Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családod és a párod családja...

A családod és a párod családja ismeri egymást?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a párommal 3 éve vagyunk együtt, az első 1.5 évben otthon éltünk mind a ketten, de igazából sem az én szüleim, se az ő szülei nem hívták meg a másikat.

Jelenleg már 250 km-re lakunk otthonról együtt, de mi sem szerveztünk még ilyen közös családi eseményt, mivel az albérletben nem lenne erre lehetőségem (elég kicsi).

De valahogy mégis fura, hogy nem ismerik egymást a szüleink sem. Más is van, aki így van ezzel?


2014. jún. 19. 14:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

10 éve vagyunk házasok 2 gyerekünk van,még csak fényképen látták egymást.

Nem is fog változni,nekünk sincs szoros kapcsoltunk se anyósékkal,se anyámékkal.

Esküvőnk két tanus volt.

2014. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én a férjem családját nagyon hamar megismertem (nem egyszerre mindenkit, fokozatosan), de mi hamar össze is költöztünk, tehát ez nem meglepő (nagy a ház, együtt is élünk azóta is mindannyian). Konkrétan a 4. hónap elején már együtt éltünk - bár átmenetinek indult a dolog, annyira jó volt minden, hogy végleges lett :)

Ő az én anyukámat kb. 3/4 év múlva ismerte meg, a testvéremet picit korábban, de csak mert ő többet utazik, anyukámhoz meg mi mentünk le.

De pl. barátnőm a párja szüleit (nem emlékszem pontosan) több év (talán2-3, de lehet több is) együttlét után ismerte meg, és fordítva is így volt. És egyszeri látogatás volt az is, azóta sem találkoztak, pedig szintén több év telt el a bemutatkozás óta. Számomra ez furcsa, de nekik normális, és haragról sincs amúgy szó, egyszerűen nem igénylik a találkozókat.

2014. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Mi 4 éve vagyunk együtt, és 2 éve az esküvőnkön találkoztak a szülők egymással, azóta se. Igaz, hogy 130 km választja el őket egymástól, de szerintem inkább azért alakult így, mert egyikünk se tini volt amikor megismerkedtünk. Felnőtt döntés volt a kapcsolatunk és a házasságkötésünk, gonolom emiatt nem lettek mindenáron összeismertetve a szülők.
2014. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nálunk nem túl nagy távolságra lakik mindenki (80 km-en belül). Anyukámék próbáltak apósék felé nyitni, de ők nem nagyon hívták vissza őket. Amióta megszületett az unoka, azóta a közös ünnepeken Karácsony, első szülinap stb. találkoznak, mert nem vagyok hajlandó kétszer szervezni. Vita nincs, de barátkozás se. Viszont tesóm anyósáékkal gyakran találkoznak a szüleim, majdnem ugyanaz a foglalkozásuk, jól elvannak, csomó mindenben hasonlít az életük. Az én apósomék meg nagyon más emberek minden tekintetben. Szóval attól is függ a kapcsolat, hogy mennyire jönnek ki emberileg. Meg persze az unoka életeseményein úgyis találkoznak majd gyakrabban, ha előtte nem is.
2014. jún. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
10 éve vagyunk együtt, két tanús esküvőnk volt, amin se az én, se a férjem szülei nem voltak jelen. A két család még nem találkozott és szerintem nem is fognak - más kontinensen élnek és az én családom nemigen beszél angolul. Harmadik országban lakunk, évente egyszer látogatjuk mind a két családot.
2014. jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem. 5 fős esküvőnk volt, ott sem voltak. Hála istennek.
2014. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az én szüleim egy utcában laknak párom szüleivel, úgyhogy elég jól ismerik egymást, és szerencsére jól ki is jönnek egymással. Összejárogatni azért nem szoktak, de ha találkoznak az utcán, akkor beszélgetnek, érdeklődnek a másik felől.
2014. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
nekünk egy év után találkoztak eljegyzésünk alkalmából, azóta is gyakran összejárunk mind, söt idén együtt mennek nyaralni a szüleim anyosomékkal.
2014. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem, és kétlem, hogy valaha is találkoznának.

Anyuék x országban élnek, a párom szülei egy másikban, mi meg egy harmadikban.

Szégyen, nem szégyen, a saját szüleimmel sem igazán tartom a kapcsolatot, mert akárhányszor segítségre lett volna szükségem (nem anyagi!), egyszerűen elutasították. :(

2014. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
1 éve vagyok együtt a barátommal, de még nem ismerik egymást a szüleink. Egyrészt van egy kis távolság is (70-80 km), másrészt barátom szülei sajnos betegek. Szerintem majd a diplomaosztónkon fognak először találkozni fél év múlva. (Egy egyetemre járunk, együtt is végzünk.) Amúgy nem kell erőltetni a találkozást, ha van olyan esemény, akkor úgyis találkoznak, de szerintem ha jó a kapcsolat a szülőkkel, akkor eljegyzéskor már érdemes bemutatni őket egymásnak.
2014. jún. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!