Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleimmel élek, már elég...

Szüleimmel élek, már elég idősek és nagyon lehangoló a megtörtségük, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egész nap itthon vannak, szinte nem csinálnak semmit, ha az ember rájuk néz, lerí róluk a feladás és a megalkuvás. Apámat egyszer még azon is rajta kaptam, hogy valamikor telefonon arról beszélt valakivel, hogy ő már a végét várja, mert "ilyen idősen már mit tehetnék"... Szörnyű ahogy az egész házat körbelengi a depis hangulat.
2013. febr. 11. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Koltozz el
2013. febr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
83%

Hát igen, az első válaszadó megmondta a "tutit", költözz el, az megoldja a problémát...


Viszont ha segíteni szeretnél nekik az mindjárt más, erre azt tudom mondani hogy próbáld őket kizökkenteni ebből (ahogy mondtad) depis hangulatból. Mit szeretnek csinálni? Ha például édesanyád odavan a "régi dolgokért" akkor vidd el egy régiségvásárba, vagy akármi. Nem sok, de már ez is segít kicsit kizökkenteni a mindennapokból, ha érted mire gondolok.


Valamint próbáld meg kideríteni hogy mi az oka ennek a borús hangulatnak, és ha tudsz, tegyél ellene.Az alapján amit leírtál sokkal többet nem tudok mondani, de úgy gondolom ok nélkül (vagyis csak az öregedés miatt) nem kellene ennek történnie.


Remélem segítettem!

2013. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de nekem nem volt egyértelmű, hogy mi a kérdés. Segíteni akar vagy mi?
2013. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha jó viszonyban vagy velük, akkor érdemes lenne erről őszintén beszélni. Nyilván az elköltözés is egy megoldás, de ettől a szüleid még depisek lesznek, ami rád is kihat, még ha nem is laksz velük.

Beszélj velük, találj ki nekik programot, valami elfoglaltságot. Vannak olyan sportolási lehetőségek (pl nordic walking), amit idősebbek is tudnak végezni, vagy túrázás, ilyesmi. Ha találnának valami közösséget, akkor lenne elfoglaltságuk.


Én pl ebben az esetben keresnék valami csoportot, ahol korukbeliek is vannak, és mondjuk rendszeresen szerveznek túrákat, néha összeülnek, stb.


Sokan vannak úgy nyugdíjasan, hogy miután hirtelen nincs munkájuk, nem tudnak mit kezdeni magukkal. Segíteni lehet nekik, hogy kitaláljanak valamit maguknak, amivel eltölthetik az időt. Naphosszat otthon üléstől én is depis lennék.

2013. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!