Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki azt mondja, hogy egy...

Aki azt mondja, hogy egy gyereknek látnia kell anyai (női nemi szerepeket megtestesítő) és apai (férfi nemi szerepeket megtestesítő) mintát is, miközben felnő, az pontosan mire céloz?

Figyelt kérdés

Általában ugye akkor kerül elő ez a téma, amikor egyedülálló szülőkről beszélünk, vagy arról, hogy a meleg pároknak engedni kellene-e az örökbefogadást.

De mi van akkor, ha én nem vagyok egy, a szó hagyományos értelmében vett "nőies nő"? Nem szabadna szülnöm? Ne vállaljak alapítsak családot akkor sem, ha szeretnék, és még partnerem is lenne hozzá, nehogy "rossz mintákat" vegyen át a gyerek?

Komolyan érdekel, mi ennek az érvelésnek a lényege.



2020. szept. 2. 14:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, milyen válaszok vannak itt, sztem egy genderszakos agyvérzést kapna, de még én is lestem, akitől nagyon távol áll ez az egész...


A gyereknek elsősorban jó példa és szilárd, következetes iránymutatás kell az életben, az, hogy ezt melyik szülőtől kapja meg, igazából mindegy, de ideális esetben a szülők egy húron pendülnek az értékrendjükben és nem egymásnak ellentmondó dolgokat próbálnak átadni a gyereknek.

2020. szept. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem ezen égett ki az agyam pár éve.


A szőrtelenített férfi összezavarja a gyereket... arra nem gondol, hogy vannak szőrös nők, és természetes kevésbé szőrös férfiak.

2020. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy az a jó, ha egy gyerek minnél többféle mintát lát a környezetében. Ha csak a szüleink mintájá latnánk és követnénk, soha sehova nem haladna a társadalom. Szerintem nincs olyan, hogy "A Nő" és csak az lehet követendő. Vannak ilyen és olyan nők, ahogy vannak ilyen és olyan férfiak is. Minnél többféle emberrel találkozik egy gyerek, annál valószínűbb, hogy képes lesz teljes, egészséges személyiségként működni felnőttként. Természetesen ehhez az is kell, hogy a környezete, és elsősorban természetesen a szülők (legyenek bármilyen neműek is) azt hangsúlyozzák, hogy a különbözőségek nem rosszak, hanem fontos részei a társadalmunknak, és elfogadó, támogató közeget biztosótsanak a gyerek számára, hogy megtalálhassa a saját helyét a világban.
2020. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!