Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Titeket zavarna ha egy közeli...

Titeket zavarna ha egy közeli rokonotok sokkal jobban élne és sikeresebb lenne mint ti?

Figyelt kérdés

Nem dörgölné az orrotok alá a jólétét, drága ajándékot is kapnátok (pl. Aranyat, amit el lehet adni, ha kell a pénz).

De ti míg alig tudtok megélni, ö szinte egy palotában lakna, és nem elég hogy anyagi javakban bövelkedne, más téren is sikeres lenne, mint pl. Tanult - így jó munka, jól házasodás, jó egészség, utazások.


2018. jan. 13. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Nem tőlem vett el.
2018. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen, de nem mondanám el senkinek.
2018. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Naná, hogy zavarna, nem vagyok szent. De nem mutatnám ki, nem éreztetném vele. És nem fogadnék el drága ajándékokat tőle, nehogymár úgy kelljen megvennie a család szeretetét.
2018. jan. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Aki azt mondja h nem,az hazudik leginkább onmagának,persze h zavarna ha én nyomorgok o meg palotában él. Általában nem megszakados munka eredménye a palota,mert ha igy lenne mindenki a ki ledolgozta a 40 60 évet palotában élne,nem egy albérletben vagy épp romos pénznyeloben...
2018. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

A drága ajándék nem érdekel.

De ettől függetlenül irigy vagyok, persze. Tökmindegy, hogy mennyit küszködök, én sose fogok odajutni, és nyilván ez zavar.

De irigység is irigység között is van különbség. Van a "rohaggyámeg, ha nekem nincs neked se legyen" irigység, meg van az hogy "hú de jó neked, bárcsak én is így élhetnék". Utóbbi természetes, és nincs vele semmi gond.

2018. jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk van ilyen anyagi különbség, és ennek az az oka, hogy 98 évvel ezelőtt a dédapáink megállapodtak,hoyg egy bűncselekmény miatt nem a tettes, hanem a dédapám ül.

Mert elesett volna az előléptetése elől a tettes.

ennek hosszúra nyúlókövetkezményei lettek, nagy előmenetelek és javadalmazások a másik ágon, amiágunkon feketelista sokáig, vállalkozási engedély stoppolása emiatt, stb. Most is még nagy különbség van a két családág között anyagilag és kapcsolati tőkében, a keletkeztető okból pontosan levezethető módon. Az egyik ág hatalomközeli kegyelt, a másik érzi a hátrányos megkülönböztetést.

Már nem lehet rehabilitálni, túl régi a dolog, és többször volt azóta rendszerváltás.

2018. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Amíg nem kérkedik a pénzével, addig egyáltalán nem zavarna. De amint nekiállna éreztetni a vagyoni különbséget, abban a pillanatban megromlana a viszonyunk.
2018. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

"drága ajándékot is kapnátok (pl. Aranyat, amit el lehet adni, ha kell a pénz)."


Ne haragudj, lehet lenullázni, de nekem innentől kezdve komolytalan a kérdésed.


De hogy válaszoljak is, nem zavarna.

2018. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A családomban a következő a helyzet. A nővérem gyógyszerész (saját patikával Budapesten) én meg tanár. Nekik jobban megy a szekér mint nekünk de egyáltalán nem kérkednek az anyagi helyzetükkel. Ezért nem zavar, hogy jobban állnak anyagilag mint mi. Ők is megdolgoztak azért amilyük van és én is.

Egyszer kértem tőle segítséget az anyagiakban és szívesen segìtett pedig 3 millióról volt szó. Azóta már megadtam nekik a pénzt.

2018. jan. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A szó negatív értelmében nem. Inkább inspirálna a saját céljaim felé.
2018. jan. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!