Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni a kényszeres...

Mit lehet kezdeni a kényszeresen gyűjtögető, ápolatlan apámmal és az igénytelen anyámmal?

Figyelt kérdés

Eleinte még nem voltak súlyos dolgai, de most ahogy egyre öregszenek (most voltak 60 évesek) egyre súlyosabb dolgaik vannak:

- apám nem mos kezet pisilés után, kádba fújja ki az orrát, egész nap az utcai ruhájában van, egyszer ha fürdik egy nap. Világ életében nem csínált semmit a háztartásban a munkán kívül.


- anyám mindig igénytelen, szemét kaját vesz. Nem főz sokat. Már belefáradt abba, hogy apám után takarítson és most már ő sem takarít. 30 éve házasok és anyám amikor hozzáment akkor tudta hogy apám nem csínál semmit a háztartásban. Folyton panaszkodik hogy mennyire lusta és nem csínál semmit, miközben úgy tesz, mintha ez nem így lett volna, mert azt hitte egy időben hogy hátha megváltozik.


Én meg úgy érzem hogy nem dolgom a házas életüket megoldani és már elegem van az egészből.


2019. aug. 22. 21:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
67%

Még ilyent!

Csak egyszer fürdik egy nap?

2019. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező, be kell látnod, ez a vádaskodás nem jött be. Térjünk át a Te szellemi fejlődésedre. Hogy állsz azzal? "Mit lehet kezdeni", hogy normális, empatikus, segítőkész, megértő, értelmes felnőtté válj?
2019. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Apád teljesen normális, pláne egy 60ashoz képest.


Anyukád gondolom eltartott, még jó, hogy ő csinál mindent a háztartásban, csak addig kellett volna apukádnak segítenie, amíg kicsi voltál. Teljesen normális, hogy nem minden nap főz, tudod a másnapos ételt is megeszi mindenki.


Nem dolgod a házas életüket megoldani, de ha elég idős vagy, hogy ezt legépeld, csinálhatsz magadnak kaját és kiveheted a részed a háztartásból.


A szüleidről pedig undorítóan beszélsz, pedig a leírtak alapján annyi a bűnük, hogy átlagemberek, nem vertek, nem szidtak, nem aláztak, te mégis így nyilatkozol róluk.


Egyébként nem egészséges csak 2-3 naponta fürdeni, mert a szappantól tönkremegy a természetes védekezőréteg a bőrön, felvilágosult németeknél már így megy.

2019. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
93%
RENDŐRSÉG AZONNAL!!!
2019. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Gabóca Kabóca ***** válasza:
75%
A kádba való orrfújás gusztustalan.WC után kezet mosni alap.Nem ennék és nem is fürödnék ott az fix.A többi probléma hadd legyen az ő gondjuk.Nem olyan egetverő gondok ezek.
2019. aug. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
35%

Amire reagálok: nem mos kezet és kádba fújja

- kezd dementálódni

- vagy kezd telelenni a töke mindenkivel és próbálja kiutálni az embereket

Egyik rokonomnál azt hittük dementálódni kezd, egész színjátékot szervezett de amióta tudjuk, hogy ezt a színjátékot harmadik feleknek nem játssza, azóta tudjuk, hogy csak minket kíván a háta közepire, ez van.


Ami anyádat illeti a kaja drága, az is lehet anyád spórol. És megsúgom a kaja egyre drágább lesz a felmelegedéssel és egyre szemetebb kaját fog tudni mindenki megengedni magának.


Apádra vissza:

- naponta csak 1x fürdik: bőrgyógyászok szerint akár ez is túl sok lehet ha nem bőrkímélő szereket használ, és nemkívánatos elváltozásokat okozhat, roppant meglepő de ez van. A napi 1x tisztálkodás az bőven jó. Az időzítése lehet ugyanakkor rossz. Nem hiszem, hogy nagy órás edzés, focimeccs akármit csinálna ami külön tisztálkodást igényelne, vagy igen?

- utcai ruha otthon: én teljes mértékben egyetértek, de a társadalom többsége ezt merő túlzásnak tartja, pláne az idősebbek, nem hiszem, hogy meg tudnád változtatni, ő ezt szokta meg

Apád igazi fideszes családmodellt vezet, ő dolgozik, minden mást csináljon az asszony, sajnos a kormány is ezt sulykolja, vagy ha jól keres vegyen fel cselédet. Az a liberális suttyóság, hogy illene otthon ezt-azt csinálni a férfinak is nem tudom mikor kerül napirendre, pl Kósa vagy Ov instáján, hogy felmostak/mosogattak otthon? hmm? Sajnos egy új ilyen generációt próbálnak csinálni. Hajrá ...

2019. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom mit akadnak ki az orrfújáson, az emberek többsége pisil a zuhany alatt, ehhez képest az orrfújás semmi.


Az meg, akinek a fidesz ugrik be a háztartásbeli feleségről, ami többezer éve létezik, nem kicsit buzult bele a politikába

2019. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
90%

Próbálom elképzelni ezt a kádba fújja az orrat dolgot, de nem megy. Valaki vilagositson már fel róla, hogy lehetséges ez.

Baxus én is egyszer furdok egy nap. Ezek szerint igénytelen vagyok. Ráadásul utcai ruhaban vagyok itthon -nincs macinacim, meg hasonlo ruhák, tok jól elvagyok farmerben. Ezzel mi a baj?

2019. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
62%

Úgy fújsz, mint zsepivel, de a takony a kezedbe megy, amit lezuhanyoztatsz vízzel.


Hajléktalannál láttam olyat, hogy egyik ujjával befogja az egyik orrlyukát, és 2 méterre egy fújással előre repül a másik orrlyukából a takony.

2019. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Majd ha ágyi poloska-petét juttat valaki a saját otthonába mert utcai ruhával ült le az ágyra, megtudja miért nem kellett volna utcai ruhában otthon lenni.

Lehet "1 nap" helyett "1 hetet" akart írni a kérdező, eléggé valószínűnek tartom.

2019. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!