Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámat nem is érdekli annyira...

Anyámat nem is érdekli annyira a nemrég született kisfiam! Hogy lehet egy ilyen egy anya/nagymama?

Figyelt kérdés

Nővéremnek van két fia, 4-6 évesek. Nekem most született a kisfiam 3 hete. Anyám végig mondogatta hogy alig várja már. Már kicsit gyanús volt nekem, hogy egyszer sem jött el a kicsinek bevásárolni, nézelődni, stb. Nővéremmel hetente jártak hónapokig. Arra fogtam, hogy az unoka vigyázás miatt nincs ideje.

De egy hete olyan történt amit nem gondoltam! Büszke apaként minden nap küldtem neki 1-2 fotót, megírtam neki mi a helyzet ha orvosi vizsgálat volt, stb. Erre egy hete anyám azt mondta a telefonban, hogy “már este 7 óra van, hagyjam békén egy kicsit, meg amúgy is ne küldözgessek naponta neki képeket”! Akkora dolog naponta 1-2 kép maximum? Nemhogy örülne neki! A feleségem anyja rendesen ránkszól, hogy küldjük el az összes képet neki! Anyám egyetlen egyszer jött el hozzánk, akkor is jött a hívás a nővéremtől, hogy mikor jön már mert ők mennének plázázni és vigyázni kéne a gyerekekre (egy házban laknak). Volt nálunk összesen 20 percet maximum. Nem erre számítottam, azt hittem az én gyerekem is annyira fogja érdekelni, mint a lánya gyerekei. Velük állandóan foglalkozott.

Most erre hogyan reagáljak? Mit tegyek? Nagyon rosszul esik. Már mondtam neki, de letagadja, azt mondja túlérzékeny vagyok és más nagymama ennyit se törődik! Meg hogy éljük a saját életünket, nem kell ő abba, hogy mindenről értesüljön a picivel kapcsolatban. Majd szóljunk ha nagy a baj!


2020. aug. 13. 20:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
30%

Nekem apám csinálta ugyan ezt... Én lesz@rtam, nem keresem nem érdeklődök, majd ha akar valamit hív. Ha kell neki valami, mindig nemet mondok, vagy direkt a tudtára adom, hogy nem érdekel. Látszik rajta, hogy olyankor rosszul esik neki de ha ő így akkor én is. Mondtam neki a múltkor, hogy remélem kinézte már az otthont ahova akar menni, mert ilyen embert én nem fogok gondozni. Sz@r apa is volt és most sz@r nagyapa is... Fontosabn neki a kocsija, a sörözés meg a házi állatai is a családjánál de ez így is volt mindig. Le kell tojni az ilyet.

22/N

2020. okt. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!