Te elengednéd így?

Figyelt kérdés

A 16 éves gyereked jelentkezett egy nagy koreai céghez.Ők pedig azt mondták hogy szívesen látják.Hozzá teszem hogy a magyarom azért is ilyen szar,mert koreaiul és angolul folyékonyan beszélek.Pár dolog:

A koreai cégeknél ez egy norma,hogy ilyen fiatalok az előadók.

A cég fizet minden ért az elején aztán,vissza kell fizetni mikor dolgozik.Mikor gyakornok valaki akkor Koreába kell költöznie és ott fejezzibe az iskolát.

100% nem kamu,ő jelentkezett azon az emailen ami az igazi oldalukon van.



2020. ápr. 10. 22:17
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
51%
*mármint, először gondolom nehéz lesz, hogy állandóan nincs ott; hanem el van költözve olyan messze, ahonnan nem lehet minden nap hazaugrálni, mégcsak minden héten se talán, vagy azt talán igen, de szal valszeg nem hetente jönne, de szal 16 évesen még szerintem ne induljon világkörüli útnak nélkülem:D:D:D
2020. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
85%
Azért szar a magyarod, mert az angolod jó? Ez az év vicce.
2020. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
78%

" magyarom azért is ilyen szar,mert koreaiul és angolul folyékonyan beszélek"


Na ezen jót nevettem! Mondom ezt úgy, hogy a fiam 10 éves kora óta Angliában él, és már felnőtt diplomás emberként is a magyar nyelv ugyanolyan tökéletes mint az angol

2020. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
88%
Pár órája feltette már ezt a kérdést, és az akkori válaszok alapján módosított itt pár dolgot, hátha most kedvezőbb válaszokat kap. Hát nem jött össze.
2020. ápr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
48%
Minek válaszoljunk még egyszer? Ott van a korábbi kérdésed is. https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..
2020. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
59%

" magyarom azért is ilyen szar,mert koreaiul és angolul folyékonyan beszélek"


Én folyékonyan beszélek németül, angolul és jól beszélek spanyolul, de mit ad Isten: nem felejtettem el a magyart sem.


Troll.

2020. ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Gratulálok utolsó,az te vagy,de én mellé koreaiul is tudok.Az édesanyám oldalán vagyok magyar.Nem is akartam megtanulni magyarrul,mivel nem túl hasznos.Köszönöm azokat a válaszokat amik a kérdésemre válaszoltak.
2020. ápr. 10. 23:31
 18/40 anonim ***** válasza:
11%
de miért ne mehetne 16 évesen? 18 éves korára ugyan mi változna? ezt ti sem gondoljátok kommolyan?
2020. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
53%

A kérdező magyar nyelvtudása nem is szar, hiszen, ha elolvassuk, egyetlen nyelvtani hibát sem vétett, értelmesen, magyarosan el tudta mondani, hogy mi a kérdése.

Amúgy én ismerek olyan nőt, aki 9 évesen költözött Mo.-ra Romániából, és nem tud már olyan jól románul saját bevallása szerint. Azt mondta, hogy mindig nógatták a szülei, akik törik a magyart, hogy beszéljen hozzájuk románul, mert el fogja felejteni a nyelvet, de nemigen hallgatott rájuk, egy idő után, mikor megtanult magyarul, már a szüleivel is főleg így kommunikált, és tényleg "elfelejtette" a nyelvet. Mondta is, hogy nem tud úgy beszélni románul, mint egy felnőtt román, csak amolyan gyerek szintjén. Meg hogy egy tini nem beszél meg annyi mindent a szüleivel (nyilván ez kapcsolatfüggő), de ő nem beszélt már egy idő után olyan sokat románul a szüleivel sem, így valóban igazuk lett a szülőknek, és kb. elfelejtette az anyanyelvét. Egyszer hallottam románul beszélni telefonon az anyukájával, nekem ugyan elég folyamatosnak tűnt, de pl. azt a szót, hogy kabátom magyarul tűzte bele a román szövegbe. Mondta is utólag, hogy nem jutott eszébe, hogy van románul ez a szó, így magyarul mondta.

2020. ápr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
62%

Engem 16 évesen Ausztriába, 17 évesen Németországba küldtek a szüleim nyelvet tanulni, bár csak 1-1 hónapra. Aztán 18 évesen másik kontinensre pár hónapra. Mindhárom alkalommal egyedül mentem, semmi baj nem volt.

Kérdező, csak 24 vagyok, nincs gyerekem. Biztosan nem hoznék könnyen döntést, nem tudom elengedném-e. Te ismered azt a nyelvet, kultúrát... A lényeg, hogy biztonságban legyen, illetve, hogy a gyerek is megbízható legyen.

2020. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!