Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akinek nincs párja kisgyereke...

Akinek nincs párja kisgyereke annak véleménye sem lehet, nem is mesélhet, azokról a vele egy korú rokonokról akiknek van?

Figyelt kérdés

Sajnos 30 fölött itthon ragadtam. Oka nem ide való. Párom sincs szintén nem fejtem ki miért. De nagyon vágyom párra esküvőre, elméletben felkészült vagyok a gyermek vállalásra.

PROBLÉMA: tavaly 3 esküvőn voltunk,idén 2 lesz a 3tavalyiból 2nek gyermek is már a gyümölcse. Mind a két gyermekes pár egy-egy (rokon)tagja nagyon közel áll hozzám. Messengeren és élőben is sokat beszélünk,mi más a téma mint a gyerek...itthon szüleimnek is néha elejtek pár szót a hallottakból. Sokszor kellemetlen számomra ahogy visszatámadnak. Neked mikor lesz már...te nem tudhatod... mi közöd hozzá neked senkid sincs. Főleg ha kritikával illetek valakit valakiket. Remélem érthető a probléma. Nem csak szüleim, rokonok is ilyenek,persze előttük kevésbé fogalmazok kritikusan.



2018. márc. 29. 18:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a konkrét helyzet.

Pl. nekem is volt olyan, hogy rászóltam barátnő gyerekére, amikor nálunk a késeket akarta kipakolni a fiókból. És még én lettem lehurrogva, hogy minek mindenért rászólni a gyerekre :D És majd ha nekem lesz, akkor nem leszek ilyen.

Ha ilyenekre gondolsz, akkor hülyék!!! :D


Főként a szüleidről írtál. Tőlük nem szép, ha ilyen csúnyán beszélnek veled. Ha vágynak is rá, hogy neked is legyen párod és gyereked, akkor is durva, hogy ezt így fejezik ki.

2018. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#10. Lehet igazad van, de lehet félre értettél. Emlìtett 3lagziból 2ben(ahol a gyerek van) részt vettem a szervezésben. Bár alapvetően "felénk a szülők bulija".Nagyon tetszett a nyüzsgés a szervezés a hajnalig tartó spontán bulik amikor szervezők leűltünk 5percre és 5óra lett belőle...vőlegény/menyasszony volt a reflektor fényben úgymond. Szóval én is vágyom ilyen bulira.

2! Hiszek a házasságban(tudom elég régimódi de ez van) és az örökké együttben(nagyszüleim 55 évet voltak házasok, szüleim 33éve,keresztszüleim 30:) ...).

3! Hmm volt már kisgyerekes barátnőm,nem kicsit imádtam a szituációt bár kellő távolságból. Értem ezalatt,fokozatosan szokni (28évesen ideállis volt)hogy milyen is ha nem csak 2en vagyunk. Pl kirándulás 2esben 10perc elkészűlni a pasinak..1-2óra a nőnek:) gyereknek egy fél nap..de reggel úgyis a becsomagolt pót pót felsőt akarja:).

2018. márc. 29. 19:37
 13/17 A kérdező kommentje:
#7! Köszi a választ. Ti is egy általános társadalmi normához viszonyítotok nemde?
2018. márc. 29. 19:49
 14/17 Hans Pötterman ***** válasza:
75%
xard le, mást nem tudsz vele csinálni, én is kapom ezt...
2018. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tudok énekelni, nincs benne tapasztalatom, hogy hogy kell, de azt hallom, ha valaki kornyikál és vonyít.


Ennyi erővel senki ne mondjon szart egy filmre se, amíg nem készít filmet.

2018. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet véleményed, és sokshor egy jívülálló jobban látja a dolgokat, mint aki nyakig benne van.

De azért azt is el kell mondanom, hogy nekem is nagyon sok mindenről volt véleményem, amíg nem lett gyerekem, és aztán jött a valóság...😅

2018. márc. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a "nincs gyereked, nem tudhatod" szöveget általában azok lökik, akik mást nem tettek le az asztalra a gyerekszülésen kívül, szard le őket.


Én egyszer jegyeztem meg valakinek (az illetőnek alapelve, hogy a gyereknek mindent meg kell tennie, amit szépen kérnek tőle, konkrétan a saját gyereke kezéből kiveszi a saját játékát a játszótéren, ha egy tök idegen gyerek kéri, mert "jaj istenem, nehogy irigy legyen") hogy felnőve pont olyan lesz a gyereke, mint a kolléganőm (ötvenes csaj, semmire nem tud nemet mondani, az ingyenélő rokonai ott húzzák le, ahol akarják, biztos jól beleverték gyerekkorában, hogy nemet mondani ronda, irigy dolog). Persze én is megkaptam, hogy nem értek ehhez, mert nincs gyerekem...

2018. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!