Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Bunkó voltam sógorommal?

Bunkó voltam sógorommal?

Figyelt kérdés

Szerencsés ember vagyok, itthonról végezhető munkám van. Most, a nyári szünetben neccesebb, mivel ovis gyerekeim természetesen itthon vannak, de megoldom.


Sógorom tanár, agglegény, nem tud mit kezdeni az idejével. Két héten belül másodszor jelezte, hogy meglátogatna hétköznap, nap közben, a második alkalommal a környékünkön járt, gondolta, "beugrik", de előtte felhívott. Mindkétszer kedvesen közöltem, hogy ne haragudjon, de én dolgozom, határidőim vannak. Erre tegnap telefonált anyósom, hogy nagyon megbántottam a fiát a visszautasításommal. Hogy magyarázzam meg, hogy nem csak a lábam lógatom otthon, és én se rontok be hozzá matekórára trécselni? Már mondtuk, hogy hétvégén szeretettel várjuk, de akkor haverozik, mert azok hétköznap dolgoznak. A gond csak az, hogy én is...


2014. júl. 14. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Tényleg nem lett volna 15 perced egy kávéra? Akár befoghattad volna a nagybácsit, hogy vigye a gyerekeket le a játszóra, amíg te dolgozol egy kicsit. Mondjuk én sem csapnék belőle hisztit, de én még örülnék is a felnőtt társaságnak.
2014. júl. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nála ez alsó hangon három óra, ha 15 perc után elküldöm, ugyanúgy megsértődik...
2014. júl. 14. 13:51
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Én a helyedbe kihasználtam volna egy kis bébiszitterkedésre :D és igen, kicsit bunkó voltál..
2014. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondtam volna neki őszintén, hogy sajnos egy kávénál több időm nincs, de a gyerekek ráérnek, szívesen elmennének vele fagyizni, játszótérre. Így sógor se sértődne meg, te meg gyorsan pótolni tudnád a kiesett időt, ha nincsenek otthon a gyerekek, jobban tudsz úgy haladni.
2014. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, legközelebb teszek vele egy próbát!
2014. júl. 14. 13:57
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem voltál bunkó, mert nem azt mondtad, hogy ne jöjjön, hanem azt, hogy inkább hétvégén. Ha azt megérti, hogy a haverok dolgoznak, akkor ezt is megérheti, felnőtt, gondolkodó ember.

Egy kávé igaz, hogy csak 15 perc lett volna, de én még olyat nem tapasztaltam, hogy vendég jön, és elküldöm 15 perc múlva, hogy most már dolgom van.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, inkább legközelebb próbáld elmagyarázni a sógorodnak, hogy pillanatnyilag egyszerre 3-felé próbálsz figyelni (2 gyerek + munka), ő negyediknek már nem fér bele.

2014. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ne neked legyen lelkiismeret-furdalásod. A sógorod unatkozik, és valószínű, nagyon jól tudja, hogy te otthon dolgozol, csak épp lesz..ta. Az én munkám olyan jellegű, hogy sokszor én dönthetem el, hogy hol dolgozok: az irodában vagy itthon, és én is rohadtul utálom, ha úgy kezelnek, mint aki a hátsóját vakarja itthon, és mindenre ráér. Ne zavarjon 15 perc kávéra sem, majd én beosztom a saját időmet. Miért nem jön akkor, mikor a testvére már otthon van, esténként? A munkahelyére se szokás senkinek se beugrani, azzal, hogy "15 perced egy kávéra csak van"... Ezt azok mondják, akik sose dolgoztak otthonról. Ennél már csak az a jobb, ha kapok magánemailt meg facebook üzenetet, és még számon is kérnek, hogy miért nem válaszolok csak este, hiszen tudják, hogy egész nap a gép előtt ülök...akinek ezt magyarázni kell, annak felesleges is, akkora bukó, hogy meg se érti, mi a probléma a viselkedésével.
2014. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%
Én is munkára fognám a helyedben. Vagy kapsz egy kis segítséget, vagy ilyen áron nem fog kelleni a társaságod és békén hagy, mindenképpen nyersz.
2014. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Egy felnott ertelmes embernek meg kellene ertenie, hogy te dolgozol.Meg ha tenyleg rovid ideig marad, akkor is zavaro ha kizokkent, ha varjak a hivasod vagy hogy gyorsan kuldj vissza valamit,na meg a gyerekeket - akik addig bekesen csondben jatszottak - jol felporgeti, utana meg egy ora hogy lenyugodjanak es beken hagyjanak teged.
2014. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
szerintem egy tuskó vagy..a férjed tesójára nem lett volna fél órád? ha a saját tesód hívott volna,őt is elküldöd?
2014. júl. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!