Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenképp szörnyű dolog...

Mindenképp szörnyű dolog megszakítani a kapcsolatot egy olyan vérszerinti anyával, aki ragaszkodna a találkozásokhoz?

Figyelt kérdés
Az exbarátnőmmel szétmentünk, mielőtt kiderült, hogy terhes. Azonban az exem nem volt egy született anyatípus, úgyhogy bár megszülte, de a gyereket én neveltem kb. 6 hetes kora óta, hivatalosan is nálam lett elhelyezve, viszont viszonylag gyakran látogatta. A szakítás után villámgyorsan összejöttem a mostani feleségemmel, aki csodálatosan gondoskodik a gyermekemről, anyja helyett anyja lett. Még az sem ingatta meg, amikor kiderült, hogy a gyermekem születési rendellenessége miatt a szokásosnál sokkal intenzívebb gondozásra szorul kb. egész gyerekkorában. Közben az exem évekig rendszeresen tartotta a kapcsolatot a gyerekkel (heti 1-2 találka), viszont benne a felelősség és anyai ragaszkodás nem igazán alakult úgy, ahogy kellene. Amikor felvetettük az exemnek, hogy a feleségem szívesen örökbefogadná a gyermeket, az exem azonnal belement, szinte gondolkodás nélkül, és hároméves korában a gyámhivatal előtt nyilatkozva örökbeadta a gyermekünket a mostani feleségemnek. A kapcsolatot viszont továbbra is szerette volna tartani vele, úgyhogy akkoriban azt beszéltük meg, hogy nem is kell, hogy megszakadjon a kapcsolatuk, találkozhatnak, ha akarnak, hiszen a gyerek érdeke is az, hogy ismerje a vér szerinti szülőjét, na meg a tegyeszes pszichológus is nagyon ezt javasolta. Úgyhogy továbbra is rendszeresen találkoztak, ha nem is olyan gyakorisággal, mint korábban. Viszont mostmár elegem van ebből, és azt látom, hogy az immár ötéves gyerekem se nagyon tudja hova tenni azt, hogy most hova is tartozik igazán. Noha mi mindig tisztán és nyíltan beszéltünk vele mindenről, az ex következetesen nem beszélt vele soha az örökbeadásról, és úgy tesz, mintha ott egy második otthona lenne a gyereknek, be is rendezett neki egy szobát, csak azt nem értem minek, ha soha nem töltött ott a gyerek 3 óránál többet egyszerre. A vér szerinti szülővel való kapcsolat ápolását pont a stabil identitás miatt éreztem fontosnak, de most úgy érzem, épp ennek a kárára ment a dolog, teljesen össze van zavarodva szegény gyerek arról, hogy mi is a család. Szeretném leépíteni az exem, és mivel jogilag nulla köze van a gyerekhez, ezt meg is tehetem, mégis nehéz ezt meglépnem, mert a gyerek azért valamennyire szereti, számontartja. Viszont nagyon nem érzem egészségesnek, hogy örökbeadta, aztán mégis szinte hetente találkozgatnak. Most a vírus miatt két hónapja nem találkoztak, de most az ex megint bejelentkezett, hogy elvinné kicsit. Én nem akarom többet odaadni, elegem van, hogy folyton jön, és összekutyul mindent a fejében, örökbeadta a gyereket, akkor szálljon is le róla. Tudom, hogy ezért a két évvel ezelőtti tegyeszes pszichológus minimum megkövezne, mert ott a vérszerinti anya szent, és nagyon belénk nyomták, hogy ugye nem akarjuk elszakítani őket egymástól (szerintem röhej, hogy örökbefogadással foglalkozó szakemberek ilyesmit nyomnak), de nem érdekel, utálom, hogy jelen van ez a nő az életünkben. Érthető, vagy egy szörnyeteg vagyok?

#házastársi örökbefogadás
2020. máj. 16. 02:53
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
70%
Ráadásul ha jól értelmezem, ő azzal a feltétellel mondott le a gyerekről, hogy továbbra is tarthatják a kapcsolatot ettől függetlenül?
2020. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet feltelekkel lemondani egy gyerekrol. Az nem egy jatek, amit ha kedved van eloveszel, ha nem kell meg felredobod. Vagy lemondasz rola vagy neveled. A kerdezoek jofejsege, es a gyerek velt vagy valos erdekei miatt talalkozhat meg azzal a gyerekkel, aki amugy jogilag mar nem is hozza tartozik. A biologiai anya az utolso, aki itt felteteleket szabhat.
2020. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
22%
Nem jogi, morális értelemben kérdezem. :D Mert arról baromira nem esett szó, miért mondott le róla.
2020. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
29%
Mert azon kívül, hogy jogilag semmi köze hozzá, nem történt félredobás, ugyanúgy foglalkozik vele. Ezért nem értem az egész szituációt.
2020. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
31%

nem értem miért ne lehetne a anyukájánál saját szobája ..

most még kicsi de ha pl tini lesz lehet jól jön majd ha éppen veletek fasírtban lesz, vagy ha ott akar aludni az anyjáénál


véleményem szerint a kapcsolattartás jó dolog - ezzel nincs baj

a gyerekkel majd ti beszéltek


viszont nem ajánlom a kapcsolattartás megszüntetését sem a csökkentését mivel ez majd később fog majd rátok ütni ha a lány nagyobb lesz! amúgy a vér szerinti nagymamának is joga van látni az unokát függetlenül attól h örökbe fogata a nejed a gyereket.

2020. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
62%

"Amikor felvetettük az exemnek, hogy a feleségem szívesen örökbefogadná a gyermeket, az exem azonnal belement, szinte gondolkodás nélkül, és hároméves korában a gyámhivatal előtt nyilatkozva örökbeadta a gyermekünket a mostani feleségemnek."


En ez alapjan ugy ertelmezem, hogy csak ugy, egy gonddal kevesebb. Fuuu bocsanat, de annyira ellenszenves nekem ez az anyanak nem nevezheto eloleny, hogy nehez objektiven megnyilvanulni :D lemondott a gyerekerol, lett annak uj szereto anyukaja - a kerdezo elmondasa alapjan - most mar tegye meg azt a szivesseget, hogy elmegy balra.

2020. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
38%

Hogy lehetne egy gonddal kevesebb ha gyakorlatilag ugyanúgy foglalkozik a gyerekkel, neveli? Gondolom a pénzt se sajnálja ha hetente találkoznak, saját szobája van nála a gyereknek...

Miért adta örökbe, kérdező? :D

2020. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
65%
Gondolom a stabilitás miatt. Plusz azt se felejtsük el, hogy ha már elhelyezték hivatalosan azt a gyereket az egyik szülőnél, a másik kb esélytelen arra, hogy ezt megváltoztassák. Simán lehet, hogy az anya egy jo kis szülés utáni depresszióba esett és a gyereknek a legjobbat akarva döntött úgy, hogy ez a jó megoldás.
2020. máj. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó, én is valami hasonlóra tudok gondolni.

Nem logikus, hogy hétvégi anyukaként funkcionál valaki, saját szobája van nála a kicsinek, szereti is (a kérdező előadta hogy villog vele, de mi ezt nem tudhatjuk...) neveli, lehet, hogy ugyanúgy támogatja is anyagilag (erről érdekes módon, szó se esett...), DE jogilag lemond róla. Valami nagy gebasz lehetett ott.

2020. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Az, hogy 1 max. 2 heti rendszerességgel találkoznak kb. 3 órát, nem nevezném a gyerek nevelésében való részvételnek. És bár szerintem nem releváns, de említette valaki az anyagiakat is, hát reagálok: e téren sem vállalt soha semmilyen áldozatot, sőt, az örökbeadásig gyakorlatilag én tartottam el, hogy azért mégse zuhajon a mélybe egzisztenciálisan. Még a szüléskor megbeszéltük, hogy 3 évig gondoskodok róla, akármi lesz, hiszen a gyerek anyja, mindnyájunk érdeke, hogy jól legyen. Akkor még nem tudtam, mennyire fogjuk együtt nevelni a gyereket. Szerintem az sem lehet véletlen, hogy 3 év után történt az örökbeadás, amikor már nem várhatott több támogatást tőlem a "gyereked anyja vagyok" felkiáltással. De szerencsére össze is szedte magát valamennyire, és a családja segítségével a lakhatása is megoldódott, így lehetett sajat szobája ott a gyerekemnek.

És nem, nem előny, ha a szüleire haragvó tininek teret adunk arra, hogy elmenjen otthonról máshová aludni, lakni, megerősítést kapni, hogy milyen hülyék a szülei. Minden tini konfrontálódik a szüleivel, ez az egészséges felnőtté válás és leválás folyamatának része, nagyon nincs rendben, ha ilyenkor ki is léphet a családból pasihoz/nagyszülőhöz/örökbeadó szülőhöz stb.

A vérszerinti anyai nagyszülők amúgy nem tényezők, alig tartják a kapcsolatot a saját lányukkal, még ha a lakhatását segítették is. Ha lenne is a gyerekhez joguk - ami nincs - sem élnének vele.

Az örökbeadásnak pedig sem jogi, sem morális feltétele nem volt. Kifejezte ugyan, hogy szeretné azért tartani a kapcsolatot, de nem feltételként. Jogos a kérdés, hogy miért mondott le róla, ha akar kapcsolattartást, de erre qz én elméletem az, hogy szabadulni akart mindenféle kötelezettségtől, amik ugyan jogi értelemben nem nyomták a vállát, mert sosem kértünk tőle semmit, pl. gyerektartást, de morálisan igen. Ez így a gyereknek is és neki is egy tiszta, stabil helyzetet teremtett. Depressziós valóban lehetett az 1-2. életév tájékán, de a gyerek 3 éves korára már bőven kivirult. Dolgozott, sportolt, randizgatott, jól érezte magát a bőrében, az élete is sínre került.

Azt hiszem annak van igaza, aki azt írta, neki csak a jó rész kellene egy gyerekből.

2020. máj. 16. 15:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!