Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámat nem is érdekli annyira...

Anyámat nem is érdekli annyira a nemrég született kisfiam! Hogy lehet egy ilyen egy anya/nagymama?

Figyelt kérdés

Nővéremnek van két fia, 4-6 évesek. Nekem most született a kisfiam 3 hete. Anyám végig mondogatta hogy alig várja már. Már kicsit gyanús volt nekem, hogy egyszer sem jött el a kicsinek bevásárolni, nézelődni, stb. Nővéremmel hetente jártak hónapokig. Arra fogtam, hogy az unoka vigyázás miatt nincs ideje.

De egy hete olyan történt amit nem gondoltam! Büszke apaként minden nap küldtem neki 1-2 fotót, megírtam neki mi a helyzet ha orvosi vizsgálat volt, stb. Erre egy hete anyám azt mondta a telefonban, hogy “már este 7 óra van, hagyjam békén egy kicsit, meg amúgy is ne küldözgessek naponta neki képeket”! Akkora dolog naponta 1-2 kép maximum? Nemhogy örülne neki! A feleségem anyja rendesen ránkszól, hogy küldjük el az összes képet neki! Anyám egyetlen egyszer jött el hozzánk, akkor is jött a hívás a nővéremtől, hogy mikor jön már mert ők mennének plázázni és vigyázni kéne a gyerekekre (egy házban laknak). Volt nálunk összesen 20 percet maximum. Nem erre számítottam, azt hittem az én gyerekem is annyira fogja érdekelni, mint a lánya gyerekei. Velük állandóan foglalkozott.

Most erre hogyan reagáljak? Mit tegyek? Nagyon rosszul esik. Már mondtam neki, de letagadja, azt mondja túlérzékeny vagyok és más nagymama ennyit se törődik! Meg hogy éljük a saját életünket, nem kell ő abba, hogy mindenről értesüljön a picivel kapcsolatban. Majd szóljunk ha nagy a baj!


2020. aug. 13. 20:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Sz a rd le
2020. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Van a másik végkimenetel, amikor a nagymama mindenbe is beleszól és képtelenség lekaparni és magánéletet élni a párral.


Szóval szerintem ezzel a helyzettel még kilehet békülni. Próbáld ki hogy mikor érdeklődik majd magától a kisfiad után. Ha egyáltalán nem érdeklődik, akkor nincs miért küzdened. Szó sincs eltiltásról vagy valami ilyesmiről, csak akkor nem nagyon beszélsz erről neki. Remélem jobb belátásra tér majd ha feltűnik neki, hogy valami hiányzik az életéből.

2020. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
3 hete minden nap kuldod a kepeket, naponta tobbet is, es csodalkozol hogy elunta...?
2020. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Gratulálunk a kisfiadhoz! Örüljetek, figyeljétek a legcsodálatosabb élmény figyelni, ahogy bontakozik a tudata, ahogy kezd beszélni tanulni!
2020. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Elég szomorú a nagymama viselkedése, ennyi info alapján nehéz megmondani mi lehet a háttérben... Mindenesetre sztem engedd el és könyveld el ilyennek. Ha esetleg meggondolná magát, akkor ti is kétszer gondoljatok át, hogy mennyire tartjátok őt érdemesnek a nagymama feladatokra.
2020. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem lehet hogy a nővéred 2 gyerekén már kiélte a nagymamáskodási vágyait, és ezért hagyja már hidegen egy újabb unoka? Főleg ha azzal a két gyerekkel egy fedél alatt él, bele lehet fáradni a kicsikbe akiknek mindig csak a figyelem és odaadás kell. És ez miatt mutat kevesebb lelkesedést az újabb unoka iránt.
2020. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem baj, szarjátok le. Majd a lánya ápolja öregkorában.
2020. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy volt itt pár nappal ezelőtt egy hasonló nagymamás kérdés, ott a nagymamát nagyon védték, pedig nem sokkal volt jobb, mint amit itt ír a kérdező...
2020. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
A feleségeddel milyen a kapcsolata? Lehet, hogy azt a gyereket, amit ő szül, nem érzi annyira sajátjának, mint azt, amit a saját lánya szül? Próbáld valahogyan emlékeztetni, hogy ez a kicsi is az ő vére, hiszen a te gyereked.
2020. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Milyen anya az ilyen?! Szégyellhetné magát,hogy különbséget tesz az unokái között.

Én szóba sem állnék vele ezekután!

2020. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!