Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A párom családja egy hete...

A párom családja egy hete ezen balhézik. Igazuk van?

Figyelt kérdés

A párommal úgy döntöttünk, hogy nem csinálunk semmi nagy esküvőt csak két tanúval aláírjuk és kész.

Sajnos a családunk nem jön ki egymással így erre jutottunk, hogy vagy mindenkit meghívunk vagy senkit. Így jobban járunk a békesség kedvéért.

A másik szempont az anyagiak, a legkevesebb összeg is és a szűk család meghívása 100ezer felé rúgna.

Inkább elmegyünk kettesben egy wellnesre utána.


A férjem unokatesója lesz a tanúja, elszólta magát és azóta áll a bál, hogy mi milyen arcátlanok vagyunk és csalóstak bennünk. Elmondta a párom, hogy miért döntöttünk így.

Egy hete megy ez miatt a balhé.

Igazuk van? Miért nem tudják elfogadni ha ez ember máshogy dönt?


2015. szept. 21. 11:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

nincs igazuk

ez a TI nagy napotok, nem az övék

persze megérteni meg tudom őket, egy szülőnek 3 csoda van az életében: mikor megszületik a gyerek, mikor megházasodik a gyerek, mikor nagyszülő lesz

így végülis mondhatni saját 'önzésükből' haragudnak rátok, hogy kihagyjátok őket ebben a ceremóniából, a szervezkedésből, és az egyéb, a megelőző 1-2 hónapban lévő tevékenységekből.

De én teljesen megértelek titeket, nekem is inkább egy semmilyen esküvő lenne a jó, nem az, hogy az egész család meghívva, és cirka félmillió forint 'kidobva' egy estére, mikor annak töredékéből is jól érezhetjük magunkat.

2015. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha egy hete áll a balhé akkor pont jól teszitek hogy magyatok mentek.


Az én szüleim Sem egyszerü esetek, de nem szóltak egy szót Sem, hogy pár nappal elöte be lett jelentve, hogy csak kicsi lesz, szülökkel, tanukkal kész.

2015. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem itt nem a "máshogy döntés"-en van a hangsúly, hanem a tálaláson. Pontosabban a tálalás hiányán, ugyanis az, hogy nem szóltok egy szót sem, hanem konkrétan titokban házasodtok össze, valóban szemétség, és nagyon bántó a szülőkkel szemben. Ha fogjátok magatokat, és együtt odaálltok az egyik, aztán a másik szülőpár elé, hogy "figyu, ez van, tudjátok, hogy nincs pénzünk, meg amúgy sem kell a feszkó, hiszen nem jöttök ki egymással, ezért azt találtuk ki, hogy..." máris más a helyzet. Ugyan az én lányom még kicsi, de nekem nagyon rosszul esne, és valóban valami csalódás-félét éreznék, ha az édesanyja elől (is) eltitkolná az esküvőjét.
2015. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Pont ezaz, hogy egy két nappal előtte el akartuk elmondani. Így most hülyén jöttünk ki a helyzetből.


A szüleimmel nem volt gond, ők nem szóltak egy szót se emiatt.

2015. szept. 21. 11:49
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nincsen igazuk. Felnőtt emberek vagytok, a ti esküvőtök, a ti döntésetek.


Ráadásul úgy, hogy "a családunk nem jön ki egymással", különösen érthető, hogy ezt a megoldást választottátok, részben pont a családi béke kedvéért.


Hagyjátok rájuk, hadd balhézzanak, majd megunják egy idő után.


Vagy mondhatjátok, hogy ti is csalódtatok bennük, amiért nem tudják elfogadni és tiszteletben tartani a döntéseteket.

2015. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Ügyet Lenke ***** válasza:
20%
annak ellenére, hogy a családjaitok nem jönnek ki egyméssal, ti egyenként az adott szülők gyerekei vagytok és a szülő az legalább a saját gyereke esküvőjén szeretne ott lenni, ezért vannak bedurcizva szerintem...ha nem tudnak viselkedni egymással annyira sem, hogy a gyerekeik esküvőjét tisztelettel végigüljék és ne balhézzanak akkor tényleg ne hívjátok...de a titkolózás sem jó ötlet...
2015. szept. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Nincs igazuk.

És senkinek sincs oka megsértődni, hiszen senkit sem hívtatok meg, senki között sem tettetek különbséget, csak két tanú lesz.

Nekem egyébként kéttanús esküvő az álmom :)

Én úgy gondolom, hogy a saját esküvőjét mindenki olyanra szervezi, amilyet ő szeretne.

2015. szept. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk abból van balhé, hogy csak a szűk családot akarjuk hívni (szülők, tesók, nagyi) és nem rendezünk lagzit a pereputtynak.

Jelenleg mi is affelé tendálunk, hogy még ezt is lefújjuk és négyesben tartjuk két tanúval.


Tartsatok ki az álláspont mellett. Felnőttek vagytok.

2015. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

amúsz szerintem senkinek nem esne jól, hogy nincs meghívva az eskvőre. pláne ha az a saját gyerekéé.

látta az első lépéseit, hallotta az első szavát, megsütötte a szüinapi tortáját és az esküvőjét nem láthatja.


az, hogy ezen balhéznak intelligencia kérdése lenne.

én speciel szimplán szomorkodnék csendben, feléjük meg csak mosoly lenne az arcomon és gratulálnék.

2015. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
*amúgy
2015. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!