Miért kell a 1,5 éves unokahúgomat hozzászoktatni az okos telefonhoz?
És mitől ne állítaná át másra?
És miért kéne, hogy a youtube énekelgessen neki, amikor az is énekelhetne, aki beállítja?
nálunk is sógor gyereke folyton a tableten csüng...
Utánaolvastam több tudományosan alátámasztott cikken és abban megállapították hogy ez több értelemben káros egy fejlődő gyerekre:
- lassabban fejlődik ki a beszéd készsége(lásd sógor gyereke 2 évesen sem igen beszélt, hisz minek ha van tablet), ennek oka hogy az agy aktív használata helyett csak bambul egy képernyőt ezért mindaz ami ezeket fejleszti lassabban fejlődik ki mint egy nem tabletező/okostelefonos gyerek.
- Mivel nem fejleszti semmi a fantáziát és már adott a játék úgymond ezért a gyerek képtelen lesz az önálló játékra, mindig kell majd valaki aki szórakoztassa
- és végül nem lesz igénye másra csak okos cuccokra abban az esetben ha a dolog elfajul
Nálunk is sógor gyereke soha nem tud egyedül játszani, most 3 éves korára kezdett el mondatokat alkotni(fogjuk rá legalábbis). És csak akkor van nyugton ha van tévé amúgy hisztizik ezerrel, illetve semmi nem köti le 5 percnél tovább.Alap játékokat nem is tud játszani, amihez nem kell felnőtt hisz az nem olyan izgi mint a bogyó és babóca(ami szerintem önmagában is egy agyzsibbasztó rajzfilm)
Szerintem túl van drámázva ez az okostelefon téma.
Nem azt mondom hogy 0-24-ben azon kell függenie a gyereknek, de nem attól lesz degenerált fogyatékos mert néz rajta videókat.
Valahol az is vicces, hogy a kérdező 1,5 éves gyerek kezében ördögnek valónak tartja, bezzeg egy 3 évesnek már odaadná, most az miben jobb?
Régen az ócska, katódsugaras tv-t meg CRT monitort nézték az emberek, aztán mégsem pusztult még el a világ.
Nekem most 9 éves az öcsém, akinek babakorától fogva a gép elé ültették és/vagy telefont nyomtak a kezébe. Van egy csomó egyszerű gyerekjátékok. 3 évesen már egy drága okostelefonja volt (drágább, mint az enyém kb 80 ezerrel). Rálépett/leejtette, összetört, kapott újat. Most tart kb a 10 telefonjánál és az 6-7. tabletjénél (szintén a fenti balesetek).
A karácsonyfa alatt elkezdett hisztizni és levágta az ajándékokat (lego, könyv, társasjáték stb), mert ő egy új tabletet AKART, az előzőnek törött a kijelzője. 3 hét múlva (szülinapjára) megkapta, mert anyámnak elege lett a hisztiből (ez is 100 ezer forintos nagyságban kell elképzelni).
+ 1 évet járt oviba, újra kellett ismételnie az első osztályt, fejlesztő tanárhoz és logopédushoz jár jelenleg.
Anyámék meg ott sírnak egyébként, hogy kajára sincs pénzük, a hitellel el vannak maradva, a villanyt megint kikapcsolták, de... van drága kütyü és 3 kocsi!
Számomra remek példa volt, hogy hogyan nem nevelünk gyereket. Egyébként anyám nem bírja elviselni őket onnantól fogva, hogy elkezdenek járni (és nem csak eszik-alszik), szóval ez ezért volt.
Tudja itt egyaltalán valaki, hogy a bogyó és babóca egy 5 perces mese?
Gondolom nem órákat ül naponta a telefonnal a kezében, napi félórától(6x5perc) semmi baja nem lesz.
Az, hogy valamit csinál, nem jelenti azt, hogy csak azt csinálja. Az én gyerekem is játszik mellette, semmi baja sincs ettől, direkt rákérdeztem anno fejlesztőpedagógusoknál is.
A mérték a kulcs.
Ugyanúgy megbabonázza minden a kicsiket. Rakd csak le egy kiskutya mellé, ugyanúgy izgatott lesz és meg akarja majd simogatni, mint amennyire a meséért küzd.
Ebben a korban mindig harcolnak. Tvért, édességért, állatért, vagy épp fürdés ellen, lefekvés ellen, vagy csak azért, mert másik pohárból szeretne inni.
Nem lesz baja, ha mértékkel nézi. Ti vagytok a felnőttek, szabjátok meg a mértéket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!