Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogyan mondjam meg szépen anyámnak hogy nem kell a segítsége, anélkül hogy megsértődne?

A helyzet a következő: külföldön élünk, vettünk egy házat és hamarosan költözünk haza. Az eladó otthagy jó adag bútort és vele lomot a házban, ez nem is baj nekünk, így egyeztünk meg, vannak felújítandó bútorok amiket szépen helyre lehet majd hozni. Apám felajánlotta, hogy nekünk adja a régi autóját, amíg nem veszünk magunknak egyet. Elénk jön a reptérre az autóval, eljön velünk a házhoz és marad pár napot segíteni, majd hazamegy. Eddig nincs is gond, mert ez nagy segítség, és ő szinte mindenhez ért, tud tanácsot adni a felújításhoz, még ha fizikai munkára nem is "fognám" mert már elmúlt 70. Itt jön a képbe anyám aki mindig elkezd szervezkedni és túlbonyolít mindent. Leszervezte, hogy apámmal eljöjjön a húga, aki építész (ránéz a házra, ad pár tanácsot, ez tök hasznos természetesen) külön kocsival jönnek és majd együtt hazamennek az ő autójával hogy apámnak ne kelljen az országon keresztül vonatoznia. De már akkor nyilván anyám is jönne segíteni... most már ott tartunk, hogy megérkezünk pár ezer kilométer repülés után, elmegyünk a házunkhoz és ott lesz a nyakunkon még 3 ember. Nem igazán így képzeltük a beköltözést a saját házunkba. A párom sincs odáig az ötlettől és megkért hogy beszéljem le őket.

Hozzáteszem, a ház lakható, de régi. Nincs benne hűtő, tűzhely, edények, nincs ajtó a fürdőszobán, a fűtés is le van zárva... félig lesz az ottani bútorokkal és 2 nappal később érkezik a költöztető a saját holminkkal. Persze anyámnak ez "nem gond" ő kibírja a nomád körülményeket (úgy fáj a lába hogy a lépcsőn alig bír felmenni). Meg majd hoz edényt, tányért, ágyneműt maguknak, felfújhatós matracot stb. És segít takarítani meg pakolni..

Nagyon hálás vagyok a segítségért, az autó meg a tanács tényleg nagyon hasznos de semmi szükség hogy odatóduljon nekünk 3 ember. Nem lesz hol aludjanak, mert a bútorokat így is ide-oda kell rakosgatni majd, tényleg nem kellene mindent 5x megfogni és átrakni. A szobába akartuk tenni a cuccokat, ahol így most ők aludnának. A másikban mi. Marad az előszoba és a konyha üresen, most tényleg fektessem oda őket úgy márciusban hogy fűtés sincs, vagy rakjam oda a cuccokat amit aztán kerülgetünk? Segíteni sem igazán tudnak, mert ismerem, el fog piszmogni és nem haladunk majd, körülményeskedni fog, meg aggodalmaskodni és beleszól mindenbe, nem érti meg hogy én másképp szeretnék csinálni dolgokat. Szerettünk volna első hétre hívni szakikat, így azokat sem tudom leszervezni addig míg ott vannak. Gázos, villanyszerelő, kéményseprő, vízszerelő stb?

Már annyira rá bírtam beszélni hogy ő meg nagynéném csak 5 nappal később jöjjenek, de akkor már alig lesz tennivaló mert remélem hogy letudom az alapvető takarítást és kiszórom ami szemét, félre teszem amit megtartunk. A saját holmink is be lesz pakolva addigra.

Mikor pedzegettem neki hogy ne jöjjenek egyáltalán, akkor meg megsértődött, mert "akkor elvárom apámtól hogy 400km-t vonatozzon haza, meg nagynéném is felajánlotta a segítséget és ő sem ér rá mindig..." és persze ő is már nem látott minket régóta és stb... Nem érti meg hogy nem tud segíteni, inkább láb alatt lesznek. Szívesen látnánk pár hónap múlva amikor már rendben lesz a ház, a párom szülei is majd csak akkor jönnek el...



2020. febr. 2. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem ahogy gondolkodsz,mit is vártál ? Ha ilyen sok munka van a házon,azt hitted hogy megérkezel aztán egy szerelem lakosztályt alakítasz ki a pároddal,és csak édesen kettecskén lesztek,miközben bámulod a munkásokat a szobából ?

Örülj neki egyáltalán hogy ennyi segítséged van.Nem tök mind1 hol alszanak ? Ők is tisztában vannak sok mindennel.Veled van a gond,de nagyon keményen.Amúgy is zűrzavar lesz,akkor már nem tök mindegy hogy anyád is ott van ???

2020. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 DakotaDamon válasza:
89%

Amúgy mióta nem találkoztak veled a szüleid?

Szerintem természetes, hogy anyukád látni szeretne, és "lábatlankodni", csak segíteni akar ő is; örül, hogy újra része lehet az életednek kicsit. Látni akarja, hogy minden rendben veletek, hogy hova költöztök.

Az, hogy abba belement, hogy pár nappal-egy héttel később menjenek, nem elég? Azért úgy hazajönni, hogy aztán még így se nyisd rájuk az ajtót, és ő se mehessen hozzátok "pár hónapig", nyilván rosszul esik édesanyádnak, ezt szerintem a te részedről is meg lehet érteni.

2020. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Én eleve nem vártam/kértem volna MO-ról segítséget a költözéshez, ez olyasmi, amit meg lene enélkül is oldani.

Ha meg kérted öket, akkor ne csodálkozz, hogy szert

veznek leg jönnek és a nyakadon lesznek egy ideig.

2020. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 Nem, nem képzeltem hogy hipp hopp csodapalotává válik a ház és csak nézem a munkásokat. A szakmunkákon kívül mindent magunk szeretnénk és fogunk csinálni. Nem akarom a szüleimet dolgoztatni sem. A gondom az, hogy nem tudja megérteni, hogy nem úgy szeretnék beköltözni hogy ott akadékoskodnak. Erre a házra spóroltunk öt éve és akármilyen tróger állapotban is van, ki akarjuk élvezni hogy a miénk. Anyám 25 évesen is kopogás nélkül rámnyitotta a szobaajtót, hogy kérek-e kakaót. Jó szándékú és ezért sem akarom megbántani de egyszerűen nincs rá szükség hogy összejöjjön DOLGOZNI. Jöjjön akkor amikor vendég lehet, amikor kész leszünk. Csak egyszerűen nem jön ki jól, hogy kösz a kocsit, de ne gyere el. Pedig csak nekik akarok jót.
2020. febr. 2. 16:48
 5/8 A kérdező kommentje:
#3 Nem kértem semmilyen segítséget, ők ajánlották fel. Persze örülök neki és jól jön, de nem vártam el semmit és most emiatt érzem rosszul magam hogy hálátlannak tűnök, ha nem akarom hogy odajönnek lomolni meg cipekedni.
2020. febr. 2. 16:50
 6/8 kovpet ***** válasza:
Ha nem mondod meg, hogy mit akarsz, akkor honnan tudnák? Mondd meg neki kedvesen, de határozottan, hogy örülsz, hogy olyan kedves, hogy segíteni akar még a fájós lábával is a munkában, de ennyi ember sok egyszerre és köszönettel, de elutasítod a felajánlást.
2020. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj el rajta, hogy ahogy írtad, ott az igazság.

Hálás vagy a segítségért, az autóért, a tanácsért. Az csak kényelmi részlet, hogy tenned se kellett érte, a családtól kaptad.

De semmi szükség arra, hogy odatóduljon 3 ember -csak úgy személytelenül, mintha idegenek lennének-.


Mit jelent a hála neked, mire gondoltál, amikor leírtad?


Szívesen látNÁNK pár hónap múlva... azaz vendégnek. Mint családot, leírtad őket, a haszon kell, a kapcsolat nem.


A párod szülei nem akartak segíteni semmit, csak majd ha minden kész lesz, akkor jönnek látogatni?

2020. febr. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen hálás vagyok, hogy segítenek, támogatnak, támogattak. De nem fogok anyámnak feladatokat osztani, hogy pucold ki a wc-t vagy ilyesmi... a nagynénémnek szintúgy.

Megköszönöm nekik a segítséget amit nyújtottak, és vendégül látom őket amikor már van hol aludni és a szeméten kívül van mit megmutatni az udvaron.

A párom szülei is támogattak anyagilag, de nem akartak azonnal eljönni, mert tudják hogy a párom nem szeretné, ugyanazon okból mint én. Majd később jönnek ők is.

2020. febr. 14. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!