Nem kedvelik a páromat, mert nincs diplomája, polgári foglalkozása. Ezzel a kialakult helyzettel mit kezdjek?
A páromnak nincs végzettsége, mint már írtam a kérdésben fent. Fiatalok vagyunk, 21-23 évesek. Ő tényleg fiatalon a hobbijából kiépítette a karrierjét, mondhatni egy brandet maga köré. Jól keres, sokszor tényleg annyi munkája, dolga van, hogy én is látom, hogy a nap 24 órája kevés neki.
De a szüleim meg csak azzal jönnek, hogy miért nem megy el tanulni, igenis felvételizzen valahová, meg mit akar így az életben... Már most olyan kapcsolatai vannak, és ezáltal olyan tudása, hogyha a jelenlegi dolgai nem működnének, vagy megunná ezt, akkor is elmehetne dolgozni szinte bárhová ezen a területen. Igazából megcsinálta a szerencséjét, nagyon kevés embernek adatik meg az ilyen fiatalon, mint neki. Jól él, van autója, lakása (bár az utóbbi a szüleitől). A munkáját imádja, van lehetősége általa utazni, bejárni a világot. Ő is tudja, hogy több lábon kell állnia, ezért vannak befektetései, tesz félre minden jövedelméből. Szóval amiért pl nem egy könyvelő, nem jelenti, hogy egész nap a kanapén feküdne chipset zabálva.
A szüleim egyszerű emberek, anyukám tanár, apa egy helyi cégnél dolgozik. Ők pl azt sem tudták elképzelni, hogy valaki az internettel pénzt keressen, nemhogy megéljen általa. Nekik a nővérem barátja az isten, mert jogász lesz és hogy az egy igazi szakma, nem ilyen humbug... De közben azt nem látják, hogy a nővérem barátja még 23 évesen is otthon él a szüleivel, zsebpénzt kap és legutóbb mondta, hogy ő esélyt sem lát arra, hogy 25 éves kora előtt külön tudjon költözni egy saját otthonba.
Szerintem nincs joga a szüleidnek beleszólni, hogy mivel foglalkozik. Ugyanakkor neked sem kéne a magas lóról beszélni és minősíteni a szüleid meg a tesód párját.
Egyébként én úgy látom, hogy a legtöbb influencernek csak influencer barátai és párja van. Vagy a párjából is azt csinál, ha korábban nem volt az. Nehezen tudom elképzelni, hogy egy 8-16ig dolgozó ember együtt tudjon lenni hosszú távon egy olyan partnerrel, aki állandóan hetekre elutazik meg teljesen más "körökben" mozog. Gondolom a magánéletetekbe is beengedi a vadidegeneket. Nem tudom elképzelni, hogy ez hosszú távon oké legyen.
Amennyiben felnőttnek érzed magad, nyugodtan különítsd el a szüleid véleményét. Mindenkinek lehet véleménye, ettől nem szeretnek téged kevésbé, és várhatóan az unokákat se fogják mellőzni.
A barátoddal meg nem kötelező jóban lenniük.
Amire neked érdemes felkészülni, hogy az ilyen típusú emberek, soha nem fognak 8 órában dolgozni, és magas a kockázatvállalásuk. A kockázat, meg azért kockázat, mert visszafele is elsülhet.
Nagyon fiatal még, és nagyon ritka, hogy az évek alatt párszor nem rongyosodnak le akik így élnek, bár többnyire fölállnak a gödörből. Azért nem árt, ha neked lesz egy biztos végzettséged.
Ha jól sejtem, nem rég vagytok együtt, fog még tisztulni az a szemüveg.
Érdekesnek találom, hogy a normális válaszok ennyire le lettek pontozva...
Most vagy a 40-es, 50-es korosztály fejti itt ki jobban a véleményét, akik leragadtak abban a bizonyos korban (tiszteket a kivételnek), vagy ennyire elmaradott ország vagyunk és tényleg nincs semmi képzelő ereje az embereknek. Web áruház üzemeltetése miért menőbb, jobb, mint videókat gyártani, mondja már meg valaki?
Én sohase foglalkoztam ilyesmivel még gondolatban se, de még így is sejtem, hogy rengeteg munka, előkészület, utánajárás lehet egy videó elkészítésének, legyen az akár ismeretterjesztő, akár egyéb jellegű.
Kérdező, szerintem ne magyarázkodj, látod, felesleges. Akik itt hozzászólnak, úgy fest, más érában szocializálódtak. A szülőkre meg ne hallgassatok ilyen kérdésekben. Megértem, hogy nehezen tudják elkézelni, ki és miért fizet ezért. Ha van türelmetek, üljetek le, próbáljátok nekik elmagyarázni ennek a tevékenységnek az előnyeit, hátrányait.
Az, meg, hogy 20 év múlva mi lesz? Ne legyünk nevetségesek. Senki nem tudja, szóval nincs értelme ezzen rágódni... 5 év alatt is teljesen átalakulhat a munkaerő piac. Mire kijárod az egyetemet, már nem is kellesz. Szóval ebbe ne kössön bele senki.
Miért kell ezt mondani, hogy "alá lett téve a lakás"? Az önereje meg lett volna a hitelhez, de a szülei mondták, hogy ne adósítsa el magát, ne kezdje az életét tartozással. Volt pénzük rá, segítettek a gyereküknek. Nem értem, ez miért vált ki egyesekből ekkora negatívumot? Előtte ő fizette az albérletét, az autóját teljesen egyedül vette. Azért ez szerintem 18-19 éves korban elég nagy szó... Pedig jó családból származik, sosem nélkülöztek. De ő mégis inkább saját lábra állt, pedig mondták, hogyha egyetemre menne, támogatják.
A magánéletünk tabu, ezt már akkor mondtam, amikor a kapcsolatunk elején voltunk. Én sosem szerepelek a videókon, képeket, nem veszek részt a reklámokban sem. 1-1 eseményre néha elkísérem, de ott is a háttérben maradok általában. Nem mozgok rutinosan a kamera előtt, nem tudom kizárni. Zavarban vagyok, összevissza beszélek és folyton a hajamat igazgatom, kapkodok összevissza. De én sosem akartam ezzel foglalkozni. Tanulok, mellette dolgozom. Nekem sem egy 8-tól 4-ig munkám van egy asztal mellett, de nincs köze a médiához, online szerepléshez. Nem nekem való. Ezt elfogadta a barátom is, a nyilvános profiljain nem szerepelek. Pedig nem telik el úgy óra, hogy ne beszélnénk, meg sokszor dolgozunk itthonról, tehát jelen vagyok az életében.
Ez az influencer dolgo eleg bizonytalan. Egyszer elterjed rola egy pletyka es fele annyi kovetoje lesz vagy a 10-12 eves korosztaly felno es mar nem erdekli oket tovabb.
Kellene valami polgari foglalkozas, dolgozhatna a mediaban, ujsagiro, riporter, fotos, stb.
A vállalkozókkal sokan nem tudnak mit kezdeni. Én magam is néha többet dolgozom, mint valaha egy munkahelyen, mégis az a szöveg, hogy "otthon vagyok", meg miért nem nézek valami állást.
Ez van, nem lehet minden berögzült gondolatot megváltoztatni, és nem is a ti dolgotok. Éljétek a világotokat, és ne foglalkozzatok a megjegyzésekkel.
Az ellenérzés nagy része a generációs különbségből fakad. Az influencerek viszonylag új jelenség, az emberek meg általában nem szeretik az újat, utálják a változást, mert az elmúlásra emlékezteti őket.
Másrészt a Kádár-kor még élénken él az emberekben. Elég megnézni az itteni válaszokat, "nem biztosít megélhetést" (ja, nyilván azért tudja bejárni a világot), "bármikor vége szakadhat" (nem mintha bármelyik másik munkát nem veszíthetnéd el bármikor), "nem lesz nyugdíjad" (egy fiatalnak hadd ne legyen már a nyugdíj az életcélja, én is arra hajtok, hogy legyen elég megtakarításom, egyébként meg ha az ember szeret valamivel foglalkozni, akkor nem feltétlen akarja abbahagyni idősebb korában se). A jövő az olyan embereké, akik meglátják az új lehetőségeket, és élnek vele, nem azoké, akik arra számítanak, hogy elég egyszer kitanulni egy szakmát, és akkor abból ellesznek 65 éves korig, utána meg jön a nyugdíj, ami biztos pénz. (Már én se ebben nőttem fel, pedig 39 éves vagyok.) Már rég nem az jelenti a biztonságot, ha van egy nyolcórás bejelentett állásod vagy ha végre eléred a nyugdíjat, hanem az, ha mindig van annyi félretett pénzed, amiből vész esetén megélsz addig, amíg nem találsz új melót vagy kitanulsz egy új szakmát. Kérdező barátját nem kell félteni, ha ennek az influencerkedésnek valamikor vége szakad, akkor meg fogja találni az új lehetőséget, és élni fog vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!