Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak egyes emberek...

Hogyan tudnak egyes emberek már a megjelenésükkel, fellépésükkel is tiszteletet követelni maguknak?

Figyelt kérdés

A nagypapám megjelenése, kiállása, kisugárzása is olyan, hogy bárhová belép egyből rá irányul a figyelem, és ha mond valamit akkor is rá figyelnek, végig hallgatják.

De, ugyanilyen a volt főnököm, szintén idősebb úr, aki ha megjelenik, egyből tekintély és tisztelet veszi körül.

Hasonló a kiállásuk, mint a régi magyar filmekben. Az a markáns, határozott, tekintély parancsoló megjelenés és kisugárzás.

Viszont a mai fiatalok között nem igazán találok ilyen erős személyiségeket, de vajon tanulható-e ez a fajta megjelenés, vagy ere születni kell?


2011. jan. 13. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

:) Ez abszolúte a kisugárzáson múlik. Én is ilyen vagyok, bár sem öreg nem vagyok még, sem fiatal már annyira (35 vagyok, és nő vagyok). Vezető beosztásban dolgozom (most Gyesen már, gyerek mindjárt 3 éves), de tényleg rám is úgy figyelt mindenki, meg éreztem a tiszteletet, kikérték a véleményemet mindig mindenben a kollégák.


Talán az a titka, hogy nyugodt vagyok, (ja, meg hát a 180 cm-es magasságom is valamelyest olyan "tekintélyt parancsoló":), meg meghallgatok mindenkit, és mindenki véleménye érdekel, és figyelembe is veszem azokat a döntéseknél.

2011. jan. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudatosan is elérhető kis segítséggel egészséges önbizalom kifejlesztésével, de alapból születni kell rá!
2011. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég sok minden kell hozzá, de elsősorban ami a legfontosabb szerintem az, hogy alapvetően is erős és határozott, kemény egyéniség kell hozzá. Aki szelídebb, visszahúzódóbb típus, annak feltétlenül lesz a "belépője" valaha is tekintélyt követelő.


A megjelenés szintén fontos, mert nem mindegy sem a termet, sem az arckifejezés (aki állandóan szende tekintettel mosolyog, arra nem fognak erősként tekinteni)


Harmadrést: a hallgatóság, mármint ahová az ember belép, vagy ahol épp tiszteletet váltana ki. Ha csupa erős jellem gyűlik össze, akkor lehet valaki akármilyen erős egyéniség, egy lesz a tömegben.


Tapasztalat....nálunk a cégnél (én is vezető beosztásban volnék, de jelenleg szintén gyesen :)) illetve gyeden vagyok) sok olyan vezető volt aki ha belépett megfagyott a levegő. Volt akinél azért mert mindenki félt tőle mint az állat, állandóan mogorva arca volt, pedig nem evett embereket..csak egyszerűen ilyen volt a megjelenése.

A másik mindig megtartotta a távolságot ezért senkivel nem bratyizott, szóval ha megjelent, csend lett mert magára vonta a figyelmet.


Na de, amikor meeting volt az összes vezetőnek, hát ott aztán akármelyik lépett be, vagy akart felszólalni, semmi "megfagyást" nem lehetett érezni, mert a közegben mindegyik tekintélyes, erős megjelenésű emberke csak egy volt a sok közül.

2011. jan. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem tanulható, de persze, az sem mindegy, hogy 30 éves kis vékony összeesni akaró nő vagy, vagy épp egy olyan markáns kiállású idősebb tapasztalt férfi, mint amit leírtál. egyértelmű, hogy melyik az erősebb jellem, kit tisztelünk jobban. de persze ezt lehet tanulni, ezt lehet gyakorolni. ha nő vagy és vezető beosztásban dolgozol, attól elérheted, hogy tiszteljenek, becsüljenek. pl. éreztetni kell, hogy teli vagy önbizalommal, amit csinálsz, azt maximálisan tudni kell, az öltözködésen is nagyon sok múlik. hiába vagy csinos, ha épp kint van a fél melled, vagy hasonlók. kosztum, ami elegáns, de takar, stb. szóval sok mindenen múlik, hogy elérd azt, hogy tiszteljenek. de ha pl nagyon okos vagy és olyan dolgokat mondasz egy társaságban, amitől leesik az álluk, vagy olyan dolgokra vagy képes, pl valamiben tehetséged van és azt meg is mutatod, akkor már nyert ügyed van. viszont van olyan ember, akinek alapból olyan a kisugárzása. egyszerűen így született. vagy csak önbizalommal teli van, de mégis a határokon belül. erre vannak nagyon jó könyvek és tanulmányok a neten. de ha elmész egy pszichológushoz, az is tud segíteni abban, hogy fejleszd ezt a képességedet is.
2011. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocsi, NEM feltétlenül lesz, kimaradt egy nem
2011. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztosan a határozott, magabiztos hozzáállástól, ami látszik is a testbeszédükön.
2011. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kisugárzás
2011. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Apám is ilyen, de tény, hogy a kisugárzáson, élettapasztalaton, vezetőként lehúzott 30 éven túl az ősz szakáll is segít neki.

Nekem ő volt egyfajta példakép, cél, amit szeretnék megvalósítani. Sok évnyi megfigyeléssel, beszélgetéssel sikerült sok dolgot a saját személyiségembe integrálnom


Pedig a megjelenésem hátrányos: kislányos arc (28 vagyok, de néhány napja nem tudtam cigit venni, mert nem volt nálam igazolvány...), 155 cm-es maga...mélység, vékony testalkat.

De ha kihúzom magam, felemelem a fejem és magabiztos a tekintetem, velem is másképp viselkednek.

Erre a munkám kényszerített rá, mert eleinte leereszkedő, "jópofizós" stílusban közelítettek az ügyfelek. Megelégeltem, felvettem egy keményebb stílust. Azóta érezhetően változott a hangnem. Sőt, egy pofátlanabb, apám korabeli férfi ügyfelet is sikerült kifejezetten csendes hangnemben helyre tennem. Nagyjából így nézett ki a beszélgetés (én ültem az asztal mögött és kerestem neki valamit a rendszerben, ő velem szemben):

- Cicuska, nézd már meg nekem a ....-t!

Rezignált arccal felé fordultam, kedvesen, de hűvösen:

- Mást is nézzek meg, mókuskám?

- Mókuskám??? Hogy képzeled? És tegeződve...?? Hát...ez...felháborító...!

- Pardon, elnézést kérek. Valószínűleg a cicuska megszólítást értettem közeli, baráti gesztusnak. Tévedtem volna?

Némi zavart fejtekergetés után:

- Ne haragudjon, kisasszony... Ha nem haragszik, megtenné, hogy szíveskedik megnézni nekem a....-t...?

- Természetesen, máris nézem, uram.


Magamban szakadtam a röhögéstől, de muszáj volt továbbra is komoly arccal ülnöm. Mondanom se kell, az ügyfél utána olyan választékos udvariassággal beszélt velem, hogy ihaj.


Egy másik, magától kellően elszállt, rongyrázó ügyfél (tárgyalás előtt mindenáron kerülővel akart odavinni, hogy megmutassa a közelben parkoló Jaguárját, illetve kézfogásnál is majdnem térdre rogytam, úgy rászorított a kezemre), szájából elhangzott a tárgyalás közepén, hogy "akkor majd szólok a kollégáimnak, hogy a kis vöröst keressék" (ez lettem volna én).

- Köszönöm, ne fáradjon, részemről itt vége van a beszélgetésnek.Köszönöm a kávét. - majd összepakoltam és kisétáltam.

Másnap hívott fel és győzött bocsánatot kérni. (Belül nem voltam biztos benne, hogy nem buktam-e el egy üzletet így, de végül én jöttem ki jól belőle.)

2011. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ az egész, hogy hogyan látod saját magad. Ha magabiztosnak, akkor az látszani fog rajtad és fel fognak figyelni rád az emberek. A bájos mosolygás viszont ront a képen. Volt munkahelyemen nagyon alacsony pozícióban voltam, a takarítókkal voltam egy szinten, a ruhám is fehér vászonnadrág, fehér póló volt. Viszont az intézményemen belüli személyeket, magát az intézményt biztosan ismertem. és emiatt, ha jött valaki, akinek a céggel volt dolga és találkozott velem, akkor mindig ösztönösen nekem mutatkozott be elsőnek, kezet rázott velem és mikor a megfelelő helyre eligazítottam, mindig nagyon meg volt lepődve, hogy még csak nem is voltam vezető beosztásban. A poén, hogy egy alacsonyabb termetű, nagy mellű, nőies külsejű fiatal lány voltam, és alapból rettentő félénk, visszahúzódó. Az egész csak azon múlik, hogy hogy kezeled a másik embert akivel találkozol. Hozzád képest vezetőnek tartod-e, határozottan szólsz-e hozzá, meg ilyesmiken múlik.
2011. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!