Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire lenne fair Facebook...

Krande kérdése:

Mennyire lenne fair Facebook segítségével keresnem a vér szerinti nagyszüleimet?

Figyelt kérdés
Édesanyám 55 évesen szembesült vele, hogy őt örökbe fogadták. Azóta annyit sikerült megtudni hogy az ő édese 1935-ben született, a nevét, és hogy 2012-ben a Népességnyilvántartó szerint Budapesten élt. Akkor anyám írt a N.ny-n keresztül egy levelet, amiről annyit tudunk hogy valaki átvette (lehetett akár a vér szerinti nagyim gyereke, gondozója, stb is) de azóta sem keresett minket. Szerintetek mennyire lenne fair / jogos / védhető, ha valakit a Face-n kezdenék keresni? Arra tippelek, van neki "megtartott" gyereke a fiatalkori örökbeadott "botlása" után, aki talán ráismerne, ugyanakkor mégsem tehetem meg hogy egy most 82 éves nőre nyilvánosan rámutatok, hogy van egy törvénytelen gyereke. Mit javasoltok?
2017. febr. 4. 04:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem , hogy egy 82evesnek van fbja.
2017. febr. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

szinte esélytelen, hogy megtaláld facen az illetőt. Pláne, hogy lehet, hogy nem is ugyan az a személy, csak a nevük egyezik!

Azt javaslnám, hogy battyogj el az irattárba és kérd ki a megfelelő anyakönyviket, majd azzal menjetek el hozzá. :)

2017. febr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

Aztán ha nem facebookon hanem más úton találod meg az fair?

Mind1 az útvonal!Vagy ha instagrammon keresed az fair? Ha 82éves ha 90,pár kérdést el fog bírni viselni.He hidd hogy ő nem emlékszik a "lelencbe" adott gyermekére,állítom hogy minden nap eszébe jut hogy mi lehet vele.Keresd bátran!

2017. febr. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
82 évesnek is lehet Fb-je. Ker3esd nyugodtan. Nem kell a kereséskor beírnod, hogy miért keresed.
2017. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nyugodtan keressétek meg facebookon, az a legolcsóbb megoldás.. Lehet megvolt, az oka a néniek,hogy lemondjon a gyermekéről,de édesanyádnak joga van tudnia, hogy ki is az igazi anyja, ha még él..
2017. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

82-55= 27

Nem nevezném fiatalkori botlásnak, ha 27 évesen örökbe adta, abban a korban meg pláne nem, mikor ott 18 évesen már szinte illő volt szülni.

Próbáld meg a facebookot, de az irattáras ötlet célravezetőbb, az is lehet, hogy sajna már nem is él a néni.

2017. febr. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem akart válaszolni az első megkeresésre, miért erőltetitek? Valószínűleg megvan annak az oka is, hogy ennyi év alatt nem kereste a kapcsolatot, és nem reagált a keresésre.


Mi a legjobb ami kijöhet? Hogy ott sem reagál? Vagy összejön egy 10 perces kínos találkozó, ami után mindenki boldogtalannak érzi magát? Néha jobb az ilyen dolgokat nem háborgatni

2017. febr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

6-os vagyok megint.

Ugyan ez nem tartozik a kérdéshez, de ha én most 30 éves fejjel megtudnám, hogy örökbe fogadtak, egyáltalán nem akarnám tudni, hogy kik az igaziak. Volt rá okuk, hogy ezt tegyék, nem akartak engem, viszont a jószándék, hogy nem öltek meg, megvolt, így köszönettel gondolnék rájuk, de hálát, szeretetet csak azok iránt éreznék, akik embert neveltek belőlem.

2017. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Ne erőltessétek. Megkerestétek, és elég nyilvánvaló hogy nem akar találkozni veletek. Az a fiatalkori boltlás meg... igazából nem tudhatjátok mi volt az örökbeadás oka.
2017. febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ugyanannyira, mint örökbe adni egy gyereket, aztán a megkeresésére nem reagálni. Úgyhogy nyugodtan. Nem kell ujjal mutogatni rá, nem kell, hogy mindenki megtudja, miért keresitek.
2017. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!