Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van egy fiam, PAPÍRON, most...

Van egy fiam, PAPÍRON, most töltötte a 18. évét. Soha nem láttam, az anyja a nyakamba varrta a gyereket, van még 6 testvére 6 különböző apától. Gyerektertás megszűntetését kérhetem ÉRDEMTELENSÉG miatt?

Figyelt kérdés

Betöltötte január elején a 18-at azóta sem keresett,tőlem azóta is vonják a gyerektartást.Anno nem volt több száz ezer forintom a genetikai vizsgálatra így lett az enyém,holott kifizettem a nőnek az abortuszt ő azt mondta elveteti,mégsem tette.

Szakiskolába járt,tavaly júniusban befejezte a tanulmányait,egy szakmát megszerzett.Kértem a bíróságot,hogy szűntessék meg a gyerektartási kötelezettségemet,augusztusban volt tárgyalás,ott a helyszínen az anyja benyögte a papírt lobogtatva,hogy még egy szakmára beiratkozott a gyerek,így a bíróság azt mondta továbbra is köteles vagyok fizetni.Na de meddig?18 évét betöltötte,ez már a második szakmája lesz.Azt olvastama neten ,akár 24-26 éves koráig is fizethetek a gyerek után akár más címszóval,nem mint gyerektartás,no de kérem,nem főiskolára,nem egyetemre ment a gyerek,hanem a második szakmáját végzi.Akkor ez most azt jelenti,akár 5 szakmát is végezhet még nappali tagozaton én addig köteles vagyok fizetni??

Egy szakmája már meg van 18-at januárban töltötte.Ő már nagykorú,engem még nem keresett,biztos,hogy nem is fog.Erre hivatkozva érdemtelenség címszóval nyújthatok be kérelmet a bíróságnak,láttok rá esélyt,hogy megszüntetik a fizetési kötelezettségemet?

Az a gyerek nem az enyém,én még mindig ezt vallom...bár a feleségem azt mondja,ő szerinte kép alapján hasonlít rám.

Anno az a nő becsapott engem,azt mondta elveteti a gyereket,talán egy pár alkalmmal voltunk együtt én katona voltam és mint később megtudtam rajtam kívül még volt a katonaságtól jó pár emberrel is.

Eddig fizettem de most már elegem van.Én nem akartam azt a gyereket,ő elkérte az abortusz árát,s végül mégsem vetette el,ez ár akkor derült ki mikor megszülte a gyereket és a bíróságra idéztek ez ügyben.Valaki segítene?tudom én is hibáztam,de fiatal voltam és meggondolatlan.védekezni kellett volna....



2014. febr. 19. 11:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%

Miért hazudnék?? Én 18 évvel ezelőtt egészen pontosan 22 ezer forintot fizettem a DNS vizsgálatért.

Igen volt akkor is több fajta DNS vizsgálat különböző árban. Ahogy ma is. Az árak 18 év alatt nem csökkennek le annyira ahogy te írod, hogy 140 ezerről ma 35 ezerre.. Ilyen nincs..

A mai árakat nézve nem sokkal volt több a 18 évvel ezelőtti ár, csak éppen 18 évvel ezelőtt a fizetésünk nem több százezer volt vagy 150 ezer hanem jóval kevesebb. Nekem még a 40 forintos órabérem sem volt meg 18 évvel ezelőtt (közalkalmazottként dolgoztam)

Itt megtalálod a mai árak.. és itt is látni, hogy igaz 18 év óta emelkedett de nem igazán csökkent.

[link]

2014. febr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

1. 18 éves kor után NEM gyerektartás, hanem rokontartás járHAT! De ennek feltételei vannak.


2. Ha a gyerek már nem az elsö képzését végzi, nem vagy köteles neki semmit fizetni.


3. Kérheted akár most is az apaság vélelmének megdöntését a bíróságon. Ott elrendelik a DNS vizsgálatot, a költségét annak kell fizetnie, aki elveszti a pert, azaz ha te vagy az apa, akkor neked, ha nem te vagy, akkor az anyának.


4. Ennekm azért is van értelme, mert ha jogilag a te gyereked, akkor örököl utánad.

2014. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezö, en hiszek neked.

Van a környezetemben is egy ilyen ferfi, aki igy jart.

Az a vicces, hogy a törtenet is majdnem stimmel, mert az ismerösöm is a katonasag alatt volt együtt egy ilyen nöszemellyel es az ö "fia" is kb most 18.Ö is azt mondta, hogy nagyon draga volt anno az apasagi teszt.

A targyalasukon kb 5 pasi jelent meg, hogy vegül is kie lehet a gyerek.

En lattam a fiut, es hasonlit az ismerösömre nagyon is.

Szerintem ha csinaltatsz most egy tesztet, akkor anyuka fizetheti vissza az eddig felvett gytartast.

2014. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Andizsuzsi ***** válasza:
27%

"a második szakma megszerzését célzó tanulmányok is szükséges tanulmányoknak minősülnek, ha az első szakma gyakorlása egészségügyi szempontból a gyermek számára veszéllyel jár"


Érdemtelenségre nem hivatkozhatsz, hiszen te nem voltál kíváncsi a gyerekre 18 évig, így nem várhatod el, hogy most ő keresse veled a kapcsolatot (a kapcsolat nem tartása amúgy önmagában sem ok az érdemtelenségre).

2014. febr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
32%

Talán túl késő, de vanb egy 6 betűs szó, hogy ezeket a helyzeteket megelőzd:

ÓVSZER.


Az abortusz nem fogamzásgátlás, és az egy dolog, hogy kifizetted neki, de inkább nem kellett volna létrehozni. Az abortusz nem olyan dolog, hogy befekszem, kikaparják, másnap hazamegyek. Az abortuszra mindig emlékezni fognak, számontartják, és minden évben arra gondolnak, hogy most lenne 3-5-7-9 éves. Ne higyjétek azt, hogy ez olyan, mint leszedni egy szemölcsöt.

Honnan tudod, hogy nem a tied a gyerek? Hisz nem védekeztél. Ráadásul a képek alapján még hasonlít is rád. És ha tényleg a tied? Egy pillanatig sem érdekel? Hogy belőled van egy élet, aki félig te vagy? Nekem ez szomorú és furcsa.

2014. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%
na szegény gyerek..Aztán mit csinálsz ha kiderül a tied mégis?Olyan megvetéssel beszélsz róla,pedig Ő aztán nem tehet semmiről.Az anyját útálhatod meg az egész esetet de a gyerekre igazán nem haragudhatsz.lehet a tied és ki hagytad az életedből.Azért írd majd meg ha megvan a dns eredmény.
2014. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell továbbra is tartásdíjat fizetni, ha a megszerzett szakmájánál magasabb szintű képzésbe kezd bele. Ha valaki elvégez egy közgazdasági középiskolát, ahol leérettségizik, és mellé kap valami nagyon alapszintű papírt, de elmegy közgazdasági főiskolára utána, akkor a tartásdíj jár továbbra is.
2014. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Új törvény módosul! Március 25.-én lép életbe miszerint max 20 év a korhatár.


Az Új Ptk.-ból…

2014. március 15. napján lép hatályba Magyarország új Polgári törvénykönyve, a 2013. évi V.

törvény (a továbbiakban új Ptk.). A törvény számos jelentős változást hoz és újdonságnak számít abból a

szempontból is, hogy magában foglalja és egyúttal külön könyvben szabályozza a családi jogot, vagy

legalábbis annak egy jelentős szegmensét.

A kiskorú gyermek tartásának szabályai az új Ptk-ban

Az új Ptk. 4:213. § -a kimondja, hogy a szülőknek a kiskorú gyermekükkel szemben fennálló tartási

kötelezettségére a rokontartás közös szabályait az e fejezetben foglalt eltérésekkel kell alkalmazni.

Ennek során pedig a gyermek tartásra való rászorultságát, a gyermek mindenek felett álló

érdekével összhangban, vélelmezni kell.

Az új Ptk. a mai életviszonyokkal összhangban, figyelemmel arra, hogy sok gyermek a 18. életéve

betöltésének az időpontjában még középiskolai tanulmányokat folytat, azt a szabályozási módszert

alkalmazza, hogy a rászorultság vélelme a gyermek nagykorúságának az elérését követően is – legfeljebb a huszadik életévéig - fennáll, amennyiben a gyermek középfokú iskolai tanulmányokat folytat. A Csjt. a 69/A. § -ban zsinórmértékként tartalmazza azt a szabályt, miszerint a szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra

rendelkezésre áll. Az új Ptk. megfogalmazása szerint a kiskorú gyermek tartására a szülő a saját szükséges tartásának korlátozásával is köteles.

2014. febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Utolsó! Ez a kiskorú gyerek után fizetendő gyerektartásra vonatkozó szabálymódosítás, ami arról szól, hogy nem szűnik meg a gyerektartás a 18. életév betöltésével, ha a gyerek nem fejezte be a középiskolát (ennek lehet oka, hogy 7 évesen kezdte az iskolát, 5 éves képzésbe jár, stb.). Amiről mi beszélünk, az már nem gyerektartás, hanem rokontartás, ami bizonyos feltételekkel akkor is megilleti a gyereket, ha az már befejezte a középiskolát.
2014. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem egy sz*r alak vagy ha csak egy par alkalomra is de addig jo volt a holgy. Aztan mikor terhes lett (nahat ki gondolta volna hogy ha nem vedekezel gyerek lehet a szexbol) azt varod hogy menjen el abortuszra.. en is elkertem volna a no helyeben a penzt es vettem volna magamnak vagy a gyereknek valami szepet. Ha ugy gondolod hogy valoban nem a tied akkor a 18ev alatt tudtal volna egy dns tesztet csinaltatni... a not aki meg nem tepette egy orvossal darabokra a gyereked tisztelned kene es nem ugy irni rola mint egy rongyrol...
2014. febr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!