Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyermek gyűlöli a...

Ha egy gyermek gyűlöli a szüleit, arról ki tehet? Ki a hibás?

Figyelt kérdés

A gyermek ha csak teheti, elszökik otthonról, iskola után nem megy haza, hanem a városban csatangol inkább.

Ha arra kéri bárki is, hogy meséljen magáról, az első három mondatában benne van az, hogy "Rühellem a mocskos szüleimet, rohadjanak meg, amiért vertek engem!" .

Így szokott fogalmazni.


Igyekszik minél kevesebb időt a szüleivel tölteni.

Ha mégis beszélnek egymással, akkor pár mondat után üvölteni kezdenek a szülők és a gyermek is.


Megütni már nem merik a szülők a gyermeket, mert szerencsére erősebb már náluk és visszaütne.


Ki tehet erről?

A szülők vagy a gyerek?


Szerintetek megérdemelte azt a gyermek, hogy már három éves korától verjék?


Van megoldás egyáltalán erre a problémára?



2020. szept. 23. 15:38
A kérdező szavazást indított:
A gyermek tehet mindenről, meg is érdemelte, hogy verjék!
A szülők tehetnek mindenről, mégis miért verték a gyereket?!
Mindkét fél hibás.
Senki sem hibás.
44 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem kezdték volna el ütni a gyereket, nem utálná a szüleit.

Én 21 éves vagyok.

Engem sose ütöttek a szüleim ténylegesen, ha bármit is csináltam, meg mondták, hogy ezt nem kéne és ennyi.

Engem sose büntettek, sose tiltottak el semmitöl.

Szerintem itt teljes mértékben a szülő a hibás, egy gyerek nem tehet semmiről, mert amit ő kap, azt adja vissza a szüleinek is.

2020. szept. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ez egy teljesen felesleges kérdés, egyértelmű, hogy a fizikailag bántalmazó szülő a felelős.


Sokkal érdekesebb kérdés, hogy felnőtt, meglett emberek a saját életük kudarcát miért próbálják kizárólag a szüleikre hárítani, az pl. már egy sokkal bonyolultabb helyzet, amit nem lehet feketen-fehéren látni.

2020. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintetek megérdemelte azt a gyermek, hogy már három éves korától verjék?"


Dehogy érdemelte!

Akkor ment óvodába. Sok-sok mesélés kellett volna neki, közös kirándulások, pancsolás a kádban, rajzolás, festés, krétázás.

Nem lesz lelki sérült, aki a szeretetteljes családban kap egy-két pofont (bár én azt sem helyeslem), de biztos, hogy ez a fiú nem szeretetben nőtt fel

2020. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Meg kéne hallgatni a gyereket is, és a szülőket is ahhoz, hogy meg tudjuk ítélni a helyzetet.


A verés nyilván hiba volt a szülők részéről, ez persze nem kérdés egyáltalán.

2020. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Szóval a szülők verték a még alig beszélőképes gyereküket, te meg azt kérdezed, hogy kia hibás azért, hogy ez a gyerek utálja a szüleit?


Átmegyek hozzád kétnaponta, széttörök rajtad pár dolgot, s majd úgy 10 év múlva megkérdezem, hogy mennyire kedvelsz... Mit válaszolnál?

2020. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
A szülei a hibásak. Nem való mindenkinek a gyerek.
2020. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért ennyiből nem ítélnék...
2022. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!