Milyen hatással van a kisgyerekekre ha a szülők szeme láttára veszekednek, káromkodnak?
A babák ugyan nem értik a beszédet, de az érzelmeket nagyon korán megtanulják. Már arra is reagálnak, ha a szülők szoronganak és stresszelnek. Ha egymást csépelik fizikailag és verbálisan, az kihat a személyiségükre és szorongani fognak, mert több negatív érzést élnek meg.
A gyerekek a szorongást agresszióval és kezelhetetlen viselkedéssel vezetik le, ami még több veszekedéshez, tiltáshoz, büntetéshez vezet és így még több szorongáshoz. Így lesz szegényből roncs, aztán csak szétteszik a kezüket a szülők, hogy ők aztán nem tudják, miért ilyen rossz a gyerek.
A káromkodás hasonló, de meg kell különböztetni az elejtett káromkodást a másik szidalmazásától. Ha apa rávág kalapáccsal a kezére és kiszalad a csúnya szó, még hasznos is lehet, mert el lehet magyarázni a gyereknek, miért is történt. Ha viszont dühből mondod a magadét a másikra, abból csak a dühöt fogja felismerni a gyerek.
A gyerek pedig nem hülye, akkor is tudja hogy baj van a szülők között, ha azok nem előtte veszekednek. Ezért kell megoldani felnőtt módjára a házastársi problémákat, nem a gyerek lelkét rongálni vele. Ez a kiegyensúlyozott nevelés alapja.
Először is tanulj meg magyarul.
Amit írtál, az szó szerint azt jelenti, hogy a szülők szeme láttára veszekednek, káromkodnak a kisgyerekek. És hogy ennek milyen hatása van a kisgyerekekre (hogy látják őket a szüleik veszekedni, káromkodni).
Nyilván nem ezt akartad írni, hanem azt, hogy a szülők veszekednek, káromkodnak a kisgyerekek szeme láttára.
Szóval, ha rövid választ akarsz, azt mondom: rossz hatással.
Általában minden éles veszekedés félelmet kelt bennük. Amikor már jobban átlátják a helyzetüket (mondjuk 4-5 éves kortól), akkor esetleg félnek attól, hogy a szüleik elválnak. Magukat okolják, hogy nem voltak elég jó gyerekek, ezért veszekednek a szüleik. Ilyen családi mintát visznek magukkal, és hasonlóan veszekedős párkapcsolataik lesznek felnőttként. Később, kamaszkorban esetleg markánsan egyik vagy másik szülő mellé állnak, és biztatják a válásra.
Hozzáteszem: ha ugyanezek a feszültségek szőnyeg alá vannak söpörve, az még rombolóbb a gyerek számára.
Nem mindegy az sem, hogy a veszekedéseket napokig tartó gyilkos-fagyos hangulat követi otthon, vagy megbocsátás, miután lehiggadtak.
#7es vagyok.
Elnézést kérek, rosszul értelmeztem a kérdést, számomra a veszekedés egyenlő a vitatkozással, de korántsem a verekedéssel! De most megnéztem a veszekedés fogalmát, hogy az bántalmazásig fajulhat.
Én a véleményemet a vitatkozásról írtam, ami ugye semmilyen formában sem bántalmazás.
Tisztelt 7-es ill. 14-es!
Egyes politikusok, diplomaták - ugyebár - diplomatikusan cserélnek véleményt, így vitatkoznak.
Nézz csak körül a tv-híradók körül, hány országban a parlamenti képviselők "vitatkozás" közben birokra kelnek, egymásnak esnek. Többször láttam már, hogy tv-vita során az egyik vitatkozó, vitázó stb. a neki adott pohár vizet az vitapartnere szeme közé löttyinti. Nem kiabál, nem üt, csak löttyint és felkel a székből, majd távozik a stúdióból (esetleg marad a helyén)...
Kimaradt egy a betű ezért lehet félreérteni.
"Milyen hatással van a kisgyerekekre ha a szülők szeme láttára veszekednek, káromkodnak?"
"Milyen hatással van a kisgyerekekre ha a szülők *A* szeme láttára veszekednek, káromkodnak?
Mondjuk nyelvtanilag tényleg teljesen helytelen amit írtál.
Vagy: Milyen hatással vagy a kisgyerekekre, ha a szülők a szemük láttára veszekednek?
Vagy: Milyen hatással van a kisgyerekre, ha a szülők a szeme láttára veszekednek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!