Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok,és még szüleimmel élek,ennek egyetlen oka van a pénz. Ha rajtam múlna már rég elköltöztem volna,de jelenleg se munkám,se félretett pénzem. volt egy barátnőm akivel pár hónapot együtt éltem,de szétmentünk,és ezért visszaköltöztem. nagyszüleim nem élnek,két testvéremmel nem tartom a kapcsolatot,gyakorlatilag senkim sincsen,barátaim meg nem igazán voltak soha,inkább haverok csak. annyira gyűlölöm őket,mert szinte terrorban tartanak. eddig főleg szezonális munkáim voltak. idén májustól augusztus végéig dolgoztam,tudtam haza adni pénzt. akkor jó voltam,minden hónapban tejeltem. hol ott áramot alig használok meg vizet. mert nem itthon szoktam kajálni,hanem menza kajálok. plusz cigi reggeli egy fillérjükbe se került,mivel a nyáron megdolgozott pénzemből éltem. minden semmirekellőnek elmondanak engem,meg azzal fenyegetnek két hetet kapok,hogy munkát szerezzek,vagy mehetek ahova akarok. két bátyám van ők már külön élnek,ők a család szeme fényei.. én meg a tipikus fekete bárány. pár éve is előfordult ez sajnos,és akkor megijedtem tőlük,mindenhova jelentkeztem munkára szinte.. de most elértem arra a pontra,hogy ha utcára kerülök az se érdekel,csak az életbe ne lássam őket többet. 28 éves vagyok,de lelkileg 10-nek érzem magam,nincs se önbizalmam,se életkedvem semmihez. lenne egy munka nekem,de különbözeti vizsgát kell tennem,ami 25 ezer forint,most arra gyűjtök,van 15 ezrem,de azt mondták nem várogatnak mire az összegyűlik,inkább kifizetik nekem,de én meg úgy vagyok vele,hogy nem akarok tőlük függeni,nekem ne tegyenek szívességet.
2015. nov. 2. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Fogadd el a pénzt, tedd le a vizsgát és akkor lesz munkád.

Nagy teher lehet a szüleidnek, hogy 28 évesen még mindig nincs egy normális munkahelyed.

Megértem őket.

Persze téged is értelek, hogy rosszul érzed magad otthon, az életben. De valamit muszáj csinálnod.

Most ne ezen a pénzen akard bizonyítani az önbecsülésed. Örülj neki, hogy segítenek.

2015. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el a pénzt, az első keresetedből meg add vissza. Vagy keress olyan melót, ahol van szálláslehetőség is a munka mellett. Így eltudsz költözni, és még munkád is lesz.
2015. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

28evesen elege nem vagy életre való!

Dolgoznod kell ugyis ugyis ahoz hogy életbe tudj maradni!

Szezon munkával annyira nem tehjelhetel ahogyan azt te irod de nem is ez a lenyeg hanem az hogy dolgtozni muszály,mert ha lesz egy kapcsolatod vagy barátnőd,nem várhatod el hogy majd a csajos elfog tartani!


Egyebkent azalatt a par honap alatt meg párkapcsolatban éltél a csaj tartott el?

Valahol nez magadba es lasd be a hibaidat!

Kivi lennek ha sikerül a különbözeti vizsgád fogsz e dolgozni?mert nem akarásnak nyögés a vege.

2015. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
először tanulj meg helyesen írni!
2015. nov. 2. 19:47
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Biztos neked is van igazad, de azért gondolj bele a szüleid helyzetébe. Akarod te még 28 évesen a gyerekedet eltartani? Na ná, hogy nem. Elhiszem, hogy rohadt nehéz találni egy értelmes melót, én is most épp váltani akarok. De tudod mit? Nem hiszem, el, hogy nincs munka. Csak épp nem fűlik hozzá a fogad, mert gány meló. Mondok valamit: Azért, hogy elköltözhessek otthonról, hogy ne kelljen még 28 évesen is szót fogadnom a szüleimnek és hallgatnom, hogy mekkora haszontalan ember vagyok, tudod mit tettem? Elvállaltam a gány melót. És tudod mit? A céljaim elérése érdekében eddig mindig csak gány melókat csináltam, mert így hozta az élet. Most akarok előre lépni, mert most van lehetőségem 8 év gánymeló után végre, hogy találjak valami normális melót.

Na ná, hogy a szüleid ki vannak akadva rád, mikor 28 évesen még mindig el kell viselniük. Csak sr lapátolás van? Vállald el azt! Ha meg nem teszel meg mindent annak érdekében, hogy elköltözz, akkor ne duzzogj itt. Tessék felnőni! Mi lenne, ha a szüleid nem fogadtak volna be, vagy nem tudtak volna befogadni? Most ülnél egy padon és siránkoznál, hogy nincs mit egyél?

Most ha felajánlották, hogy adnak pénzt, akkor azt tessék elfogadni, mert ha nem fogadod, még jobban kiceszel velük, még jobban fognak piszkálni. Ne azon a pár ezer forinton múljon már. Nem kell játszani az agyadat, hogy én nem fogadok el semmi pénzt tőlük, majd én egyedül megmutatom nekik....hát azt várhatják a te hozzáállásoddal.

Jól mondod, sajnos 10 éves vagy belül, nincs élettapasztalatod. Jól teszik a szüleid, hogy sürgetnek. Kábé ugyanez a szitu volt öcsémmel is. Egyszerűen apu alig tudta kirakni. Mondjuk ő sajnos életképtelen maradt.

2015. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

a pénzzel segíteni akarnak, hogy lehessen munkád, te meg dacosan visszautasítod, mint egy kisgyerek.

tudom, hogy van büszkeség is, de mondd azt, hogy majd visszaadod, ha ezáltal megkapod a munkát.


elég gyerekes hozzáállás az, hogy alig használsz áramot meg vizet. ha már így számolgatod, azt hiszed, ennyiből áll?

anyám egy munkakerülő ember volt, mindig talált valakit, aki eltartotta. az életünket megkeserítette, gyerekként is arra emlékszem, hogy nem volt főtt étel, de neki mindig új ruhája volt. amikor az aktuális palijával összebalhézott, és hozzánk cuccolt, mondtam, hogy be kéne szállni a költségekbe, mert ez így nem buli. kerestünk neki munkát, de nem volt hajlandó dolgozni. na akkor én is összeszedtem, hogy mi merre hány méter.

lehet, hogy alig használsz áramot. de áramot használ a hűtő, amiben a kajád van. a mosógép, ami a ruhádat mossa. ezeket is vedd bele, mert ez is a te költséged. (is)

a víz sem csak fürdéshez kell, hanem mosáshoz, mosogatáshoz. gondolom azt ingyenesnek veszed, hogy tiszta tányérból eszed azt a kaját, amit TE vettél meg. az is pénzbe került ám, hogy a tányér tiszta legyen, mert valakinek ki kellett fizetni a vizet meg a mosogatószert.

az áramnak alapdíja is van, ami semmi használatot nem feltételez, amit akkor is ki kell fizetni, ha fel sem kapcsolod a villanyt egész évben.

a fűtésről nem teszel említést, pedig gondolom nem vacogva számítógépezel. a fűtés havonta TÖBB TÍZEZER.

az interneted is pénz, ahol a munkát keresheted.

a szemétszállítást is nyugodtan eloszthatod 3 felé.

a kommunális adót szintén, mert érdekel vagy sem, azt is meg kell fizetni a szüleidnek, hogy az utcán van közvilágítás. kábeltévétek van? biztos ingyen jön az is...

szóval a havi költséged nem 2000 ft, mert "alig használsz áramot", hanem több tízezer, amit felnőtt fejjel fel kéne fogni.

mi az, hogy ne tegyenek szívességet? miért ne segíthetne egy szülő a gyermekén?


de a másik még durvább: nem akarsz tőlük függni? TÉNYLEG???

mert most mit teszel, magadat tartod el?

számold már ki, mennyibe kerülne, ha nem tőlük függnél!

ha elmennél albérletbe, azt 100 alatt nem úsznád meg! és akkor még kenyéren meg vízen élnél!

te bizony a szüleidtől függsz, és ha nem teszel ellene, akkor miért várod el, hogy megváltozzon a helyzet?

2015. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked tesznek szívességet azzal, hogy odaadják a vizsgára a pénzt, úgyhogy bátran elfogadhatod.


Tedd le a vizsgát, és kezdj el dolgozni, mindjárt javulni fog a helyzet. Ezt a "mindenkit utálok, gyűlölök" szemléletet pedig dolgozd ki magadból, a saját érdekedben, mert egy idő után nagyon látszik rajtad. Senki nem dolgozik szívesen ilyen negatív emberrel.

2015. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia! szerintem fogadd el a pénzt, és az első fizetésedből add vissza nekik. ha lesz munkád, megjön az önbizalmad is és nem fogod ilyen szarul érezni magad. fel a fejjel és sok sikert!
2015. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Más is volt már ilyen helyzetben, sajnos nagyon sok mindenki munkanélküli. Elég szomorú ez sok család számára, elhiheted. Szerintem is fogadd el a pénzt, aztán később majd visszaadod nekik. Ajánlom a profession.hu oldalt!!!! De komolyan :) Kicsit időigényes a kitöltése, de hozzád illő és közelben lévő munkaajánlatokat fogsz kapni emailen. Sikerülni fog, hajrá!!
2015. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És ne hallgass itt a sok butus emberre, névtelenül mindenkinek szabadon jár a szája bárkivel szemben, ne vedd magadra!
2015. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!