Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire lenne fair Facebook...

Krande kérdése:

Mennyire lenne fair Facebook segítségével keresnem a vér szerinti nagyszüleimet?

Figyelt kérdés
Édesanyám 55 évesen szembesült vele, hogy őt örökbe fogadták. Azóta annyit sikerült megtudni hogy az ő édese 1935-ben született, a nevét, és hogy 2012-ben a Népességnyilvántartó szerint Budapesten élt. Akkor anyám írt a N.ny-n keresztül egy levelet, amiről annyit tudunk hogy valaki átvette (lehetett akár a vér szerinti nagyim gyereke, gondozója, stb is) de azóta sem keresett minket. Szerintetek mennyire lenne fair / jogos / védhető, ha valakit a Face-n kezdenék keresni? Arra tippelek, van neki "megtartott" gyereke a fiatalkori örökbeadott "botlása" után, aki talán ráismerne, ugyanakkor mégsem tehetem meg hogy egy most 82 éves nőre nyilvánosan rámutatok, hogy van egy törvénytelen gyereke. Mit javasoltok?
2017. febr. 4. 04:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen mindegy, hogy Facen vagy máshol keresed.

Az évszám és név alapján nem biztos, hogy ő az. Lehet, nem is őt találtátok meg.

2017. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Én biztos nem keresném, se Fb-on, se máshol.

Különösen annak tükrében, hogy a 2012-es megkeresésre nem is reagált.

2017. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Az a baj, hogy saját profillal nincsen fent. Inkább arra gondoltam, hogy indítok egy olyan "továbbküldőst" hogy "Keresem családegyesítés céljából XY-t, aki 1935-ban született". Minimális az esély, hogy ő maga spontán megtalálná ezt az üzenetet, viszont lehet, hogy van gyereke, unokája, aki megtalálná és a leírásból ráismerne. Kérdés, hogy ez akkor rá nézve mennyire lenne kínos.


A 2012-es megkeresést anyám szándékosan úgy fogalmazta meg, hogy ha kívülálló olvassa el a levelet, abból nem jön le egyértelműen, hogy itt egy örökbeadott gyerek keresi az anyját.


Irattárral sajnos nem jutottunk sokra, a siklósi szülészet azóta megszűnt, a Népességnyilvántartót említettem már. A Történeti Levéltárnak írtam, hátha volt valaki "megfigyelő" ávós a család közelében aki esetleg tett bármi utalást egy jelentésében, de visszaírtak, hogy a jelenlegi feldolgozottság mellett ilyen náluk nincs.

Szóval a hivatalos dokumentumok kilőve.

2017. febr. 5. 14:26
 14/19 A kérdező kommentje:
Ja, azt kifelejtettem, hogy ez csak a nagymamámra vonatkozik. Nagyapámról a családi legendárium (=mindenki aki annak idején tudott róla, hogy a jog szerinti nagyszüleim épp örökbefogadásra készülnek) csak annyit tud hogy orvostanhallgató vagy frissen végzett orvos volt a POTE-n. A születési papírokon nem szerepel a neve, hozzá kizárólag úgy tudnánk eljutni ha a vér szerinti nagymamám segítene.
2017. febr. 5. 14:28
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem lehet biztosra venni, hogy a Nny levelét ő vette át személyesen.

Könnyen lehet, hogy egy olyan ember vette át, akinek érdeke, hogy ti ne találjátok meg.Mondjuk örökség miatt.

2017. febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös, örökbefogadás esetén, az örökbe adott gyerek annak a családnak a teljes jogú tagja, amelyik örökbe fogadta.

Semmi köze a vér szerinti családja örökösödési ügyeihez.

Ennek ellenére a tájékozatlanabb, vagy egyszerűbb emberek gondolhatnak ilyesmit, nem vitatom.

2017. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

17.30.


Aki esetleg eltűntette a levelet, csak félhetett attól, hogy az örökbeadott gyerek miatt veszíthet valamit.


De esetleg nem szokványos módon is "örökölhet", kaphat valamit az anyja lelkiismeretfurdalása miatt. A jog tele van kiskapukkal, csak ügyvéd kérdése megoldani.

2017. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17


Persze-persze!

Nem is vitatkozni akartam, csak a tájékozatlanabbak kedvéért leírni, hogy hogyan is van ez.

Egy biztos, ha a nagymama nem kapta kézhez a levelet, azt nem jóindulatból tüntette el valaki.

2017. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A levelet én is olvastam (a fénymásolatát, miután el lett küldve) biztos hogy aki nem tud az első gyerekről az nem jön rá hogy itt öröklés bárhogy fölmerülhet. (Amúgy szerintem csak akkor örökölnénk ha vér-nagyanyám rendelkezne hogy márpedig az ügyvéd keresse meg a gyerekét akiről lemondott. Jogilag anyám teljesen a fogadó szüleié)
2017. febr. 6. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!