Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Évek után még mindig rosszul...

Évek után még mindig rosszul érzem magam az anyám abortusza miatt. Hogy kellene állnom ehhez a témához?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és csak még értéktelenebbnek érzem magam emiatt. Olyan sok ember megszülethetett, de pont az én testvérem nem. Másrészt lehet hogy fura, de nekem már voltak érzéseim a gyerek iránt. Másrészt azt sem tudom, hogy az anyámról mit gondoljak ezzel kapcsolatban. Rosszul esik, hogy ilyet csinalt. Egyszerűen nem akarta. Nyilván joga van hozzá, ezt nem vitatom. Úgy vettem észre, hogy az abortusz nem érinti meg az emberket, szerintem elég durva dolog, mégiscsak emberi életekről döntünk. Senkivel nem beszélek erről, egyedül a pszichológusnak említettem meg, hogy ez bánt és hogy csak még szerencsétlenebbnek és értéktelennek érzem magam emiatt. Érzékenyen érint a téma, szóval lehet ki sem kellett volna írnom, ha támadni akartok inkább menjetek tovább.
2020. okt. 9. 15:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/148 anonim ***** válasza:
77%

Anyád abortuszához semmi közöd, én mondjuk nem is értem, hogy ez miért volt téma a gyerek előtt.

Egyébként ezt a témát már kiírtad, akkor is hasonló válaszokat kaptál. Legjobb lenne, ha leszakadnál a témáról, nem a te dolgod és az ítélkezés sem!

2020. okt. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/148 A kérdező kommentje:

Soha nem írtam még ki ide kérdést eddig...most regisztráltam

amint láthatod van közöm hozzá, mert évek után is foglalkoztat.

Jobb lett volna, ha nem tudom meg, de nem így történt.

2020. okt. 9. 17:19
 13/148 anonim ***** válasza:
79%

Lehet hogy anyádnak nem volt könnyű veled, már kicsinek is ideggyenge, nehéz eset voltál.

Ahogy most is írod, hogy depressziós vagy, öngyilkosság, stb. lehetett és lehet veled cirkusz éppen elég.

Az ilyesmi aztán nem csinál nagy kedvet egy következőhöz, az biztos.

Ha ez nálad öröklött, akkor anyád felelősségteljes döntést hozott azzal, hogy nem szaporítja a nyomorúságot.

Viszont ha a másik gyerek véletlenül normálisra sikeredett volna, akkor nem valószínű, hogy téged pátyolgatott volna.

2020. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/148 anonim ***** válasza:
30%

"En sem voltam tervezett gyerek, de engem meg akart tartani. Bar az apám bosszúból mondogatta, hogy ez nem így volt, de annak semmit nem hiszek el. "

Pedig most már majdnem biztos, hogy voltak veled ab kísérletei - csak nem sikerült... Az öngyi. kísérleted is erre vezethető vissza. "En soha nem leszek terhes" - miért? A pszichológus nem segített? próbáld meg a Hellinger családállítást - az ezt a gubancot, hogy most látszólag azért szenvedsz, mert anyád ab.t végzett - ezt pont ki tudja oldani. Ez ugyanis a felmenők terhének a cipelését jelenti - amit pedig le kell rakni, mert nem tudod visszamenőleg megoldani! Feleslegesen szenvedsz!!! Erre van a családállítás - és tapasztaltból tudom, működik.

2020. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/148 A kérdező kommentje:

Ha egy gyereknek mentális gondjai vannak az nagy részben a gyerekkora es a családi viszonyokra vezethető vissza.

Az anyám nem veszi komolyan a mentális gondjaimat, szóval ezzel mellényúltál.

Egyébként undorító dolgokat írsz, ha ilyen megkeseredett ember vagy, inkább ne osztogasd itt a “tanácsaid”. Bele is írtam a kérdésbe, hogy bunkó emberek kíméljenek.

2020. okt. 9. 17:38
 16/148 anonim ***** válasza:
49%
Sajnálom, hogy ez történt veled. Biztos sokszor jó lenne egy testvér, hogy ne egyedül légy a családba. Nem tudom, hogy tudnád feldolgozni ezt, beszélj róla sokat a pazichológusoddal vagy olyannal, akiben teljesen megbízol. Mióta vagy depressziós? A szüleid hogy állnak hozzá? Szörnyű érzés lehet, hogy lehetett volna és mégse lett, meg tudlak érteni, jó lett volna egy testvér.Mikor tudtad meg, hogy abortusz volt? Lehet ez az őszi hangulat is rásegít a depresszív hangulatodhoz. Lehet arra lenne szükséged, hogy megértsd az okát, talán akkor könnyebb lenne elfogadni. Ez elég kényes téma, akiket a legjobban szeretsz, azokban csalódtál a legnagyobbat. Beszéltetek róla? Tudtok róla beszélni? Lehet hülyeség, de ha ez segít írj a tesódnak egy levelet és mond el, hogy mit érzel, valahogy próbáld elengedni. Szerintem igazságtalannak érzed ezt az egészet, de sajnos nem tudsz ellene tenni, gondolom nagyon fáj ez neked.Kívánok neked sok erőt és, hogy tudd elengedni ezt, fájdalmas dolog lehet, sajnálom, hogy ilyeneket kell átélj. Ne feledd, hogy értékes vagy és megismételhetetlen.
2020. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/148 anonim ***** válasza:
27%

Én megértelek, és akik azt írják, hogy "semmi közöd" ehhez, azokra meg ne hallgass. Hogyne lenne, mégiscsak a te anyukád, meg a te meg nem született testvéred...

Az én anyukámnak is volt egy abortusza, és én sem tudok napirendre térni felette. Előttem titkolták, de a sógornője részegen kibeszélte nekem gyerekkoromban... lehettem olyan 10-12 éves. Nem volt különösebben érzelemdús kapcsolatom a szüleimmel, nálunk ilyenről lehetetlen volt otthon beszélni, senkivel nem tudtam beszélni róla.

Évekig azon gondolkodtam gyerekként, hogy miért vetették el azt a gyereket, és miért tartottak meg engem meg a húgomat. Mi lett volna, ha őt tartják meg, és a húgomat vetetik el? Mi lenne, ha hárman lennénk: Fiú lett volna vagy lány? Jó testvérek lennénk? Szóval nem hagyott nyugodni.

Aztán anyám meghalt, mielőtt felnőttem volna, és soha nem beszéltünk erről. Szerintem ezért nem tudtam végül feldolgozni, mostanáig sem.

Te nem tudsz erről beszélni anyukáddal? Lehet, hogy jót tenne, ha vagytok olyan kapcsolatban.

2020. okt. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/148 anonim ***** válasza:
73%
18 - volt már pszich. Inkább az említett családállítást javaslom, a 17-esnek is! Fölöslegesen cipelünk terheket a felmenőktől - nem tudjuk megoldani, nem tudunk változtatni. Ezeket le kell rakni és szabadon a saját életet élni, szabadon dönteni a helyzetekben, felnőttként szabadnak és boldognak lenni.
2020. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/148 anonim ***** válasza:
80%

"Kell annál nagyobb szerencsétlenség, hogy már eleve meg sem születhetsz?"

Pl. nem kívánt gyermekként megszületni és élni sokkal nagyobb szerencsétlenség, szerintem. Ha valóban igaz, hogy te sem tervezett gyerek vagy és valaki felvetése szerint igazából nem is akart, akkor pont te vagy az élő példa arra, hogy sokkal rosszabb ilyen mentális problémákkal létezni. Mert gondolom, hogy ez neked nem egy kellemes állapot.


"Lehet, hogy egy testvér meg tudta volna akadályozni a tervezett ongyilkossagomat..."

Ezt most nem értem. Valaki/valami csak megakadályozta, ha itt vagy, nem?


"az abortusz egy rutinműtétként van kezelve"

Mert tulajdonképpen ma már az, orvosi szempontból. Nyilván elítélem azt, aki fogamzásgátlás helyett használja és 2-3 havonta jár ab-ra. De nagyon sok esetben ez a jó/jobb döntés. Édesanyáddal beszéltél már arról, hogy miért döntött úgy? Sokmindent helyre tehetne ezzel kapcsolatban.

2020. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/148 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem meg szimplán keresed az újab témát, okot amire ráfoghatod a depressziódat.

Amibe bele lovalhatod magad, és sajnáltathatod magad.

Bocs ez a véleményem.

Megéltem már sok mély hullámot, nem egy depressziót, voltak pánikrohamjaim is, mindegyikünk csak sajnáltatja magát és figyelemre vágyik.

Amíg ezt nem érted meg, nem fogadsz el és zársz le dolgokat sosem fog eljönni a változás.

Annyi de annyi időt energiát veszel el magadtól, annyi szép értelmes dolog van a világban, az életben.

Annyi hazsnos dolgot tehetnél az önsajnálaton kívűl. Pláne ha még lenne igazi oka, de nincs. Mert olyasmiért sajnáltatod magad amit nem is neked kellett átélned, meghoznod a döntést.

2020. okt. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!