Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Eltartanátok a felnőtt...

Szülők! Eltartanátok a felnőtt 22 éves otthon élő munkanélküli gyereketeket amíg nem talál neki megfelelő melót?

Figyelt kérdés
Vagy nem engednétek neki hogy válogassan? Ja meg pl jogsira készülne de azt is fizetnétek neki?

2020. febr. 8. 09:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
56%

Ne viccelj. Így lesz életképtelen egy ember. Amíg nincs megfelelő munka akklr csinálja ami van.

Jogsit Te fizeted? Aztán vehetsz autót is vagy tankolhatod a tiedbe ami kitapos belőle... Ez vaj vágány

2020. febr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2020. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%

Egyezzettek meg kompromisszumokban, ami mindkét fél számára megfelelő lehetne, ha lesz munkája, mennyit adjon bele a közösbe. Mit vártok el tőle otthon? Oké, hogy lesz jogsija, de érdemes ilyenkor már kocsiban is gondolkodni. Azt ki veszi, ki tankolja, ki szervizelteti stb.

Ha eddig rendes volt a fiú, segített otthon, nem várta el mindent a szüleitől ezüst tálcán "ingyen és bérmentve", mert az neki jár alapon, akkor szerintem próbálj meg türelmes lenni vele (már ha Te vagy a szülő ebben a történetben és nem a gyerek).

Ha azt látod, hogy a gyerek próbálkozik, munkát keres magának, képességeihez és lehetőségeihez mérten válogat a munka lehetőségek között és nem "cég igazgató" akar lenni 22 évesen, akkor az már egy jó dolog. Lehet az elsőre szalagmunka lesz vagy kfc, de 20 évesen ne válogasson sokat az ember. Amúgy szerintem ez kortól független, ha a szülő látja a szándékot a gyerekén, akkor ne úgy gondoljon rá, hogy "őt még 22 évesen is el kell tartani".

2020. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
87%

Ha látnám, hogy tényleg munkát keres és nem csak élősködik, akkor igen, támogatnám.

Nekem is fizették a jogsimat, pedig már dolgoztam, amikor csináltam. Szülinapi ajándék volt.


Lehet, hogy pár hónap és olyan munkát találna, ami 2-3x annyit fizet, mint a másik. És nem mellékesen szeretni is fogja.

Tipikus magyar hozzáállás, hogy at első "car" munkahelyre is elmegy dolgozni, csak hogy legyen munkjahelye, ahelyett, hogy(ha van rá lehetősége) várna egy kicsit és válogatna.

2020. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
40%
Hajjaj! Az én fiam 37 éves. Se munka, se jogsi, egyiket sem akar. Most hova menjen jövedelem nélkül? Mégiscsak az anyja vagyok, nem tehetem az utcára.
2020. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

Hogy nem te vagy a szülő, az tuti.

Okés, én pl eltartanám. Más is ezt tenné. A te szüleid meg nemet mondanának.

Akkor mi van?

2020. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Csak van otthon és filmezik meg hasonlók..


Semmi céja sincs. Csak gondolkodik hogy mit kéne csinálni hogy gazdag legyen.


Ugye látja hogy másoknak van jó csaja, kocsi, sok pénze.

2020. febr. 8. 10:56
 8/38 anonim ***** válasza:
98%
Erős a gyanúm, hogy a kérdező a munkanélküli gyerek. Először is az a kérdés, milyen végzettsége van a gyereknek, érdemes-e arra várni, hogy majd szembejön álmai melója. Ha csak egy érettségije van pld. (vagy még az sem), akkor nem nagyon válogathat a lehetőségekben, igenis elvárnám, hogy találjon bármilyen munkát magának és ne várjon a sült galambra. Jogsit meg semmiképpen nem fizetném neki amíg nem dolgozik.
2020. febr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
96%

"Csak van otthon és filmezik meg hasonlók..

Semmi céja sincs. Csak gondolkodik hogy mit kéne csinálni hogy gazdag legyen.

Ugye látja hogy másoknak van jó csaja, kocsi, sok pénze."

Gondoskodj róla, hogy legyen célja: szabj határidőt, és ha eljön, tedd ki őt, de komolyan, ha még mindig nem szerzett munkát magának! Szerinted használsz neki azzal, hogy hagyod őt lógni a levegőben éveken át, miközben aláteszed a filmnézés kellékeit, meg egyáltalán a fűtött lakást, az ételt, a ruhát, mindent? Hát nem!

2020. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
98%

Akkor és addig, amíg tényleg keres, tanul, dolgozik, halad előre az életben.


Onnantól, hogy otthon lógatja a lábát, már nem.

2020. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!