Miért várja el mindenki az apukától hogy a nagyobb gyerekével kettesben töltsön időt meg csináljon programot mikor már van új családja is?
"Csak hogy értsétek: ha születik a gyereknek egy rendes testvére és arra is féltékeny lesz akkor a szülők majd külön viszik mindkettőt? Ez elég abszurd nem?"
Nem. A mi családunkban és a baráti körben is a második gyerkőc érkezésekor az elsőre is igyekeznek odafigyelni pluszban, ergo időnként csak vele foglalkoznak v.közös programot csinál a szülő kettesben a gyerekkel. Sőt van egy három gyerekes apuka ismerősöm aki nyáron mind a 3 fiával külön-külön elmegy egy hétvégére vlhova kirándulni, horgászni stb..
Kérdező, te nem érted a dolog lényegét, aminek 2 fele van.
1. fele:
#8: " Most a 2. gyerektől illetve feleségtől elvesszük a normális család lehetőségét, csak hogy az első gyerek ne sérüljön. Én értem hogy ő nem tehet semmiről, de a 2. gyerek se" Pontosan. Meg kell tenni mindent, hogy egyik gyerek se sérüljön (akár azon az áron is, hogy a nemzőapa "belerokkan"), vagy legalább azt kell elérni, hogy mindkét gyerek egyforma mértékben (ne!) sérüljön, és ekkor lesz 2 sértetlen vagy 2 egyformán sérült gyerek. ß@r ügy, de ez van. Tilos feláldozni egyik gyereket a másikért.
2. fele:
Olvass utána! Ez tiszta gyerekpszichológia. Ami miatt az első házasságból született gyereknek - valamennyi(!) - időt az elvált szülővel együtt kettesben(!) kell töltenie, az az oka, hogy a gyereknek érzelmi igénye van a kizárólagosságra (együtt élő szülők esetén is), amikor csak vele foglalkoznak, és azt nem zavarja meg új feleség vagy új gyerek (másik testvér együttélésnél) (pl. szombaton 14-15 között hajómodellépítés, és ha bőg, ha nem, a kis Balázska nem mehet oda). Ekkor alakul ki/ettől marad fenn a bizalmi viszony, amikor majd fiús/férfia vagy égő dolgokat is meg mer majd kérdezni, tudja, hogy számítani lehet az elvált(/együttélésnél vele élő) szülőre. Tehát a gyerekeket szabad együtt vinni állatkertbe, de ha a különélő gyerek elrángatja az apját fél órára a feleség és a babakocsi mellől,akkor menni kell vele! Vagy ha ő ebéd helyett még fél órát, de akkor már csak kettesben, akar lenni az állatkertben, akkor menni kell vele.
Így van, ahogy a 11:38as írja.
Van egy 2,5 éves lányom, úton a kistesó aki fiú lesz. A férjem alig várja már, hogy csinálhasson vele kettesben fiús dolgokat, ami se engem se a lányunkat nem érdekli.
Én is el szoktam vonulni a lányunkkal, csajos dolgokat csinálni, amiben a férjem nem vesz részt.
De ő is ugyanúgy leviszi a kiscsajt egyedül játszó térre, labdázni, amíg én főzök, papírrepülőt hajtogatnak stb.
Normális családokban ez így működik, mert a gyereknek is igénye van erre, hogy ne mindig mind a 2 szülő lógjon a fenekébe egyszerre.
Külön élő gyerekeknél sincs ez másképp. Lehet csinálni közös programot, ha mindkét gyereknek igénye van erre, erőltetni nem szabad, hiszen édes testvéreknél is van olyan, hogy a 2 gyerek érdeklődési köre teljesen eltér, nem jönnek ki jól egymással, fél testvéreknél sem bűn ez, de a csak apával-csak anyával töltött idő is nagyon fontos a személyiség fejlődés, és a bizalom kialakítása érdekében.
#27-es Nem mindegy, hogy mekkora ez a gyerek, de ez is az apa dolga, hogy integrálja az új családjába. Illetve az új élettársnak is befogadónak kell lennie, hogy ez működhessen.
A mozaik családokban rengeteg felmerülő probléma lehet, és ezen dolgozni kell, de ezt a felek meg szokták gondolni, mielőtt elköteleződnek, nem utólag jönnek rá, hogy ez így nem is olyan jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!