Te elengednéd így?

Figyelt kérdés

A 16 éves gyereked jelentkezett egy nagy koreai céghez.Ők pedig azt mondták hogy szívesen látják.Hozzá teszem hogy a magyarom azért is ilyen szar,mert koreaiul és angolul folyékonyan beszélek.Pár dolog:

A koreai cégeknél ez egy norma,hogy ilyen fiatalok az előadók.

A cég fizet minden ért az elején aztán,vissza kell fizetni mikor dolgozik.Mikor gyakornok valaki akkor Koreába kell költöznie és ott fejezzibe az iskolát.

100% nem kamu,ő jelentkezett azon az emailen ami az igazi oldalukon van.



2020. ápr. 10. 22:17
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Amúgy valamennyire a 18-nak igaza van főleg hogy év vesztes vagyok így 18 évesen még iskolába fogok járni.Azt teljesen megértem,ha valaki egyedül nem olyan szívesen engedi el a gyerekét,de igazából 18 évesen ígyis úgyis elmehetek,mivel nagy korúnak számitok.
2020. ápr. 10. 23:44
 22/40 anonim ***** válasza:
42%
Én már írtam ide, az volt a válaszom, hogy nem, de azóta eszembe jutott, hogy egyesek egy teljes évet töltenek az Egyesült Államokban amolyan csereprogram keretében már 16 évesen is akár. És ez már az én iskoláskoromban, 20 évvel ezelőtt is így volt. És nincs ott a szülő. Most, hogy USA vagy Dél-Korea, olyan mindegy. Dél-Korea talán jobb is, szerintem nincs akkora bűnözés ott, mint Amcsiban. Tehát most már inkább az a válaszom, hogy lehet, hogy elengednélek, attól függően, mennyire vagy önálló, felelősségteljes.
2020. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
64%
18 évesen már nagyot fogsz nevetni a mostani gondolkodásodon,meg ezen az egész Korea-majmoláson.
2020. ápr. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:
28%

Ha mindenáron ez az álma....

Akik azt írták, hogy max. xy éves kora után : sajnos, ha pl. kpop gyakornoknak jelentkezik, ez nem így megy. Fiatalon kell kezdeni.

Ha megvan a tehetség, a kinézet, akkor veszik fel oda úgymond. És akkor sem biztos, hogy sikeres lesz. Ha pedig nem lesz sikeres, akkor, ha jól tudom, minden költséget visszafizettetnek (ezek nem kis összegek általában). Ezt is számításba kell venni.

Ha szülő lennék, én sem szívesen engedném el. De ha ez az életcélja...

2020. ápr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Oh és 14 nem zavar,ha valaki nemet mond,ha normálisan megfogalmazza.Már a legelső hülyeséget kérdez.(Észak-Korea?)

24 igazából cég függő és szerződés függő.Nem mindenhol kell vissza küldeni.

2020. ápr. 11. 00:19
 26/40 anonim ***** válasza:
27%
Én elengednélek ki tudja lesz e még ilyen alkalom az életedben. Viszont csak úgy ha tényleg minden le lenne papirozva és lenne aki figyelne ott rád.
2020. ápr. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
88%

Jelentkeztél az oldalon leírtad, hogy szép szép szemeid vannak es közölték, hogy kifizetik a többszázezres repjegyet meg a szállodát? A minimum, hogy vannak meghallgatások de inkább olyanokat választanak akik ott élnek kiskoruktól és nagyon tehetségesek.

Igen, normális ha ilyen fiatalok az előadók, de ők 5 éves koruk óta táncolnak meg énekelnek. Honnan tudja az ügynökség, hogy te bármelyiket is tudod?

Ez nem az az ügy, hogy ők a szavad alapján kijuttatnak egy másik kontinensre, fizettnek mindent aztán ha ott rajönnek, hogy nem vagy tehetséges akkor hazaküldenek.

Ez a vissza kell fizetni az az lesz, hogy az első par heti dolgaidat több hónapig törleszted, alig kapsz fizetést és meg közben fizettned kell lakbért meg kajat is.

Nagyon nagyon kamunak tűnik ez az egesz koreai cég, es naív vagy ha bármit is elhiszel. Nehogy a túlzott rajongásod veszélybe sodorjon :(

2020. ápr. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és ezeket úgy mondom, hogy veled egykorú vagyok, és rajongok sok mindenkiért. Esetleg tudsz adni egy honlap linket? Ki lehetne deríteni, hogy tényleg kamu-e
2020. ápr. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Utolsó,nem szeretnék honlapot linkelni,(nagyon szigorúak a gyakornokaikkal,én pedig ide le írom hogy héj gyakornok lehetek,lehet meg is gondolnák.)Nem kell aggódni a koreai cégek így működnek.Plusz dormba élnék más emberekkel.100% nem kamu.És egyértelmű hogy láttak énekelni meg táncolni...
2020. ápr. 11. 03:41
 30/40 anonim ***** válasza:
63%

Nekem van egy barátnőm, 15 éves kora óta koreába akart menni tanulni. Egyértelműen nem engedték. Megmondták neki, hogy ha jó eredménnyel befejező az érettségit, és fél veszik korába egyetemre, akkor mehet.


Felvették, ki is ment, el is végezte az egyetemet, azóta is ott él.


16 évesen, kpopozni nem engedném ki koreába. Még Magyarországon is nagyon nehéz befutni előadóként, nemhogy egy 10x akkora országban.


Tegye le az érettségit, és ha még akkor is az az álma, hogy Koreában éljen, akkor mehet, de akkor sem kpopozni, hanem egyetemre, hogy legyen valami normális életcélja, mert ez nem az.

2020. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!