Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A párom családja egy hete...

A párom családja egy hete ezen balhézik. Igazuk van?

Figyelt kérdés

A párommal úgy döntöttünk, hogy nem csinálunk semmi nagy esküvőt csak két tanúval aláírjuk és kész.

Sajnos a családunk nem jön ki egymással így erre jutottunk, hogy vagy mindenkit meghívunk vagy senkit. Így jobban járunk a békesség kedvéért.

A másik szempont az anyagiak, a legkevesebb összeg is és a szűk család meghívása 100ezer felé rúgna.

Inkább elmegyünk kettesben egy wellnesre utána.


A férjem unokatesója lesz a tanúja, elszólta magát és azóta áll a bál, hogy mi milyen arcátlanok vagyunk és csalóstak bennünk. Elmondta a párom, hogy miért döntöttünk így.

Egy hete megy ez miatt a balhé.

Igazuk van? Miért nem tudják elfogadni ha ez ember máshogy dönt?


2015. szept. 21. 11:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%

*még annyit megjegyeznék, hogy rokonomék az esküvőjükön a papi beszéd és csók után, adtak egymás szüleinek(anyóséknak) egy-egy szál virágot, megköszönvén ezzel, hogy a párjukat nekik felnevelték, én megkönnyeztem ezt a gesztust, pedig csak egy ismerős voltam ott hátul :)

sok pillanata van egy esküvőn amitől kár megfosztani az embernek magát és szeretteit.

2015. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%
Kérdés hogy kinek nem tetszik, szülőnek pl. jogosan lehet sértő, ha gyereke még az esküvőjére se akarja meghívni. Egy házasságkötő terembe elhívhatnátok őket, ehhez igazán nem kell nagy költségvetés. Ha meg lagzit is akarnak, akkor csengessék ki a pénzt, a magyar hagyományok szerint ez mindig a szülők feladata volt.
2015. szept. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazuk. Jogotok van úgy csinálni ahogy Nektek jó. Egyre többet csinálják így, hogy egy hétköznap bemennek ,két tanú és kész. Ismerek ilyeneket, akik a szülők nélkül mentek és a szülők sem háborodtak fel.
2015. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
Na most azért kellett egy, s másnak történnie, amíg ide jutott a kérdező, és társa. Általában az ember nem rúg ekkorát ok nélkül a szüleibe, szóval szerintem nem azon kéne rugózni, hogy így-úgy felnevelte, szülinapi tortát sütött, meg pelenkázta, hanem mit tett, hogy a gyerek ennyire megsértődött. És igen, nincs igazuk, a ti esküvőtök.
2015. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez a felnevelte meg tortát sütött... Ha én vénklány maradok vagy együtt élek a párommal, csak nincs esküvő, akkor szemét vagyok? :) Vagy ha nem szülök egy kupac gyereket, akivel unokázni lehet?

Ezek a dolgok az adott párra tartoznak, nem várhatja el az édesanya sem, hogy majd a gyermeke szép esküvőt és szép unokákat szerez neki. Ezek túl nagy dolgok s nem jó, ha másért csinálja az ember.


A kérdező helyében megállapítanám, remekül döntöttem... Minál tovább tart a balhé, annál inkább így gondolnám.

Ez az ifjúpár döntése, az ő napjuk, az ő életük. Ezzel nem rúgnak bele a világon senkibe... A szülőkkel s a többi arra érdemessel nyilván tartják a kapcsolatot, viszik majd az unokát, ha lesz, ésatöbbi, most miért kellene lagzi a marakodó családokkal, ha ők nem akarják? Miért számít az az egy nap, eleve ezt nem értem.

2015. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet tudok, nekem nagyon fájnak ha nem lehetnék ott a gyerekeim esküvőjén. Úgy érezném, valamit nagyon elcsesztem...

Az anyagiakra nem érdemes ráfogni, le is írom, nálunk hogy volt. Nem akartunk cécót, nem akartunk pénzt beleverni. Második házasságom volt, 3 gyerekkel. Futólag megfordult a fejünkben, hogy hallgatunk az egészről, de arra jutottunk, hogy ha kiderül, nagyon rosszul fog esni mindenkinek. És hát ugye mindig kiderül, a gyerekek tuti elszólták volna magukat, őket meg nagyon nem akartuk kihagyni.

Elmondtuk a családnak, hogy ekkor és ekkor esküszünk, csak polgári szertartás lesz, még vacsora sem. Azt is elmondtuk, hogy nem öltözünk ki, kértük őket, hogy utcai ruhában jöjjenek. A nagyszülők telefonon gratuláltak, de eljöttek a szüleink és a testvéreink. A szertartás után meg apósom meghívta az egész bandát fagyizni:-)


Be kell valljam, jó érzés volt, hogy ott voltak.

2015. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Azért nálunk más a helyzet.

A párom apja nem él, az anyja csak van de soha semmibe nem támogatta inkább csak lehúzta ahol tudta a testvérével együtt.

Én meg így tartottam igazságosnak ha az ő családja sem jön akkor az enyém sem.

Az más dolog, hogy a szüleim megemlítették, hogy egy vacsorára meghívnak minket mint "nászajándék".

2015. szept. 21. 17:13
 18/21 anonim ***** válasza:
70%
tény, hogy el kellett volna már mondani hamarabb, hogy tudjak, hogy ilyen terveitek vannak. mert adott egy szülő. megkerik a gyere kezét. nyilván magában már tervezgeti, hogy mit fog felvenni, milyen ajándékot szán nektek, esetleg elujsagolja mindenkinek. erre kiderul, hogy nem lesz meghívva. nyilván rosszul esik nekik, hogy nem is ti mondtatok el. szóval őket is meg tudom érteni, DE!!!! a ti esküvőtok. ti dontotok mindenben ezen a téren, engem se érdekel senki panasza, hogy ő miért nincs meghívva.. bár én kb 25-30fot szeretnek meghivni. de ha 2-t akarnék is, elvarnam, hogy mindenki tartsa tiszteletben
2015. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha előtte nem is 2 nappal, de illik szólni, hogy itt bizony csak szerény esküvő lesz. Ha ezen megsértődik a pereputty, akkor úgy kell nekik.


A szüleid ajándékát nyugodtan fogadjátok el, ez nem mini buli lesz, hanem egy családi ebéd az újdonsült már hivatalos családtaggal.

2015. szept. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A párom szülei sem tettek értünk semmit a rokonságából senkivel nem tartjuk már a kapcsolatot. Ha esküvő lesz nyilván őket meg sem hívnánk de az én szüleimet nem tudnám ez miatt büntetni. Hisz Ők mindig ott voltak mellettünk nehogy már ne lássák, hogy a lányuk férjhez megy. Ha a Te szüleiddel jó a kapcsolat szerintem nyugodtan meghívhatod Őket.
2015. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!