Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van egy fiam, PAPÍRON, most...

Van egy fiam, PAPÍRON, most töltötte a 18. évét. Soha nem láttam, az anyja a nyakamba varrta a gyereket, van még 6 testvére 6 különböző apától. Gyerektertás megszűntetését kérhetem ÉRDEMTELENSÉG miatt?

Figyelt kérdés

Betöltötte január elején a 18-at azóta sem keresett,tőlem azóta is vonják a gyerektartást.Anno nem volt több száz ezer forintom a genetikai vizsgálatra így lett az enyém,holott kifizettem a nőnek az abortuszt ő azt mondta elveteti,mégsem tette.

Szakiskolába járt,tavaly júniusban befejezte a tanulmányait,egy szakmát megszerzett.Kértem a bíróságot,hogy szűntessék meg a gyerektartási kötelezettségemet,augusztusban volt tárgyalás,ott a helyszínen az anyja benyögte a papírt lobogtatva,hogy még egy szakmára beiratkozott a gyerek,így a bíróság azt mondta továbbra is köteles vagyok fizetni.Na de meddig?18 évét betöltötte,ez már a második szakmája lesz.Azt olvastama neten ,akár 24-26 éves koráig is fizethetek a gyerek után akár más címszóval,nem mint gyerektartás,no de kérem,nem főiskolára,nem egyetemre ment a gyerek,hanem a második szakmáját végzi.Akkor ez most azt jelenti,akár 5 szakmát is végezhet még nappali tagozaton én addig köteles vagyok fizetni??

Egy szakmája már meg van 18-at januárban töltötte.Ő már nagykorú,engem még nem keresett,biztos,hogy nem is fog.Erre hivatkozva érdemtelenség címszóval nyújthatok be kérelmet a bíróságnak,láttok rá esélyt,hogy megszüntetik a fizetési kötelezettségemet?

Az a gyerek nem az enyém,én még mindig ezt vallom...bár a feleségem azt mondja,ő szerinte kép alapján hasonlít rám.

Anno az a nő becsapott engem,azt mondta elveteti a gyereket,talán egy pár alkalmmal voltunk együtt én katona voltam és mint később megtudtam rajtam kívül még volt a katonaságtól jó pár emberrel is.

Eddig fizettem de most már elegem van.Én nem akartam azt a gyereket,ő elkérte az abortusz árát,s végül mégsem vetette el,ez ár akkor derült ki mikor megszülte a gyereket és a bíróságra idéztek ez ügyben.Valaki segítene?tudom én is hibáztam,de fiatal voltam és meggondolatlan.védekezni kellett volna....



2014. febr. 19. 11:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
rosszul írtam,novemberben volt tárgyalás,akkor derült ki hogy iskolába jár a gyerek újra
2014. febr. 19. 11:07
 2/21 A kérdező kommentje:
nyáron még azt mondta az ANYJA HOGY BEFEJEZTE A TANULMÁNYAIT,NEM MEGY TOVÁBB ISKOLÁBA DOLGOZNI FOG....aztán gondolom kiokosította valaki ....
2014. febr. 19. 11:08
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Már nem kell fizetned, nem csak érdemtelenség miatt..hanem mert 2. Szakmáját csinálja, 18 éves koráig ha a 100-adikat csinálta vona is köteles lettél volna fizetni..(tavaly augusztusban még csak 17 volt)



Hagy ne mondjak véleményt!!!

Gyerektartást pedig csak akkor kell fizetned, ha a bíróság elrendelte, gondolom,

Ráadásul egy apasági teszt 60e ft jelenleg

Volt havi x ezred a gytartásra de egy apaságitesztre nem.?(a bíróság felé sem egyszerre kell kifizetni, ha méltányossagot kérsz, hanem részletben átalában a felét ha jogos a kérelem)

2014. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm.Anno 18 éve több százezer forint volt a vizsgálat díja.Most ha már nem kell fizetnem,össze fogom tenni rá a pénzt és mindenképp megcsináltatom.
2014. febr. 19. 11:20
 5/21 anonim ***** válasza:
45%

Ugye a bírósági rész a történetednek nem igaz.

Mert 18 éves korig jár a gyerektartás majd ha a gyerek továbbtanul akkor az első szakmája vagy diplomája megszerzéséig jár a rokontartás max. 24 éves koráig. Ha a gyerek úgy dönt, hogy 30 évesen is tanul tovább (újabb szakma, még egy diploma, akkor már nem jár)

Az apasági teszt évekkel ezelőtt sem került több százezer forintba. 18 évvel ezelőtt 22 forintba került.

2014. febr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy fontos, mert ha hivatalosan a gyereked, akkor ő örököl utánad.....
2014. febr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Off. Sajnalom az ilyen pasikat. Mert bar 50%-ig te is ludas vagy benne, de ez akkor is gusztustalan.
2014. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Most konkrétan emlékszem 140ezer forint volt az apasági teszt.Nekem akkor volt 45ezres keresetem.Megköszönném,ha nem hazudtolnál meg.
2014. febr. 19. 11:23
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

ma 11:22 vagyok

javítok. 18 évvel ezelőtt 22 ezer forintba került (tudom, én ennyit fizettem 18 évvel ezelőtt.. Mondjuk ez is elég nagy összeg volt, a 35 forintos órabéremhez képest)

2014. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nálad annyi volt,nekem ennyi lett volna....a történetem valós,nem ferdítettem el az igazságot,pont az a lényeg,hogy segítséget kértem,ezért vázoltam a dolgokat valósan.
2014. febr. 19. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!