Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tanuljak előbb vagy dolgozzak?

Tanuljak előbb vagy dolgozzak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és érettségim van. Tervben van,hogy visszamegyek szakközépiskolába felnőttképzésre ami 2 tanév.

Viszont a jelenlegi barátom kapható lenne arra,hogy kimenjünk külföldre dolgozni.

A szüleim erről hallani se akarnak. Nem tudom mitévő legyek. Most sincs kedvem tanulni, de ha kimegyünk és max 2 évig kint leszünk, utána még kevesebb kedvem lesz. Szakma nélkül meg örökre gyárban kell dolgoznom.

Szóval szerintetek most tanuljak és utána menjek ki vagy menjek ki és utána is ráér tanulni?


2020. jún. 29. 09:42
1 2 3
 21/25 anonymousreview60 ***** válasza:
83%
Később munka mellett idő szűkében vagy munka után a gyakorlatból kijőve sokkal nehezebb tanulni, főleg ha a pároddal is foglalkozni kell. Most érdemes tanulnod.
2020. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

20#

Dolgoztam 2 évet majdnem érettségi után, tudom mit szeretnék tanulni és nem 4-5 évet fogok egyetemre járni.

2020. jún. 29. 11:39
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha még te magad is elismered, hogy visszatérve még kevesebb kedved lesz tanulni, akkor nagyon most kéne az. A pénz hajhászását nem a gyárban fogod megtenni.

Ráadásul szaktudás nélkül mit akarsz te csinálni külföldön? Mosogató, takarító, képesítés nélküli (tehát nem drága, jól fizető étteremben dolgozó) felszolgáló, pultos, gyorséttermes, kb ezek várnak rád. Talán még a recepciós, ha felsőfokon beszéled a nyelvet. De ezek egyike sem fizet jól, nem lesznek belőle milliós megtakarításaid, és élhetsz egy pcsányi albérletben a többi bevándorlóval a város egy nem túl klassz részén.

2020. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Most vagy meg benne a tanulasba, kesobb rohadt nehez lenne.
2020. jún. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldre dolgoz ,keres pénzt.tanulni kint is lehet.
2020. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!