Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire gáz ez az ajándék?...

Mennyire gáz ez az ajándék? Ti hordanátok?

Figyelt kérdés
A napokban lesz a tizennyolcadik születésnapom. Keresztszüleimtől egy nagyon szép, vékony, fehér köves aranygyűrűt kaptam. Csakhogy emlékszem erre a gyűrűre: néhány éve unokatestvérem ezzel jegyezte el a volt menyasszonyát, aki utána megcsalta, és szakítottak. Teljesen, 1000000%-ig biztos, hogy ez ugyanaz a gyűrű, ez nem kérdés. Lefagytam, megköszöntem szépen, nem tettem szóvá, de egyrészt úgy érzem, kiszúrták vele a szemem, hiszen megvolt nekik, állt a szekrényben, komolyan jobban örültem volna mondjuk egy szép tortának, ami tudom, hogy nekem készült. Másrészt tényleg hordjam, amikor unokatesómat az exére emlékeztetheti? Vagy olyankor vegyem le, amikor találkozunk? Szívem szerint visszaadnám, de hatalmas sértődés lenne belőle, és nem akarok paraszt lenni...
2014. jan. 4. 18:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Eladhatták volna, de nem tették mert arra gondoltak hogy neked tetszene. Szerintem ne foglalkozz azzal kié volt. Most a tiéd használd egészséggel.
2014. jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy a kereszt szüleid 100% szeretettel adták ezt neked. Lehet, hogy egészen más a gondolkodásmódjuk, lehet, hogy nekik semmit sem jelent az, hogy egy tárgynak múltja van. Van, akit ilyesmi nem foglalkoztat. Kérdező, a legtöbb sértődés az ilyen helyzetekből adódik, vagyis, hogy eltérően szemlélünk dolgokat. Pedig lehet, hogy senki nem akart megbántani senkit.
2014. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%
örülj neki, hogy a keresztszüleid foglalkoznak veled, az én keresztapám a múltkor nagyszülős családi ebédnél kerek szemekkel bámult, mikor beszélgetés közben feljött hogy ő a keresztapám. "jé, tényleg, már el is felejtettem."
2014. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Szerintem beszéld meg az unokatesóddal. Biztos megérti majd. Ha meg nem akkor elrakod és azt mondod a keresztszüleidnek, hogy épp a múltkor volt rajtam, csak most elfelejtettem/nem akartam felvenni. Ennyi. :)
2014. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt ne így fogd fel! Oké, fura hogy nem vettek neked semmit a szó legszorosabb értelmében, de tényleg eladhatták volna, vagy becserélhették volna ők maguknak valamire, esetleg unokatesód odaadhatta volna a következő csajnak (XD), de ehelyett inkább odaadták neked. Mi ebben a tragédia?

Anno ballagásomra én is kaptam egy fülbevalót, amiről tudtam, hogy keresztanyámék fiókjában állt. Nem is leplezték. Régen ékszerboltban dolgozott, amikor felszámolták néhány ékszert kapott minden eladó. Ő úgy gondolta, hogy ezt nekem adja, tehát ha azt nézem, ők sem vettek nekem semmit, ennek ellenére én örülök neki és teszek rá, hogy milyen úton jutott hozzá. Az arany az mindenkor érték, csinálhatott volna magának pénzt belőle, de nem tette. Számomra ez is egy gesztus.

2014. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nos, én már csak azért sem hordanám, mert teljesen úgy nézne ki egy kívülálló számára, mintha el lennék jegyezve.

És én személy szerint is csak akkor hordanék ilyen tipikus eljegyzésigyűrű-féle gyűrűt, ha menyasszony lennék, mert ha nem látná épp senki sem, csak én, engem akkor is zavarna a tudat, hogy egy ilyen gyűrű van az ujjamon.

Pláne, hogy valaki másé volt ez a gyűrű, ami ilyen csúnya sztorival végződött...


Szóval vagy visszaadnám, vagy eladnám. Ha rákérdeznének hol van, megmondanám, attól függően, hogy mennyire akarnék finom lenni velük, vagy megmondanám az igazat, hogy eladtam, vagy azt füllenteném, hogy elhagytam.

2014. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Amúgy nem lennél paraszt akkor sem, ha visszaadnád nekik. Mert az épp elég nyomós indok, hogy eljegyzési gyűrűt akkor szeretnél az ujjadra húzni, ha majd eljegyeznek. És nem akarod magad kellemetlen helyzetbe hozni, mert mindenki azt kérdezgetné tőled, hogy mi van, eljegyeztek?

Én nem is értem hogy lehet valaki ilyen buta, hogy eljegyzési gyűrűt ajándékoz? Nem gondol a következményekre?

2014. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mert ha valaki nem tudná a tipikus eljegyzési gyűrű az egy sima fehér köves gyűrű.
2014. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Fehér köves gyűrű, igen, nem "teljesen" sima, de egyértelműen eljegyzési. :(
2014. jan. 20. 19:35
 20/20 anonim ***** válasza:

nem hordanám,de csak azért mert férfi vagyok. tedd el,aztán ha pénzre van szükséged add el.

nem lesz feltünő,hogy eladtad,ha sosem hordod.

2015. máj. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!