Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak mert rokonok vagyunk,...

Csak mert rokonok vagyunk, tisztelnem kell valakit? A tiszteletet először nem ki kéne érdemelni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 11. 21:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Úgy gondolod mások ki kell, hogy érdemeljék a te tiszteletedet, neked viszont alanyi jogon jár? Te mit teszel, hogy tiszteljenek? Mert a jelek szerint számodra nem elég az, ha eltartanak. Akkor gondolom te többet teszel a másikért.
2013. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

6-os:

pontosan így vélekedek én is. Na de miből feltételed (vagy bárki, aki lepontozott engem), mintha nem így vélekednék?


Nem értelmeztétek jól a kérdést. A kérdés arról szól: CSAK MERT rokonok vagyunk, jár-e a tisztelet? Nos, erre írtam, hogy NEM MINDEN ESETBEN, hiszen léteznek pszichopaták is, sokuknak szintén van gyermeke.

2013. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
68%

Alapvető tisztelet mindenkinek jár, de ha ezzel visszaélnek, akkor igen hamar elszabadulhatnak az indulatok.

Én azt utálom, ha valaki azzal jön, hogy azért tiszteljem, mert idősebb nálam, közben meg az illető lekezel stb. Ilyenkor úgy vagyok vele, hogy a kor nem érdem, hanem állapot.

De ez az én véleményem ez ugye főként a körülményektől függ.

2013. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
A kor iránti tiszteletnek az lenne az alapja, hogy többet tapasztalt, elvileg árnyaltabban, több szempontot ismerve, átélve látja a helyzetet. Ez persze elmélet, van akinél tényleg működik, és ezért kell meggondolnom kicsit jobban, hogy igazam van-e vele szemben. De ahogy az alapból járó tiszteletet is el lehet játszani, így a korból adódót is. Van ugyanis aki korából várható bölcsességre rácáfol.
2013. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kor miatti tisztelet? Tisztelet, mert nőből van? Tisztelet a beosztása miatt? Tisztelet a nehéz sorsa, tapasztalata miatt? Tisztelet a betegsége miatt?


Nos, minden tiszteletet ki kell érdemelni. Igaza van, aki azt mondja, hogy alapból jár a tisztelet, mert ember az illető, de ha ellenem cselekszik, ugyan miért tiszteljem? Még ha nem is szándékosan cselekszik ellenem, de kérésem ellenére sem hagyja abba pl. a piszkálódást, fúrkálást, akkor ne csodálkozzon, ha eljátszotta a tiszteletemet.

Sőt: akkor még emberszámba sem veszem, nemhogy még tiszteljem is.


Nem vagyok hajlandó pusztán azért tisztelni egy anyóst/apóst, mert a párom szülei. Ha úgy viselkednek velem, ahogy egy rokonhoz illik, akkor természetesen. És akkor természetesen viszonzom is. Ugyanígy egy főnökkel, aki kiköveteli magának a hisztériázásával a tiszteletet. Éppen az ellenkezőjét fogja elérni vele: a beosztottai még a neve hallatán is köpnek egyet. (Persze a nyalizók továbbra is "tisztelik" ám, de nagyon...)


Mindenki próbáljon úgy viselkedni, hogy kiérdemelje a tiszteletet, és csak annyit adjon vissza, amennyit ő is kap. Ez így fair.

2013. dec. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!