Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire ártalma egy babára,...

Mennyire ártalma egy babára, ha a szülei előtte kiabálnak? Ki, hogy látja, tényleg ártalmas a kisgyerekekre ha a szülei veszekednek? Vagy lepörög róluk, és tudomást sem vesznek róla?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm akit nagyon szeretek, sajnos nem nagyon jön ki a férjével,és állandóan veszekednek mindenen.Egyébként szeretik egymást, de mindig valamin összevesznek.Én úgy érzem, hogy a 2 éves kisfiuk is megsínyli ezeket az kiabálásokat, összeveszéseket, mert visszahúzódó , félénk, nem igazán barátkozó kisgyerek.engem nagyon szeret, mert napi szinten lát, és sokat játszom vele, szóval megnyílik felém, de néha úgy érzem, hogy befelé fordúló kisgyerek.Létezik, hogy a szülei veszekedése miatt van, vagy pedig csak szimlplán ilyen fajta?Szülei barátkozó, nyílt emberek.
2010. nov. 10. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ártalmas,tapasztalatból mondom.Nekem nincs gyermekem,de az édesanyám és a testvérem(az apám már nem él velünk)szinte állandóan veszekednek és sajnos rám is nagyon kihat.Amikor az édesapám is itt lakott még jobban zengett a ház.Akkora stressz gyűlik rám ilyenkor,hogy azthiszem összeroppanok.Ha lesz gyermekem még kamaszkorában sem ordibálnék előtte,nem hogy kiskorában,egyszerűen felesleges kínozni ezzel a gyereket.
2010. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát jót nem tesz. A kicsi úgy tudja hogy anya meg apa szeretik egymást és ha kiabálnak akkor a feszültséget Ő is megérzi.
2010. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szüleim állandóan veszekedtek, míg gyerek voltam (most is), és nagyon nagyon rossz hatással volt rám. Még ha tudtam is, hogy nem miattam, nincs közöm hozzá, nem tudtam kívülállóként figyelni a csatát (verekedés nem volt azért), hanem mindig olyan érzés volt, mintha engem bántanának, még ha hozzám egy szót se szólt senki, sőt én a szobámban voltam, ők meg az ö szobájukban nyomták... Sokat sírtam emiatt.
2010. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon rossz hatással van és nagy károkat okoznak a kisgyereknek. Ha teheted, beszélj erről a barátnőddel. Elég valószínű, hogy a kisfiú emiatt visszahúzódó. Nagyobb korban viselkedési problémákat, tanulási zavarokat, addikciót, veszélykereső magatartást, stb. okozhat.
2010. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos... nekem is a barátnőmék gyakran ordítoznak a férjével, mindkét gyereket megviseli (3 és 2 évesek) Az egyik egy állandóan üvöltő, minden ok nélkül is hisztiző baba lett, a nagyobbik meg kettőt se szól, csöndben visszahúzódik, mintha ott se lenne meglapul..:( Sokszor sírni is kezdenek ha veszekszenek a szülök, pedig szegények már megszokhatták...:((( Szerintem szörnyű ez :(

Mi is szoktunk veszekedni vagy inkább vitatkozni a férjemmel, de nem a gyerekek előtt vagy megpróbáljuk később megbeszélni.

2010. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez borzalmas dolog! Lelkileg tönkre teszi a babát! Még egy nagyobb gyereknek is nagyon rossz, ha állandóan a kiabálást hallja!
2010. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!