Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire gáz ez az ajándék?...

Mennyire gáz ez az ajándék? Ti hordanátok?

Figyelt kérdés
A napokban lesz a tizennyolcadik születésnapom. Keresztszüleimtől egy nagyon szép, vékony, fehér köves aranygyűrűt kaptam. Csakhogy emlékszem erre a gyűrűre: néhány éve unokatestvérem ezzel jegyezte el a volt menyasszonyát, aki utána megcsalta, és szakítottak. Teljesen, 1000000%-ig biztos, hogy ez ugyanaz a gyűrű, ez nem kérdés. Lefagytam, megköszöntem szépen, nem tettem szóvá, de egyrészt úgy érzem, kiszúrták vele a szemem, hiszen megvolt nekik, állt a szekrényben, komolyan jobban örültem volna mondjuk egy szép tortának, ami tudom, hogy nekem készült. Másrészt tényleg hordjam, amikor unokatesómat az exére emlékeztetheti? Vagy olyankor vegyem le, amikor találkozunk? Szívem szerint visszaadnám, de hatalmas sértődés lenne belőle, és nem akarok paraszt lenni...
2014. jan. 4. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Ékszerésznél becseréled, esetleg kicsit pótolsz bele.
2014. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Cseréld be egy neked tetszőre egy ékszerésznél oszt annyi.
2014. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha tetszik, akkor hordjad!

Unokatesóddal, ha kettesben lesztek, akkor beszéld majd meg.

2014. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanazt akartam írni mint az első. Biztos hogy nem hordanám, kicseréltetném.
2014. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
38%

Miért ne hordanád? Eladhatták volna,de Neked adták.

A gyűrűnek múltja van? Na és, akkor mi van?

Nem kell levenned, ha bárkivel találkozol is...

Tetszik? Akkor viseld egészséggel!

Gáz? Nem gáz! Használt zokni, bugyi ajándékba, az a gáz.

2014. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kicseréltetni tök jó ötlet, de mit mondok, ha rákérdeznek, hogy honnan van/hol van emez?


Olyan ciki, hogy az én fejem ég, mert ők pofátlanok...

2014. jan. 4. 19:04
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Családi ékszer, szerintem nem feltétlenül pofátlanság, hogy odaadták neked...Azért egy aranygyűrű nagy érték, ha meg amúgy tetszik is, miért ne örülhetnél? Részedről is pofátlanság valahol, hogy nem a szándékot nézed, hanem azt, hogy nem újonnan vettek valamit. Nyilván nem akarták áron alul eladni, és úgy voltak vele, hogy akkor már családon belül odaadják valakinek, aki esetleg szívesen hordja. Nem feltétlenül van mögötte ilyen "spórolós" szándék. Én is kaptam anno a családban innen-onnan származó ékszereket, örültem nekik, eszembe sem jutott azt firtatni, miért nem újat vettek.
2014. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is pofátlanság és családi ékszernek nem lehet nevezni. A családi ékszer ami valakié volt, de nem ilyen múlttal.

Elhiszem, hogy rosszul esik, szerintem is cseréltesd be.

Na meg gondolom a kérdező sem így állna az ajándékhoz, ha valóban családi ékszer lenne és mondjuk a dédimama láncát kapta volna.

2014. jan. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Ez baromi gáz, biztos nem hordanám. Családi ékszer az kb. amit a szülők vagy nagyszülők ráhagynak az utódokra, nem pedig az uncsitesó exnőjének a visszaadott gyűrűje...
2014. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem hiszem,hogy rákérdeznek. Akkor elhagytam a strandon....
2014. jan. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!