Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketeknek vásároltok,...

Ha a gyereketeknek vásároltok, olyan dolgot vesztek, amit ő szeret/ami neki tetszik, vagy ami nektek?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm 27 éves, még egyetemre jár, így a szülei tartják el. Bőven kap zsebpénzt (hónap elején 400 ezret, mert abból tankol, fizeti a lakását, vesz ebédet és vacsorát és úgy amblokk él, meg mellé néha hitelkártyával is vásárol). Ruhákat nagyon ritkán vesz magának, mert azt mondja, hogy utál vásárolni, az anyja meg szeret, így az ő ruháit is az anyja veszi. Viszont...


Ami nekem fura, hogy mondja, utálja a fekete színt, mert szerinte gyászos, mégis szinte mindene fekete. Kérdeztem, hogy akkor miért csak ilyen ruhái vannak, és mondta, hogy mert az anyja szerint ez az elegáns és ilyeneket vesz. Ugyanez volt egy márkánál, hogy kérdeztem két táskát, hogy szerinte melyik a jobb és mondta, hogy ő amúgy nem is szereti azt a márkát. De mondom tele vagy ilyen cuccokal. "Hát igen, mert anya sokat vásárol ott."

Az autóját sem szereti, vagyis a márkáját. Most kap majd egy újat, de mondta, hogy az is ilyen lesz, mert a szülei szerint csak a német autók a megbízhatóak.


Én igaz, hogy még csak 20 éves vagyok, nem is kapok ekkora összegű pénzt egyben, de ha családilag megyünk valahová vásárolni, sosem vesznek meg olyat, amit nem szeretek. Vagy 2 éve megkaptam az autómat, és nem úgy lett kiválasztva, hogy apa közölte melyiket, hanem együtt megnéztünk többet és én választhattam ki rajta mindent.

Az más persze, ha a keret szűkös és a gyerek mondjuk 30 milliós autót akar, de csak 5 van rá. De itt nem erről van szó egyáltalán... Lassan harminc lesz, de még most is le kell fotóznia a blokkokat vásárlás után, meg ha akar venni valami "maradandót" (pl. cipőt, könyvet, bármi ilyesmit), akkor le kell fotóznia és az anyjának okéznia kell a dolgot, mielőtt megvenné.

Velem meg úgy vannak, hogy megkapom a zsebpénzem, aztán azt arra költöm, amire szeretném. Nem számoltatnak el így forintra pontosan.


2020. aug. 21. 12:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Szar is, ha szorít a gyémántcipellő.
2020. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

Az anyukával is vannak problémák, de lánnyal is. Varázslás és dominancia van kettőjük között, és jelenleg szellemiségátadás is.


Az anyja a lánynak ezer % hogy benne van komolyabb ezoterikus dolgokban.

2020. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Őszintén szólva, 27 és kap havi 400 ezer forintot!!) zsebpénznek... Ha szülő lennék és ennyit kéne adnom a gyereknek, bizony én sem hagynám, hogy mindenféle számomra vacak márkát vegyen. Ha annyira nem felel meg a kisasszonynak, hogy nem olyanokat vesznek a szülei a saját pénzükből, ami neki tetszik, akkor talán menjen el vásárolni ő maga. Nyílván ez a ruhavételre vonatkozik, nem a kocsira.
2020. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Komoly válaszokat szeretnék inkább, köszönöm!


Elhiszem, hogy sokaknak ez provokatív, vagy rossz érzés, de azok inkább ne válaszoljanak.


Nekem ez furcsa, hogy valaki a gyerekét ennyire korlátozza, irányítja és szeretném megérteni, hogy mire jó ez.

2020. aug. 21. 12:21
 5/15 A kérdező kommentje:
Múltkor mondta, hogy a 400 igazából hamar elmegy, mert csak a lakás, ahol lakik 160 ezer + rezsi, közös költség. Utána még tankol, kifizeti a parkolást, vesz bérleteket és ez már rögtön 300 felett van, és akkor még egyszer nem volt bevásárolni, nem ment el barátnőkkel sehová, stb.
2020. aug. 21. 12:25
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Havi 400 mellé hitelkártya... Barom a csaj.
2020. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez a hatalomról szól, az anyja megvásárolta őt kilóra, neki pedig egyrészt kényelmes, másrészt alárendelt szerepben van. Amíg nyomva lesz neki a pénz, addig ez lesz, aztán ha esetleg történik vmi a szülőkkel és nem lesz tovább apanázs, akkor több kifutás is lehetséges, de elég életképtelennek tűnik a csaj, szóval max kereshet egy balekot aki eltartja.
2020. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

#4-es Mire jó, hát semmire. Felnőtt embereket nem pénzelnek a szülei, és nem is határozzák meg, hogy mit viseljen, vegyen, milyen autóval járjon.

Ilyen korban önálló keresettel, élettel kellene rendelkeznie.

2020. aug. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

Gyönyörű hogy ennyi idősen még az anyja tartja el.... Meg ennyi zsebpénzt kap.

Majd sz4ros lesz a victoria's secret bugyi ha anyuciék meghalnak és nem lesz aki eltartja.

2020. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeim kb 10 éves koruk óta maguk döntik el, milyen ruhákat/cipöket hordanak.

Eleinte közösen mentünk vásárolni, én mondtam egy árat, ami fölé nem mehetnek, meg ha valami tetszett nekik, akkor elmondtam a véleményemet, a minöségröl, a kombinálhatóságról - és utána eldöntötték, hogy az kell nekik vagy sem. Abban elöre megegyeztünk, hogy olyan nincs, hogy pár hét után mégsem kell, vegyünk újat, mert ez nem fért volna bele az erre szánt keretbe.


Kezdetben volt egy-két félresikerült vásárlásuk, de nagyon hamar megtanulták, mire kell figyelni, mennyire tart ki egy szezont, mennyire nehéz más darabokkal együtt hordani, késöbb ilyen gond nem volt. Egy idö után már csak a pénzt kapták meg, és önállóan intézték, kivéve, ha valamiért megkértek, hogy egy-egy esetben menjek velük, és segítsek a választásban.

2020. aug. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!