Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Akinek nincs párja kisgyereke...

Akinek nincs párja kisgyereke annak véleménye sem lehet, nem is mesélhet, azokról a vele egy korú rokonokról akiknek van?

Figyelt kérdés

Sajnos 30 fölött itthon ragadtam. Oka nem ide való. Párom sincs szintén nem fejtem ki miért. De nagyon vágyom párra esküvőre, elméletben felkészült vagyok a gyermek vállalásra.

PROBLÉMA: tavaly 3 esküvőn voltunk,idén 2 lesz a 3tavalyiból 2nek gyermek is már a gyümölcse. Mind a két gyermekes pár egy-egy (rokon)tagja nagyon közel áll hozzám. Messengeren és élőben is sokat beszélünk,mi más a téma mint a gyerek...itthon szüleimnek is néha elejtek pár szót a hallottakból. Sokszor kellemetlen számomra ahogy visszatámadnak. Neked mikor lesz már...te nem tudhatod... mi közöd hozzá neked senkid sincs. Főleg ha kritikával illetek valakit valakiket. Remélem érthető a probléma. Nem csak szüleim, rokonok is ilyenek,persze előttük kevésbé fogalmazok kritikusan.



2018. márc. 29. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Két dolog lehet:

1. Valóban hülyeséget mondasz. Egyik ismerősöm igazi monológot tud tartani az együttélésről úgy, hogy pár hónapnál tovább senkivel nem bírta együtt.

2. Az illető nem bírja a kritikát. Ja elfogynak az érvek, jön a személyeskedés.

2018. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Hat nézd, azzal nincs semmi gond, ha beszélgetsz a hozzad közelálló rokonokkal gyerekről, gyereknevelésről. Abban viszont van valami, hogy tapasztalat híján, nem nagyon kellene kritikát megfogalmaznod.
2018. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1es. Rosszúl fogalmaztam. Szóval pl: keresztapám 26 éves (apja)lánya szült 1 hónapja.Annyit mondtam :megvan már az öröme elvették a lányát..kapott üjat akit kényeztethet. Erre saját szüleim jöttek egy olyan monológgal ami szerint én egy szerencsétlen ...vagyok.
2018. márc. 29. 19:01
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Már úgy értem, hogy ezügyben, gyakorlati tapasztalatod nincs. Az elmelettel meg az a baj, hogy annak a gyakorlat a próbája...
2018. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
"Főleg ha kritikával illetek valakit valakiket." - te figyelj, Kérdező, az érthető, hogy megvan a saját véleményed... de gyakorlati tapasztalat nélkül azért eléggé bátor dolog kritizálni olyanokat, akiknek van ilyen tapasztalata. Mert tudod, egy dolog az elmélet, és egy másik a gyakorlat. Ha valaki úgy kritizálná meg pl. a programozói gyakorlatomat, hogy még az életben nem fejlesztett egyetlen működő programot se, hát valószínű, hogy én is harsányan kiröhögném az illetőt.
2018. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Azért kiváncsi lennék több infora,amit nem irsz le,ott van a kutya elásva biztos vagyok benne.
2018. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nyugodtan lehet véleményed, ha az értelmes.

Nekünk sincs még saját gyermekünk, de azt attól még tudom, hogy nagyon nem egészséges az egyik cumisüvegbe kólát adni a másikba cukros teát a harmadikba meg kakaót tölteni a kicsinek, (vizet max fürdéskor lát, nem tudja, hogy azt meg is lehet inni) meg nem mosni a fogát még ehhez a csodához, valamint reggel délben este azzal etetni amit kér, ebben az esetben keksz, tejszelet, túrórudi töménytelen mennyiségben stb. Dagad is az unokaöcsi. Ha kinyitom náluk a hűtőt, konkrétan rám borul a tesco hűtött édesség sora. De ez van, nem szólhatunk bele. Sajnos. Attól még véleményünk lehet, bár megtartjuk magunk közt a párommal, mert a másik oldalról úgy is csak azt halljuk, hogy mit okoskodunk bele gyerek nélkül.


Persze ott az is vicces hogy a 3 éves olyan szavakkal illeti a szülőket amiért én akkora pofont kaptam volna anno, hogy a fal adta volna a másikat.


Sajnos amíg nincs gyereked/gyerekünk, addig mindig és mindig meg fogjunk kapni, hogy ne szóljunk bele, honnan is tudhatnánk, majd akkor okoskodjunk ha lesz, vagy majd csináljuk jobban mi. Én megértelek.

2018. márc. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
#3: Ja, így azért más. Akkor ez "húzta fel" a szüleidet. Nyilván ők is unokát szeretnének, akit "kényeztethetnek".
2018. márc. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Tanulj belőle és aki így viselkedik ne ossz meg velük semmi ilyen témát. Ne foglalkozz velük, ha arra hivatkoznak, hogy neked nincs párod vagy gyereked, akkor mondd te is, hogy semmi közük hozzá...

Én leszerelném az ilyen embereket. Szerencsémre engem a közeli családtagok nem szivatnak ilyesmivel, max nagyon távoli rokon akivel ritkán futunk össze, vagy anyám régi kolleganői szoktak így durvulni, de ez még tűrhető. Anyám pl. soha életében nem mondott soha se olyat, hogy mért nincs gyereked már, se olyat, hogy mért nem házasodsz már... MOndjuk ha ezt merészelné, visszavágnék, ogy nem mutattál jó példát..., anyám ugyanis elvált, merjen csak szólni... ;-)

2018. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%
Nekem csak az furi a leírásodból, hogy párod nincs még, de esküvőre már vágysz... Sokan itt rontják el...
2018. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!