Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök, titeket nem zavarna,...

Szülök, titeket nem zavarna, ha felnőtt, önellátó gyereketek jobban keresne, mint ti?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 20. 09:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
19%

Ha feketen keresne zsebbe mikozben minimalberre van bejelentve en meg nem akkor zavarna. Vagy ha drogkereskedelembol/fegyverkereskedelembol vagy mas hasonloan "legalis" uzletelesbol keresne azt a sokat.

Mas esetben nem zavarna. Az se ha en 5 diplomaval 200.000at keresek o meg 8 altalanossal 500.000at. Csak becsuletesen keresse meg azt a penzt.

2020. ápr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk családi szinten működik a társadalmi mobilitás, minden “gyerek” többet keres mint a szülője. Mindkét Dédnagyanyám egyszerű parasztasszony volt, Nagyszüleim már érettségiztek, illetve Papámnak volt ráépülő szaktanulmánya, Édesanyám már főiskolai diplomás és két idegen nyelven beszél, én másoddiplomázok két felső és két középfokú nyelvvizsga van jelenleg a zsebemben; nyilván a fizetések is így ugrottak nagyságrendeket. Soha senki egy percig nem volt irigy a másikra. Dédi örült hogy Mamáék már a városban lakhatnak, Mama örült hogy Anyuék már a tengerpartra is le tudtak vinni minket, Anyu örül, hogy mi már egzotikus helyre is el tudtunk jutni. Ha gyerekem lesz, úgy gondolom, az a természetes, hogy ő az én szintemről indul, és minden támogatást amit tudok megadok neki hogy innen kelljen már csak feljebb jutnia. Generációk közös, kemény munkája ez, a designer táskát is bármikor lerakom a nyári konyha döngölt földjére és veszem át a teknőben mosogatást mamától, ha előbb érek oda minthogy befejezné, mert onnan indultam én is végső soron, nem lenne szép táska meg szép cipő, ha ő akkor nem teszi bele ami tőle telt. Még ilyet soha nem hallottam, hogy szülő irigy legyen a gyerekre ha jobban keres. Hát minek szülte akkor ha nem azért hogy élje az életet a lehető legjobban..?
2020. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Normális szülő nem rivalizál a gyerekével, hanem a javát akarja és örül a sikereinek.
2020. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!