2020. okt. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9es ahogy már írtam nem rájuk vonatkozik a kérdés
2020. okt. 15. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!