Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketeknek vásároltok,...

Ha a gyereketeknek vásároltok, olyan dolgot vesztek, amit ő szeret/ami neki tetszik, vagy ami nektek?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm 27 éves, még egyetemre jár, így a szülei tartják el. Bőven kap zsebpénzt (hónap elején 400 ezret, mert abból tankol, fizeti a lakását, vesz ebédet és vacsorát és úgy amblokk él, meg mellé néha hitelkártyával is vásárol). Ruhákat nagyon ritkán vesz magának, mert azt mondja, hogy utál vásárolni, az anyja meg szeret, így az ő ruháit is az anyja veszi. Viszont...


Ami nekem fura, hogy mondja, utálja a fekete színt, mert szerinte gyászos, mégis szinte mindene fekete. Kérdeztem, hogy akkor miért csak ilyen ruhái vannak, és mondta, hogy mert az anyja szerint ez az elegáns és ilyeneket vesz. Ugyanez volt egy márkánál, hogy kérdeztem két táskát, hogy szerinte melyik a jobb és mondta, hogy ő amúgy nem is szereti azt a márkát. De mondom tele vagy ilyen cuccokal. "Hát igen, mert anya sokat vásárol ott."

Az autóját sem szereti, vagyis a márkáját. Most kap majd egy újat, de mondta, hogy az is ilyen lesz, mert a szülei szerint csak a német autók a megbízhatóak.


Én igaz, hogy még csak 20 éves vagyok, nem is kapok ekkora összegű pénzt egyben, de ha családilag megyünk valahová vásárolni, sosem vesznek meg olyat, amit nem szeretek. Vagy 2 éve megkaptam az autómat, és nem úgy lett kiválasztva, hogy apa közölte melyiket, hanem együtt megnéztünk többet és én választhattam ki rajta mindent.

Az más persze, ha a keret szűkös és a gyerek mondjuk 30 milliós autót akar, de csak 5 van rá. De itt nem erről van szó egyáltalán... Lassan harminc lesz, de még most is le kell fotóznia a blokkokat vásárlás után, meg ha akar venni valami "maradandót" (pl. cipőt, könyvet, bármi ilyesmit), akkor le kell fotóznia és az anyjának okéznia kell a dolgot, mielőtt megvenné.

Velem meg úgy vannak, hogy megkapom a zsebpénzem, aztán azt arra költöm, amire szeretném. Nem számoltatnak el így forintra pontosan.


2020. aug. 21. 12:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
Én is szeretnék ilyen anyukát! 😂 Majd meghálálom, fizetem ha leesne a lábáról. Amúgy ha ennyi pénz kapnék, én se szólnék bele, milyen ruhákat ad rám anyám.
2020. aug. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
Adja lejjebb az igényeit. Milyen lakásban lakik egyedül, hogy ennyiben kerül? Költözzön olcsóbba, aztán máris lesz pénze magának venni a ruháit, és nem kell sírnia azon, hogy nem az ízlésének megfelelőek. 27 évesen már igazán dolgozhat is egyetem mellett, és megkeresheti az álom autó árát. Szerintem túl jó dolgában azt se tudja miért panaszkodjon. Mindjárt megsajnálom.
2020. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem kellett volna autót vetetni magának, sem puccos környéken albérletet bérelni. Akkor maradna a 400 bol. Amúgy nem értem, ha havi szinten ennyivel tolják a “gyereket”, miért nem vettek neki egy lakást inkább? Én kaptam, de én tartom fent, nem adnak pénzt. Meg ki az aki 27 évesen még egyetemre jár? Valahogy nem áll össze.
2020. aug. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
13éves gyerekem van. Meg sem próbálom kitalálni mi tetszik neki, inkább csak kifizetem. Kb 6-7éves korában tudtam neki utoljára ruhát venni, akkor még egyszerű volt, póni vagy jégvarázs.
2020. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Minden normális anya a gyereke érdekét nézi és olyat vesz, ami a gyereknek tetszik.
2020. aug. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!